Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

REFCO


machinee

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...

Já mám neutrální, spolehlivý broker s běžnými komisemi +-30$ pro parketové obchody, kde si musíš vše řešit sám(posun, zrušení SL...) při denním obchodování. Pozitivum v poslední době, že přes něj můžeš obchodovat ID obchody u Interactive brokers s komisemi téměř stejnými jako u IB navíc s českou podporou. Takže pokud nemáš dobrou angličtinu, není to úplně špatná volba a sám uvažuji o návratu k němu(kvůli IB a češtině).

Zdraví
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Martine - zkuste zadat do google.com příslušné heslo a uvidíte, že se dostanete ke svému cíli sám a rychleji.
Zde ve fóru prosím respektujte pravidla diskuze: www.financnik.cz/art/zkusenosti/pravidla-diskuze.html
Nepřejeme si zde žádné odkazy ani na brokery, ani na česky hovořící prostředníky.
Děkuji za pochopení,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj, s omluvou se přesouvám tam kam patříme.
Vlasťo díky za odpověď i přílohu. Bohužel kam poslali s marginem tebe poslali i mě. Třeba se tam někdy potkáme. Rád bych přijel na setkání do Brna (jeslti bych jako středočech mohl) :), ale na ten termín už něco mám a nevím jestli se mi z toho podaří nějak vybruslit. Co se týče brokera, až něco lepšího seženu určitě se ozvu.
Lbici, ve vlakne Coloseum pises o pitových obchodech za napr. 13USD RT all in, mohl by jsi prosim konkretneji poradit s vyberem brokera. Problem je moje anglictina, zmacknout BAY nebo SELL neni samozrejme problem (nyni take obchoduji na elektr.platforme), ale problem vidim se smlouvou a nasledne pri reseni nejakych problemu. Abychom nedelali nekomu reklamu muj e-mail: candl@centrum.cz. Rozhodl jsem se brokera zmenit, ale mezi temi cesky hovoricimi si nemuzu vybrat a proto bych te poprosil o radu. Jestli z nejakych duvodu nemuzes, nebo nechces, nelam si s tim prosim hlavu nejak si poradim.
Krasne nedelni odpoledne preje Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Petre,
brokeru je hodne, avsak je nutne o cene vyjednavat, coz bude asi ve Vasem pripade problem. Presto muzete zkusit treba E-Cry. Ja jsem snizil cenu u Alaron za pity az na 14 USD RT all in, avsak take vyjednavanim. Priznam se, ze smlouvy prilis nectu, protoze pochybuji, ze by broker zneni tech smluv zmenil. Tedy vyplnite pouze policka, ktera mate doplnit a to bez problemu zvladnete i se slovnikem v ruce. Stejne tak verim, ze Vam rad nekdo poradi s prekladem.

Preji Vam mnoho uspechu!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko, přináším další zprávy ohledně společnosti Refco...:
a) zpráva z 16.10.
....pouze v kostce:

Refco plánuje všechny své vedlejší aktivity mimo futures prodat. Toto jsou informace z pátku 14.10. Nicméně při stavu akcii si dovedu představit, že se jistě v zákulisí jedná o komplexním převzetí celé společnosti. mezi řádky jsem se dozvěděl, že veliký zájem mají přední obchodníci a banky... ( Societe Generale's Fimat Group, Citigroup Inc. and JPMorgan Chase & Co. a Goldman, Man Group Plc). S velkou pravděpodobností by to měla být jedna z bank, která přiveda Refco na burzu (Goldman je veliký favorit) a mimo jiné je Goldman je třetí nejvěší futures broker na světě (sídlí v NY). Klienti Refca LLC tuto změnu vůbec nepoznají a na aktivitach Refco LLC se nic nemění. Klientské učty u Refco jsou 100% odděleny od financí Refca, a to znamená, co se děje s kapitalem Refco se klientských účtů vůbec netýká...

b) zpráva z 17.10.
...takže opět v kostce:

Vypadá to, že společnost Refco bude prodáno a největsí zájemci jsou J.C. Flowers & Co. group a Man Group. Všeobecně se očekává a je předpoklad, že se nejpozději do konce tohoto týdne rozhodně, kdo bude novým vlastníkem Refca. Všeobecně se i očekává, že jméno a značka REFCO úplně zmizí z trhu a nahradí je logo a značka nového majitele....

Takže, ať si každý udělá úsudek sám... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravíčko,
další zpráva o společnosti REFCO....
18.10. NEW YORK - Americká makléřská společnost Refco se v noci na dnešek podle očekávání přihlásila pod bankrotovou ochranu před věřiteli.... Firma zároveň uzavřela dohodu o prodeji své základní divize termínového obchodování skupině investorů v čele s fondem rizikového kapitálu J.C. Flowers & Co.

Refco uvedla, že se v pondělí uchýlila do bankrotového režimu v rámci dohody s investory. Mezi nimi jsou kromě J. C. Flowers firmy Enstar Group, Silver Point Capital, MatlinPatterson Global Advisers a Texas Pacific Group.

Refco je největším americkým specializovaným zprostředkovatelem obchodů s komoditami a termínovými kontrakty. V poslední době upadla do finančních problémů a musela odvolat svého šéfa Phillipa Bennetta, který jí přes vlastní firmu dlužil 430 milionů dolarů. Akcie Refco minulý týden spadly o zhruba 70 procent a firmě odcházejí klienti i zaměstnanci.

Refco v rámci dohody s investory dostane opci na udržení až 20 procent prodávaných aktivit. Definitivní dohoda má být uzavřena v nejbližší době, firma však upozornila, že to stoprocentně jisté není.
--------------------------------------
Takže, co tomu říkáte....? Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak to je silná káva....
Kolegové, i když to bude možná drsné - kdož máte pohledávky za Refco, dejte vědět, jestli vám vyplácejí peníze atd. Jde o to, zda je v USA také takový fajn přístup k závazkům, jako zde. V České kotlině je zvykem pohledávky neplatit a v lepším případě poslat srdečné pozdravy z Baham :)
Takže - končíte někdo u Refco, dostali jste peníze bez potíží?
Díky.

Nikator

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Tomasi,
i kdyz se uvedena soudni ochrana nedotyka klientu jako takovych a tato se v podstate uvaluje, aby firma mohla dostat svych zavazku vuci klientum a nebyla znicena veriteli, presto bych take nechtel kazde rano vstavat s tim, jestli nahodou neomdlim pri cteni rannich zprav. Tedy souhlasim s Vami.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...