Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 1: můžeme buď vyhrát nebo prohrát


Doporučené příspěvky

slush: Jojo, mám na to stejný názor. Dříve jsem mu záviděl, dnes jsem naopak rád, že se to tak stalo. Nejen v tradingu (ale zjistil jsem to ve spojitosti s tradingem) platí, že co funguje jednomu, druhému fungovat nemusí. Já dnes vím, že ta jeho cesta, byť sebelepší, by mi v MÉM životě prostě nefungovala a nepřinášela uspokojení. Takže pohoda. Jak jednoduché :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 69
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

boyo22: Ohledně dětství s Tebou bezvýhradně souhlasím, mám podobnou zkušenost. A dostat se z toho lze a rozhodně to za tu námahu stojí.

Článek je skvělý, teším se na další pokračování seriálu.

Komoditami a finančními trhy obecně se zabývám zatím jen krátce (pár let), a jsem přesvědčený, že trading není jen (ne)obyčejný business. Vnímám jej jako "cestu" nebo jinak řečeno "životní styl". Mezi řádky spousty příspěvků tady na fóru je vidět, že a jak tvrdě tradeři na sobě pracují. Vzdělávají se, objevují co jim vyhovuje, zkouší nové myšlenkové přístupy, testují strategie, vyrovnávají se s neúspěchy, učí se kontrolovaně riskovat, zjišťují své emoční reakce, poznávají moc podvědomí, zažívají reakce z okolí...bez rozdílu z jaké jsou společenské vrstvy, jaké jsou národnosti a kolik jim je let. Pokud chtějí uspět musí si všechny kousky poskládat sami dohromady.

I kdybych už do konce života nevydělal na komoditách jediný dolar, to co jsem se díky tradingu o sobě a o lidech naučil se bude úročit dál.

Mnoho úspěchů všem,
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nufnuf Napsal:
-------------------------------------------------------
> Kdyz jsem pred trictvrte rokem v kancelari
> neuvazene zavedl rozhovor na tema komodit, tak sem
> si silene nabeh a mam to na taliri dodnes. Kdykoli
> si kolegove zacnou stezovat na nedostatek penez (a
> ze to zacina 14 dni po vyplate), tak ja nic
> nerikam, ale oni okamzite dodaj - nojo ty prodas
> vagon psenice a ses za vodou! Mel sem tenkrat
> radsi drzet hubu.
-------------------------------------------------------

Tak tohle občas v trochu jiné formě slyším taky, jsem vůči tomu imuní. Ne že bych se chlubil kudy chodím, že se zajímam o trading, ale rozhodně se za to nestydím, když se mě někdo zeptá, co bych chtěl v životě dělat. Teda pokud je rozhovor veden s někým kdo je pro mě blízký, známý a je to čistě soukromý rozhovor. Jako často se člověk setká s nepochopením nebo skoro ve všech případech jen nedávno, když se mě na to ptal kamarád a začal se o to seriozně zajímat, tak mi udělalo radost že mu o tom můžu poreferovat vysvětlit mu základní principy a odkázat ho na příslušný web... že by sem? :) Já osobně jsem tradingem nadšen a je to škoda každého, kdo by v tom byl dobrý, ale nikdy se s tím nesetká. Takže když můžu někoho, kdo o to projeví zájem přesměrovat na dobrý informační zdroj, už jen to mi udělá radost a zřejmě jsem přesně pochopil proč Tomáš s Petrem dělají tento web. Co se týče negativních reakcí, tak je hážu za hlavu s úsměvem ve tváři :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

moc pekny clanek, shrnuje nekolik knih psychologie-osobnost-uspech dohromady, nektere veci bychom mohli (hlavne nekteri) tesat do kamene.

Ja na to sel pred par lety jinak.. pomerne jsem cestoval, mel predstavu o cenach nemovitosti a pozemku. Tehdy tady pozemky ve mestech byly za pusu - vsude na zapade dal zajemce za pozemek v podstate stejnou sumu, jako za dum na nem. Predchazelo k tomu odhodlani - pecliva priprava a studium dat z oblasti realit. Nedal jsem na rady pustil se do toho. Jak se trh vyvinul asi vsichni vite.

Nyni se par mesicu venuji tradingu. Demo ucty jsou vyborna vec, lze si zkusit, co je dobre a co jak proc reaguje. Vidim v praxi to, co uz jsem drive poznal jako silu socialniho kapitalu - kdo co kde a za kolik (pozdeji skutecne rozvinuty do ruznych socialnich siti jako facebook atd), tedy ze informace=vitezstvi.
Zde zatim muj pribeh konci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 months later...
  • 4 týdny později...

myslim si ze kazdy mame nejaky svoj zivotny pribeh a kazdy z nas zazil, ked mu zavideli a ked aj my sami sme zavideli inym. zavist znamena, ze nie sme ako ten, co chceme byt. kazdy mame nejake ego a vo svojom revire chceme vynikat. vsimnite si tych borcov aki su,, v podstate tupci, ale patri im spolocnost, lebo vyhnali tych, ktori im konkurovali. na zaklade tohto poznatku som sa zmieril s tym, ze bezni ludia nie su pre mna. odjakziva som samotar. vzdy ma ponizovali pre zdravotne problemy a brali si ma ako meritko, na ktorom sa mozu vyvysovat. a to mna naucilo bojovat. ti borci nechapali s kym maju do cinenia. neuverite, ale v triede som bol sam proti celemu zvysku a vzdy som to ustal. musite pochopit, ze jednat mozete len s ludmi inteligencne vami podobnymi. u toho zvysku nemate sancu. aj tu v diskusiach sa ozyvaju rozne kreatury a proste akceptujete len to, co sami chapete. je to proste vzajomne.
myslel som si ze tym budem trpiet - sam, podlomene sebavedomie,, ale jedine co mi ostalo je bojovna povaha a vlastnost kluckovat. viete, ked zijete medzi svinami (myslene na ludi), nic ine vam ani neostava. casom som zistil ze to je moja silna stranka a pridala sa huzevnatost. chcel som ludom dokazat ze aj ja som niekto,, ,zial bez vysledku. pochopil som, ze kto vas neuznava, neuzna vas nikdy, z jedneho prosteho dovodu - boji sa vas, zavidi, oberate ho o predstiz, nema na vas, chce sa vas zbavit. je to instinkt. tak ako svorka v prirode.
medzi idotmi na skole a vonku som prechadzal tak ako Hamlett v Shakespearovi... robil sa blby ale vo svojom vnutri kul plany a cakal na spravny cas. co ine mi ostavalo? a ten cas prisiel u mna v januari 2008, ked som pochopil, ze pracou sa peniaze nezarabaju, ze v praci nenasetrim na byt, ani za slusny plat mi banka neposkytne uver, a kebyze mi ho aj poskytne tak to budem musiet splacat 30 rokov, a ked to uz budem splacat, nebudem mat na dovolenku,,, zacal som hladat, az som sa uplnou nahodou dostal k tomuto servru. pisem toto uz so slzami v ociach, ale pre mna je financnik.cz nadej. ja nechcem byt novodoby otrok! na to co som dokazal mam naviac ako tie nuly, ktore o mne rozhoduju - a v tom sa ozvala moja bojovnost, spekulativnost, flexibilita a pochopil som, ze toto je moja cesta. tak ako niekto mal osvietenie a zjavenie pocas sedenia v kostole, tak toto iste som zazil ja, ked som prisiel na server financnik.cz :) ludska zavist je hrozna, spolocnost je skazena a vladne tu pesimizmus. trading pre mna osobne znamena, sposob, akym z tohto otroctva vystupim, ako sa neuviazem bankam, a ako ziskam svoju slobodu a to hlavne este - ja dufam ze vdaka tomuto najdem rovnocennych ludi a budem konecne stastny. viem presne co mi chyba a co treba dotiahnut, ale musim to zvladnut sam,,, to ostatne pride samo.
preto aj vy, pracujte na sebe, neodbijajte si ludi od seba, ktori chcu ist s vami, nenechajte sa urazat a vyprovokovat okolim, ked pride spravny cas, vy budete mat istoty, situacia sa otoci a najdete inu spolocnost a ine moznosti, pre vas vhodnejsie. tu by som rad spomenul moje velke obavy o spolocnost v byvalom vychodnom bloku, toto je komunizmom tak poznacena spolocnost, ze uvazujem o odchode do zahranicia, do krajiny, kde ludia poznaju bohatstvo, kde vam ho nezavidia, pretoze je to tam bezne, kde su ludia v pohode, pretoze si to mozu dovolit ,, a podobne. cesko aj slovensko su krajiny, ktore si toho musia este dost preskakat a pochopit vela veci a to hlavne, musi sa tu vytratit komunizmus, ktory je v nas, co to prezili a boli v tom vychovavani.

marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

K tomuhle serveru jsem se dostal pres kamarada, ktery u v tradingu je neco pres rok a ted zacina obchodovat nazivo. Toto jenom k malemu vysvetleni, ikdyz bych tomi nikdy neveril, jak me, jak uz tu kolegove uvedli, "osvitilo" a nasel (doufam a ja tomu verim) cestu k zivotnimu stylu, ktery chci zit. Tento server je opravdu skvely, plny lidi (jestli uplne ci z velke vetsiny poznam pozdeji), kteri se netaji zkusenostmi, jak byt opravdu uspesny ale hlavne spokojeny, a to pokud muzu rict je na jednu stranu podivujici (lidska zavist, proc bych nekomu predaval zkusenosti, aby se mu taky darilo a byl spokojeny ... ) a na druhou uzasne, ze jsou stale lide, kteri jsou radi, ze mohou pomoci a pak vidi, ze se tomu a onomu dari a to z urcite casti diky vasi pomoci (je to jako charita). Proc reaguji az do tohohle clanku, kdyz predchazejici jsou taktez skvele a opravdu Vam hodne daji a nemusi byt "na nekolik stran", protoze psychika (o te se tu v posledni dobe nejvice pise) je opravdu mocna carodejka a me osobne (jsem pozitivni clovek, mozna az nekdy trochu naivni, veric v lepsi zitrky a hledajic v lidech to dobre, ikdyz nekdy toho moc neni) tohle strasne ale opravdu strasne zene kupredu, je to skvely hnaci motor pro kazdeho, kdo chce se svym zivotem neco udelat a hlavne dokazat. Den ode dne v sobe utvrzuji myslenku, ze musim vydat vsechno a vydrzet a dosahnu kyzeneho cile a hlavne tomu verit. Je opravdu motivujici procitat se zkusenostmi a reakcemi lidi tady a vsechny vas vice a vice "zenou" kupredu a tohle opravdu neni temer v zadne komunite. A tim chci narazet prave i na to, ze bohati a uspesni se drzi a bavi jen s dalsima podobne smyslejicima lidma a az dnes to zacinam chapat (byt drive bych jim trochu :) zavidel a odsuzoval je, kdyz vidim, jak nekteri "opicaci, kteri nemaji daleko k chovani zvireci rise" si vozi prdel v drahem ferrari a maji velke domy ), ze si proste sli pevne za svym (neresim jestli cestne ci necestne) ale proste sli a dokazali, proto je ode dneska budu respektovat (at uz jsou jacikoliv).

Chci timto mym prvnim prispevkem podekovat hlavne autorum serveru (jsou pro me vyjimecni ... ovsem spousta lidi tady take :) ) a taky samozrejme vsem ostatnim, kteri jsou obrovskym prinosem pro cely tento server, preci jenom skvelou fabriku delaji skvelou dobri manazeri ale hlavne skveli pracovnici, ber te to s nadsazkou ;)

Vsem preji Mnoho uspechu a hlavne VYDRZME A NEVZDAVEJME SE ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ Napsal:
-------------------------------------------------------
> nufnuf Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Kdyz jsem pred trictvrte rokem v kancelari
> > neuvazene zavedl rozhovor na tema komodit,
> tak sem
> > si silene nabeh a mam to na taliri dodnes.
> Kdykoli
> > si kolegove zacnou stezovat na nedostatek
> penez (a
> > ze to zacina 14 dni po vyplate), tak ja nic
> > nerikam, ale oni okamzite dodaj - nojo ty
> prodas
> > vagon psenice a ses za vodou! Mel sem
> tenkrat
> > radsi drzet hubu.
> --------------------------------------------------
> -----
Ahoj,
tak to mame asi stejne mysleni, kdyz se mne nekdo zepta co chci v budoucnu delat a jake mam plany tak mu to reknu a potom jsem vsem pro smich....Nebot vetsina kolem mne jsou lini lide, kteri delaji za par euro (jsem v nemecku) a to prece neni nas cil. Me absolutne nezajima co si o mne mysli jini lide. Diky financniku, ktereho jsem objevil v lednu tohoto roku, jsem prisel o vetsinu kamaradu, a ty co mam, tak s nema je to take na stiru...
Nebot mam uplne jine mysleni, jine cile, ktere jsou o mnoho vys nez jejich. Kazdy den slysim to same.....Neuspejes, ses blbej ap.......
Kdyz sme u toho, tak preci jen tu je ale jeden rozdil, pracuji v nemecku v jednom hotelu, a nemci, kteri vedi, cim se budu zivit, tak to berou jako samozdrejmost a jeste me v tom podporuji. Take se ale najdou ti, kteri mi neveri, ale je celkem podstatny rozdil mezi nemci a cechy.

>
> Tak tohle občas v trochu jiné formě slyším taky,
> jsem vůči tomu imuní. Ne že bych se chlubil kudy
> chodím, že se zajímam o trading, ale rozhodně se
> za to nestydím, když se mě někdo zeptá, co bych
> chtěl v životě dělat. Teda pokud je rozhovor veden
> s někým kdo je pro mě blízký, známý a je to čistě
> soukromý rozhovor. Jako často se člověk setká s
> nepochopením nebo skoro ve všech případech jen
> nedávno, když se mě na to ptal kamarád a začal se
> o to seriozně zajímat, tak mi udělalo radost že mu
> o tom můžu poreferovat vysvětlit mu základní
> principy a odkázat ho na příslušný web... že by
> sem? Já osobně jsem tradingem nadšen a je to
> škoda každého, kdo by v tom byl dobrý, ale nikdy
> se s tím nesetká. Takže když můžu někoho, kdo o to
> projeví zájem přesměrovat na dobrý informační
> zdroj, už jen to mi udělá radost a zřejmě jsem
> přesně pochopil proč Tomáš s Petrem dělají tento
> web. Co se týče negativních reakcí, tak je hážu za
> hlavu s úsměvem ve tváři
>
>


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravím všechny takhle cílevědomě smýšlející lidi.. Rozhodl jsem se přispět taky trochou do mlýna..
Plně souhlasím s pointou článku. V podstatě mi to koresponduje s principem úspěchu zhruba všech co kdy něco
dokázali..
Myslím, že už je jenom otázkou času, kdy se tyto pravdy dostanou do podvědomí lidí, alespoň do takové míry aby
nebránili kvůli své lenosti cestu za úspěchem horlivějším lidem.

Osobně si myslím, že nějvětším lidským úspěchem je člověk na měsíci a proto přikládám pár výroků, které
pronesla NASA, právě po tomhle velkém vítězství..


"Je vlastností člověka, že když před ním stojí úkol, který vypadá jako nesplnitelný, zatouží pustit se do jeho
řešení. Lidstvo díky tomu, může uskutečnit prakticky cokoliv." NASA


"Když se motivovaná skupina lidí s vervou do něčeho pustí, když příjme výzvu postaví si plán a
stanoví postup, tak dokáže udělat velmi významné věci." Odkaz Apolla

Přeji odvahu a vytrvalost.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Vyborny clanok, a este lepsie su skusenosti autora ... v niektorych momentoch analogicke s mojim zivotom.

Aj ked so vsetkym, co autor pise, dovolim si pridat este moj skromny zivotny postreh:

- Som naozaj vdacny vsetkym sklamaniam a padom, a vsetkym ludom ktori sa o ne postarali, lebo len tieto ma skutocne posuvaju dopredu

- Som zastancom filozofie 'Maskuj sa aby si splynul s davom', a na verejnosti uz nevycnievam z davu. Opat moja vrela vdaka vsetkym tym, ktori radi klebetia, analyzuju bez faktov, a skodoradost je ich najvacsia radost, ak nie hobby. Dakujem, ze ma toto svojsky naucili.

- Kazdy mame svoju 'skrytu agendu' (eng. hidden agenda), alebo stare prislovie 'Doveruj, ale preveruj'. Zakazdym analyzujem spravanie svoje a spravanie inych, a vzdy si kladiem otazku "Preco som to spravil tak, preco to ten a ten clovek tak reagoval, co ho k tomu viedlo" - kladenie a zodpovedanie tejto otazky povazujem za klucove pre fungovanie v spolocnosti, a vzdy tento pristup mi pomaha schladit svoje emocie.

- Zasadne so vsetkymi suhlasim, neodporujem, pripadne sa vyjadrujem neutralne. Srdecna vdaka vsetkym Vam, ktori ste sa roznymi taktikami domahali vasej pravdy.

- A na zaver, velke "Dakujem" tvorcom portalu financnik.cz - bez ktoreho by som sa nemohol takto vyspovedat ako do butlavej vrby. Obcas to velmi potrebujem.


Vsetko dobre vsetkym :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Myslím, že naprosto vyčerpávající a perfektní článek k zamyšlení. Já osobně jsem se v tomto článku v mnoha pasážích našel, ( i když občas i v těch negativních na kterých pracuji). Nicméně mi to připomělo ještě takovou myšlenku, která mě napadla nedávno když jsem si dopřával kouřovou přestávku na balkóně a přemýšlel jsem o právě o otázce úspěchu. Je to trochu úsměvné k čemu mne napadlo přirovnání, ale zkrátka myšlenka byla v tom že člověk se může opravdu naučit vše ve chvíli kdy kdy ho něco žene kupředu. A to již od útlého věku:) jen si vzpoměňme koho z nás a kdo, a kdy učil přesný postup utírání zadku. Mě teda ne a přesto to dnes ovládám bravůrně. S tím asi souvysí to, že tuto činnost dělá každý po svém, avšak zvládne to opravdu každý ( na hodně světlé vyjímky). No není to moc hluboká myšlenka, každopádně tento článek palec nahoru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...