Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Kolik může "sypat" daytrading?


Doporučené příspěvky

heh :-) právě jsem si přečetl o člověku, který má Fa v Praze ... zabývá se obchodováním na burze... momentálně i obchoduje futures na ropu, jeho roční obrat je 3500 x vyšší než rozpočet ČR.... :-))) Tak tomu říkám kdo umí ten umí kdo neumí ten čumí ...jo a žije v Praze , protože se mu tady líbí :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 161
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Novafashion: Věřte mi, že jsem nechtěl rozpoutat žádnou vášnivou diskusi o tom, jestli zhodnocení účtu o x % nebo o x desítek % je to správné a ideální. Nejsem žádný naivní nebo lenivý zlatokop, který si myslí, že je něco zadarmo. Vážím si všech rad, které jsou mi poskytovány ať už v tradingu nebo v jiných sférách života. Nešlo mi o to, aby se někdo zde prohlašoval za mistra, který loni vydělal tolik a tolik. Prostě mi šlo jen o to, aby zde pár live traderů napsalo, že před třemi roky jsem vydělal tolik (třeba %), před dvěma tolik, loni tolik...Tečka..hotovo.. bez čehokoliv dalšího...Totiž o psychologii a množství dalších témat se diskutuje v jiných vláknech..Tento článek byl o tom "kolik může sypat daytrading.." Myslím, že pokud by toto téma autoři článku nepovažovali za důležité a ve své konečné podstatě za nejdůležitější, zřejmě by ho nikdy nezpracovali a nepublikovali na svých stránkách...." Víte, mně baví zpracovávání všech analýz, testování a pozorování pohybů grafů a byl bych velmi nerad, kdyby můj prostý dotaz vyvolal pouze představu o naivním a nevzdělaném hlupákovi, který čeká, jak si za rok koupí ferrari. O tom to skutečně nebylo.
P.S. Nový dům i auto mám a vydělal jsem si na ně poctivým poradenstvím v oblasti daňové a účetní problematiky, takže něco málo o světě financní trošku tuším...:-)
Adik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor

market making alebo tiez liquidity providing je len sposob obchodovania. robit marketmaker nieje vacsie umenie ako robit spekulanta. umenie je robit najvacsieho marketmakera na burze a za to si zasluzi K.J. respekt.
kvantitativne metody moze obchodovat kazdy kto ma na to patricne vzdelanie a skusenosti. to ze tato tema nieje v povedomi ludi je preto ze nieje tak sexy, a navyse nieje pre kazdeho zrozumitelna.
jednoducho povedane , nieje to ziadny sposob obchodovania na styl americkeho sna ktora by sa predavala pod hlavickou sancu ma kazdy.

kazdopadne suhlasim z tym co si povedal . limity su len v hlavach ludi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jestli tedy mohu ještě jednou (už jsem o tom psal několikrát):

Roční zhodnocení účtu JE relevantní údaj a schopný trader by měl být ochoten si ho srovnat s jinými formami zhodnocení peněz v daném časovém horizontu. Čili příklad: Pokud jsem za rok 2010 zhodnotil 10000 USD účet o 10%, tak mám 11000 USD. A zaplatím z toho daně ;-).

Jestliže bych ve stejném období koupil na rok třeba ETF SPY (S&P 500), tak vydělám 12% a kvůli časovému testu neplatím 15% daň.

Při započtení hodnoty práce, která je s daytradingem spojená mi to vychází tak, že 10% na daytradingu mi za tu námahu prostě nestojí a buďto to budu brát jako koníčka, nebo to nechám plavat.

A teď reál: Na akciích se dá vydělat 25%-30% ročně úplně v pohodě, na arbitrážích 40%-50% úplně v pohodě a na daytadingu 25% - 100%, ale je to tvrdý denní chleba, pot, krev a slzy.

Osobně dělám pouze akcie a za posledních 12 měsíců jsem udělal cca 20%. Není to moc, ale mým cílem bylo překonat hlavní akciové indexy a to se mi více než podařilo. Tak, a teď to hlavní: Pokud bych celý ten čas strávil zhodnocováním účtu o velikosti 5000 USD, tak 20% bude 1000 USD :S

Když budu mít ale rozum a budu zhodnocovat třeba 50000 USD, tak těch 20% bude činit 10000 USD při dvou hodinách práce denně.

Stojí mi to za to? To je otázka. Dovolte mi malý výpočet: 2 hodiny denně to je cca 500 hodin ročně. 10000 děleno 500 je 20 USD na hodinu. Je to málo nebo hodně?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To xzajic, ALL:
Znova apeluji na tradery zde na fóru:
Někdo tady dával trading so porovnání s bankovními účty - chtěl bych apelovat na všechny kdo se chce zabývat tradingem: "[bold]Bankovní účet né nemůže ale NESMÍ být konkurentem pro trading ", trading musí být vždy mnohonásobně výhodnější než nějaké úročení na bankovních vkladech [/bold]. Zhodnocení indexů je jenom trošku vyšší, ale pokud si trader dává za cíl překonat indexy, tak má podle mě buď [bold]příliš nízké cíle, nebo došlo k absolutnímu nepochopení toho "co je to trading ?"[/bold]
Pokud budu mít účet 5000 USD a budu dělat ročně 20% tak to podle mě ani nemá cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> RobCz

Moc pekna inspirace! ...ale tohle samozrejme nebylo obchodovani s 5K uctem :)

> xzajic

Tebe to jeste nepreslo? :) Ve svym prispevku jsi polozil 2 dobry otazky: "Stoji mi to za to?" a "Je 20 USD na hodinu malo nebo hodne?" - na tech otazkach je krasne videt, ze fakt nema vubec smysl nad timto nejak verejne diskutovat. Tyto otazky si kazdej musi zodpovedet sam. Napr. moje odpoved na tyto otazky je pro tebe jako tradera naprosto irelevantni, protoze jsme kazdej v uplne jine situaci. Pro nekoho muze byt 20 dolaru na hodku super plat. Kdybych ja chtel vydelvat tolik penez, tak se nevenuju tradingu, ale jdu si najit nejake jine hur placene zamestnani...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra Napsal:
-------------------------------------------------------
> To xzajic, ALL:
> Pokud budu mít účet 5000 USD a budu dělat ročně
> 20% tak to podle mě ani nemá cenu.
>

Nic proti Vám, zřejmě jste úspěšný trader a vloni jste vydělal mnohem více než 20%. To je v pořádku. Ale pak patříte k té menšině 15-20% traderů, před kterými je třeba smeknout. A i Vám to jistě pár let trvalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zacal jsem poprve s tradingem Forex pred 10 lety, ale jen dva mesice. Pak opet v 2007 a posledni rok 2010 live, minuly rok jsem zhodnotil ucet o 2%. Pro me je to malo, vlastne hodne malo. Na druhou stranu jsem rad ze jsem prvni rok live prezil:-) Obchodoval jsem velmi konzervativne s malymi pozicemi.

ALE - mam cil, chci dojit k takovym vydelkum abych v klidu mohl opustit sve soucane zamestnani.

ALE dal jsem si casovy horizont do ktereho to chci dosahnout. Proc casovy horizont - protoze krome casu straveneho a investovaneho tradingem chci take zit. Nechci stravit spoustu hodin v praci a pak jeste doma spoustu hodin bez valnych vysledku. Jsem ochoten investovat urcity cas a usili ale chci videt vysledek. Trading beru jako druh podnikani. Mam rodinu a cas venovany tradingu je pro me cas nevenovany rodine.

Davam sem cisla protoze me taky vzdycky zajimalo kolik a jak ti uspesni vydelavaji. Uspesni, dejte nam zacinajicim vedet at mame motivaci. Diky.

Good trading.




Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701:
rozumiem. Nerozumiem ale preco ludia veria niecomu co niekto anonymny napise do diskusie na fore. Ked napisem ze zarabam 1mil. USD mesacne a budem mat pri mene zlatu hviezdicku uveris? A ked napisem ze 5k USD mesacne? Vsetko je to iba o tom ake si vytvoris sam mantinely v hlave. Osobne som sa po par usmevnych skusenostiach aj na tomto fore naucil brat vsetko co sa popise na forach s rezervou.

Je len malo biznisov kde sa da tak dobre odhadnut buduca vynosnost systemu (papertrading, backtesting). Ze su tie vysledky skreslene? Iste ale nic a nikto ti nepovie lepsie kolko cca. budes moct zarabat. Problem je ze vacsina zacinajucich je leniva co i len zacat. Ak velmi chces zacnes a sam sa dopracujes k odpovedi. Ak nechces naozaj velmi velmi, tak ani nezacinaj lebo nemas sancu. Zhodnotenie live uctu o 2% za 1.rok moze byt roznymi ludmi vnimane rozne. Co by som dal ja za to keby som dopadol prvy rok live rovnako...

Kto chce motivaciu nech siahne radsej napr. po knihe Market Wizards od J.Schwagera. Tam rozpravaju o svojich zaciatkoch znami obchodnici. To je pre mna obrovska motivacia a citam tu knihu uz 4krat.

Zucastnil som sa podobnej diskusie v inom vlakne a stale nechapem motivaciu ludi investovat energiu do rovnakeho kolotoca otazok a odpovedi a to vsetko v uplne anonymnom prostredi kde sa naozaj neda verit vsetkemu co ludia popisu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

"...v uplne anonymnom prostredi kde sa naozaj neda verit vsetkemu co ludia popisu."
A přesně proto jsem minulý týden psala ten údaj o ročním zhodnocení průměrného a master tradera. Osobně chápu, že pro cestu dalšího rozvoje je důležité srovnat svoje výsledky s výsledky v oboru. A taky chápu, že je třeba mít relevantní údaje.
Takže ještě jednou, jak je to podle člověka, který se 22 let věnuje koučování traderů, brokerů a investorů: "[bold]Průměrný[/bold] trader zhodnotí účet [bold]ročně o 25%[/bold]. Prostě tak to je. [bold]Master trader[/bold] vydělává [bold]sto a více procent.[/bold]".
Kde se na téhle škále se pohybujete a kolik procent očekáváte také podle mě do značné míry souvisí i s cíly, které od tradingu očekáváte a to souvisí zase s instrumenty a technikami, které si pro trading vyberete. OK, chápu, že toto je diskuze pod článkem "Kolik sype daytrading", ale trading není jenom daytrading-jsou i jiné formy (opce, poziční obchody, spready).


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...