Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ropa


911

Doporučené příspěvky

tot muj dnesni fight, zadna slava, ale sesup na konci jsem neumel rozumne vzit, prvni signal jsem byl az moc hrr a ten long bylo moje prani, nic potvrzeneho. Druhy obchod jsem bral na odrazu ceny od ema50 na vyssim tf (rb9,12) . screen asi moc strucny a chybi nahled na vyssi tf, ale snad to bude k necemu.. R.

15428

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 877
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to PavelK: je to dano tim tf, RB3 se krouti jako had, agresivne posouvam stopku (dle mid. BBand) a vetsinou staci mensi korekce, ktera me vysplouchne na posun. sl, nez k teto korekci dojde, tak mam vysledovan pohyb od 12-25 ticku, zatim jsem to vzal za ten skromnejsi konec a resim to pouze s jednim kontraktem. rad bych se postupne prevelel na RB5 (mene sumu) a take snad naberu vice dat pro optimalnejsi nastaveni mantinelu sl/pt, zatim to kompenzuji dostatecnym mnozstvim signalu a celkem slusnou uspesnosti.

R.

to Romanrak: diky za nahled pod poklicku, jasne vstupy (odraz od ema do trendu predpokladam) a vystupy maji take svoji logiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
Dík za info. Jestli můžeš obchodovat s třemi sadami kontraktů, tak už jsi zjevně za vodou, gratuluju. Můžu se zeptat na ten dnešní vstup? Předpokládám, že to nebylo přímo na RH na 85.19, to by ti moc velké RRR nedalo, ale předtím tam RH nevidím. Když tak o tom přemýšlím, tak RRR 1:3 pro první sadu, aby se ti to zároveň vešlo do 50 tickového rozmezí, tak to opravdu musíš mít malou stopku a vstupovat blízko SR úrovně. Už tohle ti předpokládám vyfiltruje spoustu potenciálních vstupů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim, dnes jsem to moc nevychytal..nekdy je ta posledni hodina hodne zakerna - preprodany market, presto mi prislo par signalu smerem dolu, spis jsem doufal v mensi obrat, ale bohuzel. 1.obchod byl prilis brzky, na vyssim tf byl jeste porad prostor pro korekci, vystup na posunutem sl. 2.obchod jiz lepe nacasovany, ale trh uz nemel silu pokracovat pod 84, takze vystup na pos.sl. Zitra nas ceka par reportu, takze jsem zvedavy, jake bude prostredi pro obchody. R. to Pavel K: diky za vysvetleni, libi se mi ta sila v "jednoduchem" pristupu, kteremu predchazela tuna praxe :) , ja chvili Rosse zkousel, ale byl jsem vzdy az moc zahledeny na hledani 123, rh a celkovy vyvoj trhu mi unikal, takze pak nebyl problem nastrilet tuny obchodu..vetsinou v cervenych cislech ve vysledku.

15441

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, vstupoval jsem na RH, ale je to vlastne pouze 1 reverzni usecka, konkretne vytvorena v 16.11. Vstup byl na 85,36 a SL byl na 85,44, 1 tick nad jejim high. Ty vstupy se najit daji, jenom to chce hledat urcitou logiku a hlavne je nenahanet, protoze behem seance se jich da videt spousta. Zaklad je respektovat silu trendu a brat signaly pouze u kulatych SR urovni.
Jinak musim rict, ze me mnohem vic, nez samotny Ross ovlivnil JiM36, ktery pravidelne prispival do vlakna prave o Rossovi, za coz mu dekuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:
Není zač ;)
Jak tak koukám, ta ropa se jeví velmi dobře, hezky drží TL. Zatím jsem ji blíže nezkoumal, ale při letmém pohledu mi přijde skoro čitelnější než můj oblíbený TF, navíc má asi i větší volume a volatilitu. Budu se na ni muset podívat blíž.
Takže já zase děkuji Tobě, že jsi mi teď přidělal práci :) :)
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiM36, taky neni zac! :)
Volatilita rozhodne vetsi je a volume o neco take. Hlavne umi pekne trendovat a opravdu neni vetsi problem dojit s 1 sadou na dost zajimava RRR. Je tedy pravda, ze clovek musi byt v pozici o neco dele, ale to mi problem nedela... Pro me je taky hodne velka vyhoda v tom, ze nemusim diskrecne zakreslovat SR. Bohate si vystacim s kulatymi cisly (u kterych se stejne vznika drtiva vetsina obratu), H/L min. dne, H/L prem. a nekdy H/L dosazene behem seance. Ale s tim ty problem mit urcite nebudes. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jeste pro ukazku dnesni vstupy. Nejprve musim rict info o tom, ze v den vyhlasovani zasob obchoduju pouze prvnich 20 minut (casto pak vznika chop) a pak cekam, jak se zacne vyvijet cena po reportech. Pricemz po reportech chci zobchodovat pouze 3 mozne situace: 1. Cena jde jednim smerem - pak beru 123 na SR v danem smeru (ale pritom cena musi byt za prvnima dvema useckama po vyhlaseni, ve kterych vznika casto chop, popr. 3U), 2. Cena tvori po vyhlaseni 3U, na tom pote beru pripadny RH, ktery smeruje ven z tohoto 3U, 3. Cena tvori range v ramci nekolika prvnich usecek - pokud jsou extremy tohoto range u SR, beru zde 123 do protipohybu, pokud dany den trh vyznameji netrendoval. Dnes se zrovna naskytly dva mozne vstupy. Dalsi zmenou oproti beznemu obchodovani je, ze v den reportu pred vyhlasenim nepouzivam 3. sadu kontraktu, ale rozdelim je pouze na 2 (1. na RRR 1:3 a 2. na 1. kulate SR).Duvodem je obecne nizsi volatilita a mensi pravdepodobnost jejich dosahnuti. Po vyhlaseni reportu uz naopak 3. sadu zase pouzivam, protoze casto dochazi k zajimavym pohybum, kdyz se ropa pekne utrhne...

15450

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý Pavle...jestli tě to nebude zatěžovat, piš prosím dál, máš na to přebrat štafetu (tu) . Měl bych jen postřeh ke vstupu 2 - tuhle situaci mám napozorovanou. Cena dojde někam na S/R, trh úplně usne, vytvoří se CG, 10 minut se nic neděje a když už si člověk začne říkat, že by se cena někam měla vydat, tak napřed dojde k falešnému průrazu, vymetou se vstupy do špatného směru a pak se trh otočí a jede na druhou stranu. Nemám to nějak statisticky podchycené, ale v takovýchto situacích prvnímu průrazu nevěřím, big boys jsou zákeřní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

navratil, to co ty popisujes, je pro me uz moc diskrecni posouzeni. Kolikrat beru vstupy, ktere prorazeji SR i o mene, nez byl tento. Nedy to vyjde a nekdy holt ne.. :) Dneska byl totalni chop. Od zacatku obchodovani zacal vznikat 3U. Po prurazu takoveho 3U, ktery vznika hned po otevreni jsou pak nejrychlejsi pohyby. No dneska se tak nekonalo. Z cati to bylo nejspis i proto, ze dochazelo k presunu ze starsiho na novejsi kontrakt. Tohle si musim otestovat, jestli se vyplati v tyto dny vubec obchodovat.

15457

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jasně, je to diskrece a nepodložená statistikou, takže spíš zajímavost. Včera to byla užívačka, zrovna jsem si říkal, že se zeptám, jak řešíš obchodování při rolloveru. Tak vidím, zatím nijak :). Rollover každý měsíc je nevýhoda ropy - mě třeba v backtestech vycházelo že nemá cenu obchodovat dokonce 2 dny před a 2 dny po kolem rolloveru. Je pravda, že v reálu systém až tak nefungoval, takže je otázka, nakolik je tahle statistika podložená, ale rollover jsem v testech každopádně zohledňoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...