Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: S jakou částkou začít obchodovat?


Doporučené příspěvky

jaris

ono sice změnit podmínky se sice můžou, ale jestli to myslíš s tradingem vážně, tak se stejně s kapitálem budeš muset dostat minimálně přes 5 000USD, ideálně k 10 000, pak můžeš uvažovat i částečně o diverzifikaci a vyhlazení průběžných výsledků.
taky je třeba vzít v potaz to, co nastínil shany - trading je asi nejtěžší způsob, jak si vydělat trochu peněz, neříkám, že v prvním roce u pozičního obchodování s malým účtem cílit na kladnou nulu nebo na řekněme 1000kč měsíčně je špatně, ale je to opravdu částka, která ti stojí za tu námahu a čas, aby ses věnoval studiu různých přístupů, hledal cestičky, vyzkoušel metody, které ti prostě nebudou fungovat a zažiješ kopec frustrace? rozhodně to na sobě chce dál pracovat, mít nějakou vizi a postupně posouvat svoji komfortní zónu a hranici tolerovaného risku. musíš si sám pro sebe zodpovědět, jestli si ochoten a schopen toto podstoupit, nebo se budeš držet jiné alternativy, kde není nutné nosit na sobě tak velkou zodpovědnost

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 35
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Určitě souhlasím.
Obchodování mě ale zajímá a láká, takže studovat budu dál. Není to jen o studiu obchodování, vyplývá z toho i práce na sobě a to mě láká rovněž. Spíš to beru jako cestu, než cíl.

Těch 1000Kč neberme jako dogma, bylo to myšleno jako příklad, resp. spíše řád toho, co si představuji. O něco výše jsem psal o představě 200-300 USD/měs. Prostě nejde mi (zatím) o fulltime obchodování se zaměřením na velké zisky. Spíše o odchodování samotné, ne však ve finále ztrátové. Obchodování mě zkrátka zajímá z podstaty.

Jak jsem psal, než budu obchodovat live, určitě to ještě dobu potrvá, zatím budu pilně studovat. Ono se to bude tříbit. Třeba nakonec vymyslím systém dle této představy (pro malé účty a malé zisky), nebo třeba ve finále půjdu úplně jinou cestou. Uvidíme.

Díky všem za připomínky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jaris_: Pokud si chces osahat realne obchodovani futures, proc nezkusit CFD? Kdyz se podivame napr. na Nasdaq futures (NQ) a srovname to s odpovidajicim CFD, vychazi to temer nastejno s tim rozdilem, ze s CFD muzes obchodovat objem odpovidajici 0.1 lotu, tzn. ucet o velikosti $200 ti na to bohate staci, a to je to, co ty chces predpokladam.

Konkretni srovnani:

NQ future: velikost ticku = $5, typicky spread = 1 tick
NQ CFD: velikost ticku = $5, typicky spread = 3 ticks (lisi se dle brokera)

Rozdil ve spreadu je sice 2 ticks (coz je u intraday pomerne zasadni rozdil), ale u CFD neplatis komisi, ktera byva nejakych $4-5, coz jeden tick nevyhody odmaze, cili prakticka nevyhoda CFD oproti klasickemu futures kontraktu je u NQ pouze 1 tick.

Dalsi nevyhodou muze byt, ze CFD nelze obchodovat pres NinjaTrader (melo by jit v pristi verzi) a u vetsiny CFD brokeru bys musel obchodovat pres Metatrader, coz neni z meho pohledu moc user friendly - nemuzes zadavat stop a limit prikazy v tesne blizkosti aktualni ceny, atd. Nicmene tohle lze obejit Ninjatrader >> MT4 bridgem.

Shrnuto a podtrzeno - moznosti VYZKOUSET futures i s malym uctem tady jsou a pokud neco umis a ses si tim jistej, muzes kdykoliv prejit na klasicke futures. Nevidim duvod, proc hned ze startu fundovat $5k+, ztratit to a uz nikdy se na trh nevratit, protozes mel velke oci, prodelals a ses bloknutej zkusit to znova...

Zdravim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...