Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

Sirix to sme sa niekde zhodli uz nepamatam v ktorej teme. JA tiez necakam na potvrdenie pri vstupe, ale vstupujem hned na SR urovni, cize najlepsia cena, si v trende od zaciatku, najlogickejsie umiestneny SL, logickejsie umiestneny SL ani neexistuje viac ako podla tohoto vstupu, nepochybne vzdy nadherny potencial RRR. Osvedcil sa mi ale pri vstupe aj sledovat ATR indikator a tiez niekedy najdem peknu divergenc ktora potvrdi moj smer. Na divergence je to dobre ze vykresli sa v predstihu (vsak stochastic je aj predstihovy indikator) cize nemusim cakat na potvrdenie v tom zmysle ze cena je uz davno nad pod SR urovnou a moj SL je v nelogickej zone. V tomto zdielam pristup ako aj ty obchodujes. teda vstupujes.
Pri ale EME sa mi osvedcilo ze skutocne dokaze krasne dlho nechat bezat trend, nevystupit na korekcii. samozrejme aj so zapojenim ATR podla pravidiel OP.
Niekedy cena prekonava SR urovne ako noz ked prechadza maslom (ramou :D a v tedy sa mi velmi osvedcila technika co som si nastuodval pomocou zmienenych pomocok. Tzn ze nemozem vstupit na kazdom supporte ci resistance, pretoze niekedy je ich v thu hodne a nemozem vstupovat (stylom pokus omyl) na kazdej SR urovni, lebo to je neefektivne. lepsie je to filtrovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Chlapi, každý ať používá to, co mu vyhovuje. Ale tady jsme ve vlákně VSA, tzn. že tady moc zastánců indikátorů asi nebude. :)

Sirix - to, co píšeš, mě taky nějak zpátky napadlo, že by to nemusel být špatný nápad. Problém ale vidím v tom, že trh se ne přesně zastaví na SR. Někdy jí o pár pips překoná, aby se pak od ní odrazil. Tady by mohlo docházet k vyhazování na SL. A naopak - ne vždy dojde k SR, ale odráží se už před ní, tzn. nedošlo by k exekuci obchodu - jestli mi teda rozumíš. :)

Mohl bys hodit nějaký printy tvých obchodů s popisem, kams a proč tam si umístil svůj vstup + SL/PT?

Díky,

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
nie som profik a neviem ci prerazi alebo nie. : ) tot ani indikator nepoznam ze by daky ukazoval.
indikator ti povie jednak ci je trh prekupeny alebo ci trenduje tieto vecy zistis pomocou trendlinkov a PA tak ci onak : )
teda aspon co sa tyka tych zakladnych indikatorov.

take ako CCI , woodi CCI a podobne somariny ti sice povedia aj kedy mas vstupit ten takzvany trigger ibaze oproti PA budu tieto vstupy su pozadu. o par barov :)
nehovorim ze nevstupis napriklad aj pomocou nix dobre.. to ano ked prave je trend tak sa trafia..
ak uz si ale pokrocilejsi a vies rozoznat tie krizove situacie kedy neobchodovat tie CCI napriklad
tak pre vstupy su ti uz aj tak zbytocne pretoze mas dost skusenosti najst si vlasny trigger skorsi .

ktym EMA trendovym ukazovatelom. moja skusenost je taka ze vzdy aj ked ti ema povie de mas trailovat stopku napriklad..tak to iste spozorujes pomocu s/r zdy je tam nalavo daka s/r ktora ti to iste povie co ema.
su to pomocky ale da sa obchodovat bez nich.
ja isteho casu som mal ema 20 v grafe len koly takej vecy ze som xel mat tam daky indikator ;D ale nikdy som sa podla neho neriadil.


Sirix: suhlasim stym ze netreba cakat na potvrdenia. u mna je to podobne..volakedy som cakal na potvrdenie a minal vstupy. teras necakam a berem RR do hrsti bud/alebo :) ak dobre zanalyzujem background tak sance sa zvysia.

nighthero: romane sme v inom vlakne nie v VSA :D ja si to obcas ties mylim : )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska-dík za tvůj pohled

Sirix-zajímavý názor,mě se přesně líbí tvůj pohled riknout to na SR (počkat si na ty skutečně silné úrovně co se shodují na více vyšších TF) s malou stopkou- bud a nebo,zase ale to přece nemůže být tak jednoduchý :-),chce to otestovat,ale mě to jde na historickém grafu nějak ztuha,nevím jestli bych označil stejné úrovně protože nemůžu jednoduše přepínat mezi jednotlivými TF aniž bych viděl dopředu kam se to pohlo,což mě může ovlivnit při rozhodnutí,navíc lehce doladuju SR podle posledních odrazů a to na testu moc nejde-testoval si na historických datech?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nohavica. moze sa to zdat pekne to je prvada. len nepaci sa mi 1vec ze su tam na oboch stranach aj hore aj dole dlhe knoty : ) vsini si ten predxadzajuci pinbar..a ponom prisiel taky skaredy bar s dlym knotom.. tam cena uz mala ist hore.a nesla teras 2x tato sviecka . mozno za risk by to stalo znizeny si myslim o polovicny ako normalne ides lotmy. ale povazoval by som to za riskantnejsie :)

17415

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hruska-opatrnost byla namístě :-),otevřel jsem pozici při dalším doteku,abych mohl líp sledovat co by to udělalo a hlavně kolik je vlastně přesná hodnota pip u tohoto páru,sice sl ještě neprotnut,ale ...,čekáš v takových případech až to na tu stopku doleze,nebo bys vyskočil už dřív na základě něčeho ?

17419

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...