Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Spready: jak obchodovat komodity jinak (1/3)


Doporučené příspěvky

Savage001:

Netuším co bylo/nebylo uvedeno pro jakési zjednodušení...

Ad 1) Princip komoditních spreadů spočívá v tom, že obchoduješ dvě futka, jedno long, druhé short - pokud spread LONG/SHORT (A noha/B noha) nakoupíš, pak je pro tebe ziskové, pokud spread roste, resp. se rozšižuje mezi oběma pozicemi. Může k tomu dojít pokud (zjednodušeně řečeno):
- A noha roste rychleji než B noha
- A noha roste, B noha jde do strany
- A noha roste, B noha klesá
- A noha jde do strany, B noha klesá
- A noha klesá pomaleji než B noha

Doufám, že jsem v té rychlosti nevynechal nějakou variantu:)

Ad 2) BUY příkaz byl za -3 (10-13), SELL příkaz by byl za 0 (15-15) - pokud jsi celý spread nakoupil za -3 a prodal za 0 ... dokončení už nechám na tobě.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,

nejde mi do hlavy ako je pri spreadovom obchodovaní riešené umiestňovanie stop-lossu. Zisk i stratu mi predsa môže nadeliť pohyb hore i dole, dôležitý je len rozdiel medzi vývojom ceny. Akým spôsobom sa teda obchodníci v spreadoch môžu poistiť proti nárastu straty do čísel, ktoré sa vymykajú hodnotám definovaným money managementom? Pri použití mentálneho SL je predsa nutné aby obchodník trh neustále kontroloval, inak sa môže stávať, že vystupuje so stratou vyššou než si stanovil v obchodnom pláne.

Ďakujem.

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím

Chcem sa ťa spýtať, prečo si dal vo svojej odpovedi do vzťahu hodnoty 10 a 13 (long); 15 a 15(short)? V predchádzajúcom príspevku boli hodnoty pre long 10 a 15; pre short 13 a 15. Chápem to doteraz tak, že keď long kontrakt poskočí o 5 bodov, som v spreade o 5 bodov bohatší. No zároveň ak mi short kontrakt vtej iste dobe pojde hore(zlým smerom) o 2 body (13;15), som v spreade o 2 body ľahší. Výsledok je 5-2=3 ziskové body.
Je tam nejaká iná súvislosť ktorá mi uniká? Napíš prosím, ako si to myslel.

Majte sa.

Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...