Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 16. Poziční versus intradenní obchodování


Doporučené příspěvky

  • 9 months later...

dobrý den chtěla bych se zeptat k tomuto tématu intradení versus poziční obchodování. jak se pozná na jak dlouho uzavírám svoji pozici, nebo je rozdíl v typu trzích jedny pro intradenní a další pro poziční?
a taky bych se chtěla zeptat pokud teda obchodujeme intradenně co se stane když do uzavření trhu neukončíme náš obchod. a nebo naopak u pozičního když se rozhodneme ještě ten den že chceme vystoupit s trhu tak vlastně nejsme poziční ale intradenní.
děkuji za odpověď doufám že moje otázka je alespoň trochu srozumitelná.
Jitka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jitko,

zalezi jen na tom, jak dlouho se obchod rozhodnete drzet. Kdyz uzavrete v jednom dni, jde zkratka o intradenni obchod, kdyz v horizontu nekolika (ty)dnu/mesicu, jde o pozicni. Z hlediska brokera se pak rozlisuji pouze intradenni a overnight marginy, tedy blokovana zaloha na uctu. V pripade, ze otevirate pozici v hlavnich obchodnich hodinach, broker obvykle automaticky blokuje intradenni margin a teprve po skonceni hlavnich obchodnich hodin zablokuje take zbytek, tj. zbyvajici cast do overnight marginu.

Rozdeleni na intradenni a pozicni tedy neberte jako fixni dogma, ale spise jako orientacni rozdeleni typu obchodnich pristupu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Můj Trader Navigator mi umožní vidět až jednominutové grafy, kde je zase vidět min, max, open, close.
Existuje nějaké minimální časové rozpětí, kde budou jen elementární body nákupu a prodeje bex existence cenového rozpětí? Jak to vypadá uvnitř jednotlivých minut, sekund?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xmms:

Vidieť elementárne body nákupu je možné len v 1 tickovom grafe. Je to ale max. nepraktické, počet elementárnych bodov nákupu - tickov za jednu sekundu môžu byť desiatky. (To už je lepšie pozerať si textový súbor tickových dát :) )
Nie je štandardom aby sa používali grafy s menším časovým rozpätím ako 1min. To už je lepšie prejsť na alternatívne grafy - tickový graf napr. 144 tickov, kde časové rozpätie jedného baru môže byť menšie ako minúta.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Zdravím..asi budu mít hodně hloupý dotaz, ale i tak se zeptám.
Jak jsem se dočetl intradenní obchodní den začíná cca v 07:00 a končí 14/15:00, neznamená to.., že mohu obchodovat jen v tomto časovém rozmezí že? Mohu obchodovat třeba od 17:00 do 23:30 nebo od 22:00 - 05:00 (následujícího dne).
Ta doba 07:00 - 15:00 ...je asi doba..kdy je nejvíce obchodníků aktivních a trhy jsou tak ve větším proudu, mám pravdu? Předem díky za odpověď. :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Dobry den,

mozna budu mit velmi usmevny dotaz, ale presto to zkusim. Zajimalo by me, kde se daji sehnat data napr. hodinova, tydenni ktere bych mohl pouzit pro pripadne testovani...jsem uplny zacatecnik a rad bych do toho vice pronikl...tak by me zajimalo jestli existuji nejake takove zdroje..odkud se da napr zkopirovat do excelu a tam s nima uz podle sebe pracovat...

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Merkur1 vo vlakne dividendove akcie napisal:

Já jsem na tuto korekci čekal a dnes jsem nastoupil, protože futures na indexy již ohlašovaly změnu a otevření amerických burz vypadá optimisticky. Moje akcie se motaly kolem pevnějších supportů a vyšlo i jedno doporučení renomovaným incestičním domem. TA vypadala při pozitivní seanci na obrat a proto jsem vstoupil sice podle ní v předstihu, ale fundament je v této situaci důležitější. Tyto dnešní obchody mají šanci být profitabilní a zítřek ukáže, jestli se jedná pouze o korekci korekce, nebo pozitivní nálada již vydrží nějaký den.

Nechcem v horeuvedenom vlakne diskutovat o vyhliadkach trhu, lebo investovanie do dividendovych akcii je o niecom inom, tak to presuvam sem. Nenasiel som na financniku vlakno vyhradene ciste pozicnemu obchodovaniu, tak som si vybral toto vlakno.
Merkur, viem, ze sa pytam priskoro, ale predpokladam, ze na tejto diskusii nie si stale a rad by som vedel tvoj nazor na trhy este dnes. Jasne, kazdy ma mat svoj obchodny plan, ale urcenie trendu je skor umenie ako presna formulka.
A tam je slabe miesto mojich obchodnych systemov. Dala by sa parafrazovat myslienka "Dajte mi pevny bod a ja prevratim zemegulu" na "Dajte mi smer trendu a ja porazim burzu"
Predpokladam, ze dnes vznikne mala sviecka, mozno kriz alebo kladivo. Ak sa tak stane, myslis, ze za posledne 3 dni vznikla korekcia korekcie a treba to nemilosrdne shortnut alebo pozitivna nalada uz vydrzi nejaky ten den.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jogo.

Já jsem založil vlákno v sekci akcie, VŠEOBECNÉ PŘÍSTUPY K OBCHODOVÁNÍ NA AKCIOVÝCH TRZÍCH.
Toto vlákno by mělo sloužit i k pozičnímu obchodování a k všeobecnějšímu pohledu na akciové trhy.
Jestli máš zájem o tuto diskuzi můžeš se přesunout tam. Na prvních stránkách jsem napsal svoje postřehy k TA a FA, jak je vnímám já.

Stále zde zastáváš názor obchodování krátkých pozic. Napiš prosím, co Tě k tomu vede. Bral bych to v situaci vrcholu trhu, kdy TA jednoznažně z technického pohledu ohlašovala korekci, nebo v situaci začátku nepokojů v severoafrických zemích, ale přemýšlel jsi o tom v situaci, kdy index DJIA již ztratil 800 bodů, situace v Africe se začala konsolidovat, bylo po největších propadech spojených se zemětřesením v Japonsku, kdy došlo k dohodě o boji s posilujícím jenem. V této situaci, tedy ve čtvrtek minulého týdne jsem ohlašoval korekci minulých propadů, s tím, že by měl býčí trh po uklidnění situace pokračovat.
Zajímal by mě Tvůj názor na otázku, v jaké etapě ekonomického cyklu se nyní nacházíme a jaký vliv to bude mít na kapitálové trhy, jaký dlouhodobější trend se ze z to vyvine.
Prostě klasické závěry obchodníka, který chce pozičně obchodovat akcie. Můžeš do toho zahrnout svoje závěry opírající se o TA, FA, politiku atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Myslím, že docela důležité je jaký typ obchodování komu vyhovuje, asi je důležité aby to vyhovovalo obchodníkovu naturelu a ten nebyl ve stresu, buď z přílišné rychlosti, nebo zase pomalosti.

Další zajímavé hledisko jsou náklady na obchody, porovnejme:

ID:
live data, software, poplatky za obchody důležité, byť v denšní době nemusí být ty první dvě položky až tak nákladné

na ID bude potřeba lepší počítač, připojení, nějaké ty záložní věci, též to něco stojí

Poziční:
stačí EOD data z webu, normální PC, nároky na záložní prostředky jsou malé

Tyto drobné rozdíly se u ID nakonec celkem nasčítají a minimálně pár set usd ročně tam na nákladech bude. Samozřejmě, že to beru poměrně přísně (jako byznys) kdy uvažuju i to, že si trader musí vydělat na HW, SW, připojení a vůbec všecko:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...
  • 1 month later...
×
×
  • Vytvořit...