Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zacatecnicke nejasnosti :)


isp

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 469
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den Littlebutcher ,

Nedělejte si s tím nějakou hlavu , každý nějak jedno začínal . Já jsem taky začátečník a to jsem tady už od listopadu 2004 . Na Alaronu jsem to taky nikdy nezkoušel zadávat , já jsem si stáhnul rovnou demo TNT4 a na něm jsem testoval a testoval a testoval a testuji do dnes. Není ani nutné všechno pochopit okamžitě rychle a do podrobností , ale na ten kurz se určitě přihlaste hned jak to bude možné . Já jsem absolvoval ID kurz a nelituji toho, protože jsem si doplnil další užitečné informace .

Hodně zdaru a pevné nervy začátky nejsou jednoduché , ale stojí to za ten obětovaný čas. :) REN. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
na Barchart lze zobrazit vice nez 30 indikatoru, mezi ktere patri take klouzave prumery [myslim, ze je mozne zobrazit dva typy]. Pokud kliknete na Futures sekci, kde si vyberete danou komoditu a u te kliknete na Chart, pote na Custom Chart, tak se zobrazi moznost vyberu mnoha indikatoru, specifikace grafu, specifikace komodity, vse samozrejme bezplatne. Zdarma jsou vsechny mozne typy grafu, intradenni grafy a data jsou zpozdena. Jenom doplnim, ze komodity jsou "vedeckou praci", kde temer vsechny vysledky dosahnete pouze "vlastnim pruzkumem". Jina cesta bohuzel neni, resp. nefunguje. Cim vice budete mit snahu veci "prozkoumat" z Vaseho pohledu, tim lepe pro Vas.

Mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

Pokud zadám do trhu buy nebo sell příkaz a trh se vydá opačným směrem a tím nedojde k exekuci mého vstupního příkazu, budu exekuován za open cenu v opačném směru a tím i ve ztrátě?
Nebo k exekuci prostě nedojde a já buď příkaz pouze zruším nebo vyčkám na obrácení trendu, aby došlo k exekuci mého příkazu?

Předem děkuji,
Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Tomáši ,

Jen taková technická poznámka , pokud nezadáte příkaz s koncovkou GTC a trh se daný den nedotkne hranice vašeho vstupu bude příkaz na konci obchodního dne vyřazen . Ale pokud by jste použil příkaz GTC příkaz bude čekat až se k vaší metě trh došplhá a potom se příkaz aktivuje . Ovšem jak dlouhou dobu ( kolik dní ) příkaz může čekat netuším
REN

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím chápu to správně?
1. on-line (elektronicky) přes platformu lze obchodovat pouze komodity s označením e, např. e-mini, eCORN, apod?
2. když budu chtít obchodovat komodity bez tohoto označení 'e' to nelze on-line?

Dále ještě otázka týkající se vzdálené budoucbnosti.
Dejme tomu, že se rozhodnu obchodovat, najdu si brokera, ale budu chtít obchodovat přes konkrétní platformu např. výše uvedenou Strategy Runner, může se stát, že ji některé velké burzy nepodporují a tím pádem na nich nebudu moci obchodovat on-line?

Abych to shrnula: lze obchodovat on-line intradenně i pozičně, pokud to podporuje platforma?
A ještě poslední otázka, když jsem našla na IQ-trade výše uvedenou platformu a byly u ní psány burzy např. CME, CBOT, NYBOT a trhy k obchodování, znamená to, že budu mít neustále živá data ze všech těcto trhů, nebo si musím vybrat jen některé se kterými chci obchodovat?

Pokud mé otázky nedávají smysl tak se omlouvám. Ostatní věci jako vyhodnocení grafů, indikátory aj. chápu celkem dobře, ale v tomto nemám vůbec jasno.
Moc děkuji za případné odpovědi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
v zásadě je to tak, že možnosti co a jak obchodovat závisí na prostředcích (softwarové platformě), které máte k dispozici od svého brokera. Principielně jde elektronicky obchodovat cokoliv, jenom někteří brokeři mají výhodnější podmínky pro tzv. „e-elektronické“ trhy a třeba na pitové se vůbec nezaměřují a naopak.
Brokera je tedy důležité si vybrat i s vědomím, jaké konkrétní trhy a jaké strategie obchoduji a co všechno od brokera požaduji. Proto já sám třeba obchoduji přes několik brokerů – někde využívám velmi nízkou komisi pro intradenní obchodování, jinde zase fullservis pro hlídání mých spreadových obchodů atd.

Co se živých dat v platformě týče – musíte se zeptat konkrétního brokera. Řada z nich se tváří, že živá data dostanete a ve skutečnosti je tomu třeba tak, že pouze v případě, že jim na komisích vyděláte určitý počet dolarů měsíčně. Brokerský business je skutečně hodně tvrdý a člověk se nesmí bát hledat a sjednávat si individuální podmínky. Pokud hledáte pak zjistíte, že jde všechno :)
Petr






Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
ke komisi mohou být připočítány nejrůznější poplatky - například burzám, což bude tento případ. Některý broker vám to započítá do RT, některý to připočte zvlášť (a třeba za různé burzy bude počítat různé poplatky). Podle mě je dobré se domluvit kolik je RT "all inclusive" - tedy se všemi poplatky.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím a upozorňuji-začátečník.
Mam už domluvenou schůzku s vašim kolegou, který mě zasvětí……….. Tak si jen tak pročítám vaše velice zajímavé příspěvky. Vrtá mě hlavou, jak vlastně jednou bych měl obchodovat……Pracuji v době, kdy pracuji americké burzy.Asi by mě vyhovovalo denní, elektronicky,……….
Otázka ale zní. Je možno elektronicky posouvat SL? Pokud je odpověď složitá nebo nerozumíte, na co se ptám. Tak nic J.

Moc děkuji za příspěvky a hlavně servu Finančník.

Ajeto.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
pokud začínáte, zkuste nejprve zkoumat grafy obecně, aplikovat různé principy a taktiky, které najdete na Finančníkovi a postupně se s problematikou seznamovat. Uvidíte, že za čas sám poznáte, který obchodní styl vám vyhovuje nejvíce.

Jinak při elektronickém obchodování lze dělat s pozicí jakékoliv operace (tj. včetně posouvání stop-lossu), jen si pozici musíte sledovat sám, což vyžaduje dost pozornosti ...

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...