Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE-historická data


tomnes

Doporučené příspěvky

Zdravim, mozno to sem nepatri len som nevedekl kam to mam to mam zaradit...
mozno poznate na reuters.com bola tak sluzba(IDEAS&SCREENING) tusim, kde sa dalo na zaklade urcitych filtrov, napr objem musi byt nad 1 000 000 za den, cena akcie nad 30$, P/E napr vacsie ako 0 ...... ze vam to vybralo na zaklade tychto parametrov vsetky vhodne akcie americkych firiem.. lenze teraz je ta sluzba platena, sice je tam free verzia, ale nejakym sposobom mi tam nejde sa nalognut ani zaregistrovat...

nepoznate nahodou nieco podobne na nejakej inej stranke?? alebo po pripade ze niekdo tam ma pristup i by mi nemohol uplodnut sem excel subor s tymi akciami, na zaklade tychto parametrov(volume 1000000, cena akcie nad 30).. chcel by som to vyuzit na pozicne obchodovanie opcii americkych akcii..

dik, Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 62
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to zero:
kdysi v začátcích jsem velice užil clearstation.etrade.com
což dodává broker e-trade.
dal jsem to sem i jako možnost na papertrade - viz link na cvičná portfolia, už nastavené na
jméno: cvicne
heslo:portfolio
papíry lze zadat na long i short, umí to vyhodit např.i 10-20 grafů/3M-1rok na stránku = volitelné kdeco, vč.základní tech.analýzy =13/50 průměry+MACD+stochastika
-nahoře vlevo v menu např.volba "tag a bag" - rozdělení papírů dle fundamentu i tech.analýzy pro NYSE i NASDAQ papíry= velice dobře užitelné!!!
-k nahozeným papírům to hlídá kdeco, např.datum hlášení výsledků, zda 13denní prům.jde pod/nad 50denní, stav MACD, doporučení atd, včetně rozšířené tech.anal. a dalších možností, jež nejen začátečník může užít do aleluja. Někdy docela žasnu co vše a za jaké peníze se hned v začátcích pracně hledá a nakonec stejně jen bídně užívá - věčná škoda. Nic není rada, jen poznatek a zkušenost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zero:
...a jen ještě dodám, aniž lákám:
i na USA akcie existuje nespočet derivátů, např.mých oblíbenců warrantů, na long i short. (a využít na to kterým směrem je poslat klidně ten clearstation výše jm...:-)
warranty třeba na
www.euwax.de
proč: dělat jen holé akcie, jedno zda USA či EU či svět si žádá docela mastný účet, aby to dalo zajímavý efekt - a nutnost se trefit. Deriváty jak známo, umí díky páce dát totéž s investicí podstatně menší. Minimálně za "nákuk" myslím stojí určitě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miciko:
neboj, ja nechcem robit cisto akcie, ja som sa to pytal lebo chcem obchodovat opcie na americke akcie a niekde som ich potreboval aj z analyzovvat... cisto akcie obchodovat sa mi zda dost neefektivne pri tych roznych moznostiach, ako su opcie a futures..
na ten euwax som uz kukal, aj chapem uz principu warratntov ale moja slabost je nemcina, a to mi robi problem... a uprimne, som ju na skole nenavidel a ked ju vidim je mi az zle:))
na ten link kuknem, ale az vecer..

pekny den, Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dekuji za odpoved - jsem co se tyka akcii temer zacatecnik a dobra rada ma pro me cenu "zlata" - rika se, ze nejcennejsi jsou informace, u akcii a burzovniho obchodovani myslim obzvlast. Myslite si, ze byste se mnou mohl ztratit trochu casu? vytipovala jsem si pár akciovych benjaminku, ale jeste se dobre neorientuji ve vsech tech ukazatelich, ze kterych se da vycist, jak je dana akcie "zdrava". Je jich par ale nevim, na ktereho koňa vsadit: GLUU, BBND, XFML, FIRE, CLWR,TCM,FIG, pak se chysta na burzovni parket Blackstone a taky si brousim zoubky na VISU, ale to je asi jeste otazka nekolika mesicu. Na podhodnocenych akciich, jak psali "diskuzni kolegove"je zajimava AMD,NEW A NFI, ale to uz jsou "mazaci". diky jana ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to akcionáři:
podle toho co hledáte by možná někomu OK posloužilo už i v "Cvičných portfoliích" zmíněné
clearstation.etrade.com
kdo chce hned vidět co to umí stačí zadat
username:cvicne
password:portfolio

teď koukám pár lidí už to zkusilo a portfolia tam má, portfolií jde uděllat libovolně, akcie jde vkládat long i short.
Tituly v portfoliích i watchlistu jsou hlídané na řadu indikátorů tech.analýzy = např.MA 13 jde nad/pod MA 50, MACD nebo stochastik hlásí kup/prodej atd.,
Pak viz volba "tag a bag" nahoře vpravo v menu, kde jsou takto dle fundamentu i tech.parametrů rozdeleny tituly z NYSE, NASDAQ + OTC
umí to kdeco vč.výborného sledování papertraingu.
Zdarma. Komu by se náhodou líbilo a něvěděl cokoliv ukážu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...
  • 1 year later...

Dobrý den,

potřeboval bych bych se nějakým způsobem dostat k již zmíněným HISTORICKYM datům (jako PE, PB, ale i Debt/equity apod.). Stačí mi posledních 10 let. Jsem ale student a nemám prostředky na to abych si za tuto službu platil (chci backtestovat fundamentální data, ač se to může zdát divné). Zajímalo by mě, jestli někdo nevíte o nějaké bezplatné možnosti jak se k těmto datům dostat.

Děkuji za odpověď (snad se nějaká najde)

S pozdravem

K.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...