Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

  • 3 months later...
  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Tomáši,
Váš článek mě velice zaujal a okamžitě jsem se začal zabývat popisovanými postupy. Nyní řeším problém s PT. V článku píšete, že všechny Vaše PT jsou násobkem ATR na vstupní úsečce a určitého koeficientu. Pokouším se nyní dopátrat tohoto koeficientu a moc bych uvítal, kdybyste mi mohl odpovědět, zda-li se ubírám správným směrem. Můj postup je takový, že si ke každému obchodu zapíši též hodnotu podílu MFE a ATR na vstupní úsečce. Až budu mít všechy obchody zapsané, vypočtu z těchto hodnot průměrnou hodnotu a ta pak bude tím koeficientem pro výpočet PT. Je to tak správně? Také mi není jasné, mám-li do tohoto výpočtu také zahrnout obchody, které skončily na základním SL.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to správné částečně. Ten koeficient je trochu otázka "citu", nedá se úplně exaktně určit. Je třeba mít veliký vzorek dat (já mám rád 500 a více backtestových obchodů) a experimentovat. U SL jsem vždy používal fixní částku, nikdy ne ATR. Dá se to sice také, ale fixní SL mně vyhovuje více.
Ještě k tomu koeficientu - také záleží jak u kterého patternu. Pokud mám pattern o kterém vím, že má tendenci tu a tam podchytit otočení trendu a tudíž nabízí většinou dost solidní profity, mohu mít koeficient 2. Pokud ale mám pattern, o kterém vím, že většinou jen "vybírá" korekce, pak mohu mít koeficient 0.8 - 1.3
Obecně koeficient bude různý jak u patternů, tak i pro short/long.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomnes:

Předem se omlouvám za trochu offtopic příspěvek, ale odpovídající vlákno sem nenašel a to, čeho se to týká, bylo v tomto článku taky zmíněné...
Takže k věci: Chtěl bych se zeptat, resp. požádat (a věřím že nebudu jediný kdo o to bude mít zájem), zda-li nemáte v plánu napsat nějaký článek o indikátoru ATR, jelikož sami jej zřejmě používáte a jedná se jistě o zajímavý prvek z pohledu využití pro MM. Poslední dobou se jej sám snažím zakomponovat do svého systému, aby byl přizpůsobivější, ale velice bych ocenily vaše rady a poznatky, co se týká praktického využití v backtestingu a aplikování do systému.

Předem mockrát děkuju za vyslyšení, ať už bude výsledek jakýkoliv. :)
MerQury

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

ahoj

já to tu vše pročítám a vůbec tomu nerozumím proč je to tak složitý.

přeci by stačilo zadat koupit a čekat až se to hne v mmůj prospěch a hned zadat prodat.

a tu čtu losi a další termíny to to jako za mne hlídá .
tak nevím .
kamárád se do toho chce pustit ,ale to jsem zvědav jak bude bohatnou ,když na to má asi 6 000 usd.

všem přeji mnoho úspěchů .

jaroslav

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To jardys


Pročítáte asi na špatném místě-na získání znalostí nemůže sloužit diskuse, ale komoditní manuál, články o psychologii-tam člověk zjišťuje, že nic není tak jednoduché, jak se jeví, protože jsme od dětství svázáni tisíci konvencemi, které se nám v tradingu "vymstí", že uspět v komoditách je především o tom, přestat myslet jako naprostá většina, přijmout zodpovědnost sám za sebe. Zde se nedá schovávat za někoho nebo za něco, buď pracuješ na svém myšlení, učíš se zvládat sám sebe. svoji nedočkavost, chamtivost, strach, učíš se disciplíně, a taky příjmeš za své jinak otřelé Leninovo heslo: "Učit se, učit se, učit se!" Tady to platí mnohonásobně, komodity jsou rovněž o neustálém učení se. Taky proto v nich uspívá tak málo lidí. Většina z nás je zvyklá nechat se vodit i coby dospělý člověk za ručičku, hlavně nebýt za nic zodpovědný, mít své malé jistoty, když se něco nepovede, může za to náhoda, soused, nepřející spolupracovník, debil šéf, manžel(ka).........každý doplní dle libosti. Mít svůj klid, své pohodlíčko, ať odemně nikdo nic nechce. S tímto přístupem se v tradingu uspět nedá.

Váš kamarád, i kdyby měl 60000$, pokud nepracoval sám na sobě, pokud nemá za sebou stovky a stovky hodin tvrdé práce, které strávil čtením, vypracováváním svého vlastního obchodního plánu, jeho testováním a ověřováním na demoplatformě, tak pouze vyhodí peníze, které se přemístí na účty těch, kteří toto vše zvládli.

Teď si asi budu odporovat-viz začátek mého příspěvku, ale obchodování vůbec není složité, ve své podstatě je to hrozně jednoduché, ale složité je se to naučit tak, aby člověk patřil mezi tu menšinu profitujících, právě díky výše uvedenému.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

dobrý den
po dlouhé době jsem našel odpovědi a je to fakt o učení .instaloval jsem si ninju a zkoušel intradení a fakt to šlo,
za 14 dní 1400 us ,potom jsem neskončil obchod a to jsem neměl dělat. a ke všemu to demo zkončilo.
a můj přítel ho mněl 1 rok a taky ho odstřihli.a už se na to chystá jak říkám za živý.
škoda ,musím najít nové demo,
tak jdu hledat.

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1000% za 8 mesiacov LOL and take my word for granted.
Pre vsetkych novacikov, ak vam niekto hovori ze spravi 1000% rocne a nevie vam dat dokaz, tak klame (vypis z trading account).
Simulovane potencialne equity roznych systemov su na internete predavane v tuctoch, kazda dava 100ky percent ale realita je trochu ina. Nechem nikomu brat iluzie ale toto su naozaj trochu prestrelene cisla.
V opacnom pripade mame docinenia s najbohatcimi ludmi v EU a coskoro aj na svete. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...