Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: S jakou částkou začít obchodovat?


Doporučené příspěvky

stranger,
jen k tem výpočtům výše kapitálu ... ty máš SL 80 USD a chceš riskovat 2% pro tvůj MM, pak ti vyjde 4000 USD, ale to naprosto na hraně, protože je to jen spodní hranice, kde 2% ze 4000 je 80

pro dodržení základního MM tedy potřebuješ být od počátku ziskový, pokud ti po startu přijdou 1-2 ztráty, tak už nemůžeš dodržet MM a riskovat 2% pro SL 80 USD .. takže reálně hned na počátku budeš nucen porušit svůj plán

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 7 months later...
  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Caute,

som uplny novacik a zacinam sa od vcera pomaly vzdelavat. Precital som si tuto diskusiu a napadla ma otazka. Ak si stanovim SL 80 USD a chcem riskovat maximalne 2% uctu na 1 obchod, to znamena, ze by som mal zacinat s uctom 4000 USD. Ak prvy obchod nebude uspesny, teda pridem o 80 USD, na ucte mi zostane 3920 USD. SL pre dalsi obchod bude 3920*0.02 = 78,4 USD a nie 80 USD, ak chcem dodrziavat pravidla money managementu, vsak? Cize vlastne na kazdy obchod je vyska SL ina?

Vopred dik za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fenomen - ee když začínáš se SL 80 tak už ho nezmenšuješ z důvodu, že se ti jevil jako hodnota minimální, ale zároveň "nejoptimálnější". Tím, že ho zmenšíš významně zasáhneš do MM, navíc takové SL by si ani nemohl mít, jelikož 1 tick, tedy nejmenší pohyb nejde po desetinách dolaru, leda mikro účty, ale tam by to SL bylo zase extrémní.

Když máš například SL 80 s účtem 4000 a účet ti vystoupá na 8000 tak né že by si dal SL 160, ale navýšíš kontrakt na 2, tedy stále máš na kontrakt 80 a zachováváš si riskovaný kapitál. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dakujem za odpoved Prochy,

mam pocit, ze si to musim trochu viac nastudovat, pretoze zatial mam v tom trosku hokej. Navysenim kontraktu myslis otvorenie dalsej pozicie (dalsieho obchodu)? Cize navysovat SL nema nejaky velky zmysel, ale musim si zvolit nejaky primerany v zavisloti od volatility trhu, ktoreho sa budem drzat (bez ohladu na vysku uctu)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SL si zvolíš dle tvého systému, pro každý systém je lepší jiný SL, ale v záčátku tě toto nemusí příliš zatěžovat, zkus si tu na webu najít jakýkoliv systém, třeba hledej double top, double bottom a zkoušej jaký SL by tě nejčastěji ochránil. Na jedné formaci tě podrží SL třeba i pouhých 5 USD a na dalších 30-ti formacích už by si potřeboval víc jak 40 USD, je to různé.
1kontrakt se dá chápat jako 1obchod - a ty těch obchodů můžeš otevřít třeba 100 najednou, ale tam by si v tvém případě potřeboval 8000SL s účtem 400 000, toto tě nemusí moc zatěžovat, jelikož se stejně budeš učit s jednim kontraktem.

Stáhni si v prvé řadě NinjaTrader viz. www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-1.html a podívej se do historie na grafy, tam si na své otázky odpovíš sám. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,
O velikosti účtu jsem jsem také dost přemýšlel a dospěl jsem k této variantě:
Ze statistik vím, že největší DD mého systému je 1000usd (pokles a následné dosažení úrovně bodu zlomu na equity).

Margin 1000usd
DD 1000usd x 2
Minimální velikost účtu 3000

Pro obchodování 1kontraktu účet 5000 (2000 rezerva)

Position Sizing určuji dle drawdownu:
DD 1000 x 2 na jeden kontrakt
Při obchodování dvou kontraktů bude DD 2000 který vynásobím dvěma abych dal systému
prostor po případnou maximální sérii ztrát, po které by měl účet dle statistik pro změnu zase začít růst a to k novému high. Takže 2000 x 2 = 4000 + 5000 = 9000usd pro obchodování 2 kontraktů.
Pro 3kontrakty postupuji stejně, DD 1000usd x 3kontrakty = 3000 x 2 = 6000 + 9000 = 15000usd pro
obchodování se třemi kontrakty.

Jelikož jsou mé stoplossy pokaždé jiné (High/Low vstupní úsečky), řídím svůj money management dle
drawdownů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda na to lze jít i z druhé strany a určit si, jaká max. ztráta mě psychicky nepoloží a kolik bych chtěl případně na obchodování vydělávat a na základě tohoto si určit minim. velikost účtu a postavit systém?

Př. - vím, že bych psychicky unesl měsíční ztrátu např. 100 USD. Tuto částku jsem schopen případně každý měsíc znovu a znovu dotovat z každého platu. A bylo by mi příjemné cca částku 200-300 USD za měsíc vydělat (jako takový přivýdělek k platu). Jak tedy pak pokračovat, jak stanovit výši účtu, lze z toho nějak odvodit max. SL a vůbec celý systém?
V úvahu připadá asi forex v mikro-lotech, ID margin cca 100 USD, viděl bych to tak na 10 obchodních dní v měsíci po 1-2 obchodech denně.

Lze uvažovat i takto?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaris_,

uvažovať takýmto spôsobom nemá veľký význam. Po prvé, začiatočník ma problém ustáť čo i len jednu stratu bez toho, aby to na jeho ďalšom obchode nazenechalo stopu. Nejaké psychické limity zistíte až vtedy, keď prepnete zo sim do live a začnete obchodovať reálne peniaze - časom vypozorujete, kedy sa cítite pri obchodovaní celkom fajn a kedy je to už za Vašou aktuálnou hranicou znesiteľnosti. Ale to chce dosť času a treba ísť live; demo nemá takú výpovednú hodnotu.

Ideálne je začať s vyšším účtom a riskovať málo. Do začiatku by som nastavil veci čo najkonzervatívnejšie - max. riziko na obchod povedzme 1% alebo menej. Obchodovať s podkapitalizovaným účtom je veľmi rýchla cesta ku koncu - čím väčší účet do začiatku spolu s nízkym percentom rizika na obchod, tým lepšie. Po rokoch, keď už sa budete poznať a obchodovanie Vám pôjde od ruky, začnete kapitál "napínať" viac, ale to má čas.

Nech sa Vám darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaris

místo forexu bych se spíš koncentroval na opční, případně spreadové obchody, je to konzervativní přístup, postavit si systém, kdy se měsíční ztráta bude pohybovat okolo 100USD se taky dá, času to taky tak moc nezabere, ... na otestování toho, jestli je trading pro tebe a jestli si schopen dodržovat pravidla a obchodní plán, je to naprosto ideální

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za odpovědi.
Vím, že čím větší účet tím lépe, ale každý máme limity. Jako rodina máme postrkané finance v různých produktech (stavebka, zlato, termíňáky) a nechce se mi kvůli obchodování likvidovat tyto rezervy - a ani by to doma neprošlo, manželka obchodování nevěří.

Asi takhle... vstupní kapitál do cca 30tis Kč (1500 USD) není problém na obchodní účet vložit, o to nejde. Důležitější je pro mě únosná ztráta. Jak jsem už psal, psychicky bych zvládal měsíční ztrátu do cca 2000Kč (100 USD). Vím to, protože to je tak zhruba částka, kterou si měsíčně utrácím za své koníčky a věci "nepotřebné". Takže bych jen změnil koníčka a nic by se nezměnilo.

Nepočítám s velkými výdělky z obchodování, budu naprosto spokojen s jakoukoliv plusovou částkou převyšující řekněme 1000Kč/měs. - zkrátka jde mi o přilepšení a lepší zhodnocení peněz než mi mohou nabídnou úroky v bance.

A na tomto bych chtěl postavit strategii, resp. strategie musí toto splňovat. Lákaly by mě futures komodity (kovy, zeměd. komodity), ale na to by můj účet a plánované ztráty nestačily. Forex se mi taky líbí, a tam už při mikro-lotech by se to dalo v pohodě (např. např. Global Futures má marginy 100USD)

[bold] to RocketRich:[/bold]
proč bys upřednostňoval spíše opce a spready před forexem?

Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen

Pokud ztratíš 80$ tak na účtě budeš mít 3910. Nezapomínej na nejrůznější poplatky. Např. brokerovi, za převod peněz, aj.
V dalším obchodě musíš vydělat stovku, aby jsi byl na svých. Takže z každého vstupu ti poplatky ukousnou dost peněz.
Samozřejmě začátečník je na tom nejhůře. Zkušený trader obchodující větší pozice si již vyjedná nižší poplatky nebo platí měsíční paušál(cca 600$) a poplatky má pak za minimum (cca 1$).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaris

u opcí a spreadů máš na každý obchod víc času než na forexu, můžeš si to víc rozmyslet a předcházíš impulzivním obchodům, netrávíš u toho moc času (některé opční strategie můžou být opravdu časově nenáročné - třeba 5-10minut měsíčně), pro očekáváné zhodnocení 20-30% ročně (říkals, že stačí víc než v bance) není potřeba být až tak agresivní ... co je ale fakt, tak docela pochybuju, že se ti podaří najít na tento styl obchodování slušného brokera se vstupním kapitálem 1 500USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jaris_,

nemám skúsenosti s obchodovaním tak malého účtu a ani som neobchodoval forex - mikroloty. Ale keď cielite na 1000Kč/mesiac, nie je lepšie si nájsť nejakú brigádu navyše a zarobiť tie peniaze takým spôsobom? Či už budete obchodovať jedným alebo druhým spôsobom, konzistentná profitabilita si vyžaduje kopec investovaného času a energie a keď chcete len trošku navyše do rodinného rozpočtu, trading nato asi nie je vhodný - môj osobný názor.

Tým Vás samozrejme nechcem odradiť od ďalšieho vzdelávania...

Nech sa Vám darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]to RocketRich: [/bold]
ok, mrknu na ty spready a opce, co to obnáší, ty ještě nemám moc načtený. taky to moje obchodování jen tak nepříjde (tedy aspoň ne to live), teprve začínám. takže mám i dost času, třeba se vstupní podmínky ještě změní.

[bold]to shany:[/bold]
kdepak brigáda, situace se má takto:
1) nepotřebuji nutně zvyšovat příjem rodiny, s příjmem jsme spokojeni (průměrný příjem, nízká spotřeba). spíš mi jde o větší zhodnocení financí, které už máme, než takové, které mi dávají dosavadní finanční produkty (spoř. účty, termíňáky, .....). vím, že vhodných produktů může být víc, ale :
2) obchodování proto, protože mě to láká, těším se na to, je to přesně moje představa
3) těch 1000kč/měs. byl jen takový příklad toho, co zhruba očekávám. jako že mi nejde o deseti-, sta- tisíce, ale jen o "drobné" (= slušné zhodnocení peněz a jisté přilepšení do rodiny, případně pro další investiční počiny)

tak asi tak

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...