Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nohavica hmm ja bych to tam nevzal nevyrazny je ten bar co ukazujes.. keby viac mozna zasiahol dole a vratil sa spet tak by som rozmyslal plus ak by bolo zvysene volume na nom ale v tom case je to este aziska session.co je male volume takze by som to nebral.. .
podla mna zaxvilku je uz koniec trendu co na libre tak na eure atd. pretoze dolar sa dostava znova k silnemu supportu.. co zrejme bude mat vplyv na ostatne meny..dnesok este mozna bude up day ale uz by som bol viac skepticky a nebral ziadne vstupy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ono podla mna ak mas support jo a zrazu sa tam zacne vytvarat zahustenie ako tom pripade
tak uz by som praveze long nesiel lebo ak je suport a riadny buying na nom tak sa to musi odrazit hned a nie ze sa vytvori mini range..ten mini range praveze mohol znamenat absorbciu supportu. preto by som tam xel vidiet taky daky riadny Pinbar resp Spring.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica: preto ten pinbar musi byt ako aj umiestneny vramci supportu dobre. a ties kolko mas priestoru na zisk teda ako daleko je najblissia resistancia. podla mna dobry pin bar zvysuje uspesnost.

tie odrazy od resistancie tak to neboli pekne Upthrusty(pinbary) na tych by som short nesiel..ale vobec by som zrejme nesiel aj keby boli pekne ;D pretoze ist short je este prilis skoro podla mna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Urcite je dobre zapojit k SR urovniam aj ine veci pre mozne identifikovanie ci dojde k odrazeniu alebo prerazeniu SR urovne a nie len samotne SR urovne.
Napriklad EMA a krizenie
alebo ATR indikator ktory nesluzi len na zistovanie velkosti SL a PT ako sa to tu vacsinou prezentuje, ale tiez pri troche cviku v kazdom trhu sa nieco s nim deje ked ma dojst k zmene trendu.
V trhu je prilis vela SR urovni, niekedy aj na 30 alebo 60 minutovom grafe je ich vela, cize co v takom pripade treba hadat ci dojde k odrazeniu ci prerazeniu? NIE. treba mat aj ine pomocky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska
tomu nerozumiem co pises. Ako potom mam s co najvacsou pravdepoodbnostou (nie istotou, lebo istota tu neje ziadna) zistit, ci dojde k odrazeniu alebo prerazeniu SR urovne?
Sledujes pozadie trhu a sledujes price action, ako ti to pomoze k potvrdeniu prerazenia alebo odrazenia? Ako vies, ci dojde k tomu ze cena prerazi alebo sa odrazi? No mozno si profik co to uz proste ma v palcu. Ja zatial potrebujem pomocky :)
Inak EMA je dobra ked uz som v obchode. Tj ked som v pozici a cena uz presla nejakou tou 2 SR urovnou a blizi sa k 3, EMA dokaze urcit pri vhodnom nastaveni, ci trend ma tendenciu pokracovat alebo nie a tak pomoct vytazit z pohybu co najviac. Pripadne posuvat SL pod nou/nad nou

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: istotu tu nemas ziadnu, preto je podla mna uplne jedno, ci pouzivas nejake pomocky alebo nie. Kludne mozes mat cisty graf len so S/R urovnami. vseobecne plati ze vasina brejkov zlyha, takze uz len to ze obchodujes odrazy od SR urovni priklana pravdepodobnost na tvoju stranu. Zvysok je uz len cit a skusenost. A ako obchodovat odrazy ?
Mne sa bezkonkurencne najviac osvedcil pristup - necakat na ziadne ! potvdenia ani nic podobneho. To ti uplne znici RRR aj pravdepodobnost win.
Ked si pozries na posledny nohavicov screen, kde ma velmi spravne vyznacne S/R urovne - obchodujem omocou limit prikazov zadanych dopreddu na supporty a rezisty - toto je velmi dolezite a klucove ! Ak odraz nastane, tak mam vstup na vynikajucej cene, presne na supporte, reziste a tym padom vysoke RRR. Ak nenastane odraz, vystupim na malom stop losse. Treba brat na zretel ze SR funguju casto velmi presne. Pravdepodobnost budes mat okolo 40 - 60 %, ale budes mat dobre RRR, teda male stopky, a potencial na pekne zisky. Najdolezitejsie ale je vstupovat dopredu limitom bez akychkolkvek potvrdeni !, aj tak nikdy dopredu nebudes vediet ci to prerazi alebo nie, ale ked budes takymto sposobom robit vela odrazov na dobrych SR urovniach, budes ziskovy. K tomu je este mozne pridat MM, teda ze vstupis s dvoma poziciami dopredu limitom presne na supporte, reziste, ale prvy target budes mat velmi blizko, aby ti pokryl stop loss druhej casti. Skus sa pozriet na ten nohavicov screen, a skus tam najst jediny odraz ktory by s takymto pristupom nebol ziskovy. Ja tam taky nevidim. Alebo si otvor iny trh a pozri sa ako to bude vychadzat. Toto je cisty trading, potvrdenia su pre amaterov a prinasaju im neustale straty a oni ostavaju v domneni ze trh uz ukazal potvrdenie ze pojde ich smerom. Ale to je velky omyl. Nech sa dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...