Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 23. Více o čtení grafů


Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 63
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím
mam taku otázku...možno mi nečo nedošlo, alebo som len niečo nepostrehol, ale nerozumiem, že ak sa zmenila hodnota kontraktu napr o 100USD, tak tá suma sa násobí mojím vkladom, alebo tých 100USD budem mať ak dám počiatočný vklad 1USD?
Viem že je to možno hlúposť, ale aj tak by som bol rád, ak by mi tu niekto poradil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

13Ito90:
Vstoupite-li do obchodu s jednim kontraktem, je vam zablokovan tzv. margin. Ten zustava blokovan po dobu setrvani v pozici. Pokud cena vzroste o 100 USD, je vam techto 100 USD pricteno na Vase konto. Nejedna se tedy o zadny nasobek vaseho vkladu. Zadny pocatecni vklad jako takovy neni nutny. Samozrejme musite mit prostredky na pokryti marginu, atd.

Vasim jedinym skutecnym nakladem za obchod je komise, kterou platite brokerovi za zprostredkovani obchodu (cca.5 USD, dle brokera).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 4 týdny později...

zdravim vsechny tradey. jako zacatecnik se chci zptat na pocitani vydelku, tudiz prevedeni poctu tiku na penize. pokud je cena soyabeans na pocatku (vstupu) 1307-0 a na vystupu 1352-0, tudiz + 45-0, je to prepocteno na penize 2250 za kontrakt? studuji momentalne tenhle graf a tenhle pohyb se udal za jeden den. zda se mi to moc penez, tak se ptam, jestli jsem to spravne pochopil?!?! dekuji za predem za pomoc.


hanusao.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Některé burzy mají zavedené pro obchodované komodity [bold] limity[/bold]. To znamená, že když za den se cena pohne o daný limit, tak se ten den daná komodita [bold] přestává obchodovat[/bold]. Pokud cena jde tvým směrem, tak je to fajn, ale pokud jde proti tobě, tak nemůžeš vystoupit z pozice a jdeš do hluboké ztráty. A těch limitních pohybů může být několik (několik dní za sebou), a to už zavání prů...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...

Dobry den,

ja som z toho citania grafov uplny jelen... :( mozete mi to prosim niekto vysvetlit.. in czech language.. :)

priklad 1 Cukr: V lavej sivej casti grafu je stupnica, pricom medzi jednotlivymi cislami je 8 dielikov ale cisla s nimi caistocne - nie presne - koresponduju ( 0,21 - 0,22). Obdobne to je aj pri priklad 2. Bavlna ( 1,79-1,8) a priklad 3. T-Bonds ( 21/3-24/3)...

Co prosim vas znamenaju tie cisla ? :S

Vdaka.. !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Za to můžou angličani. :D
Ostrované prostě nikdy nepřišli na chuť desítkové soustavě, protože se jim zdála příliš složitá. A tak došlo k počítání na libry, unce, palce a různé další jednotky. A aby se jim to dobře dělilo, tak používají hodnoty jako třetiny, osminy a dvanáctiny.
A tím se dostáváme k těm čísílkům. Protože se cena udává buď v celých číslech nebo na jedno desetinné místo, tak se hodnoty jako tři osminy musí poupravit. A tím vzniká určitá nepřesnost, která se vyrovnává na následující celé hodnotě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...