Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

How to use Support and Resistance Effectively


frantacech

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 434
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dezkomatta: megatrend linky a cely graf dostanes v takom vizore ako ma Frantacech dostanes s tpl suborom, ktory je v zip. baliku so vsetkymi indikatormi. No i tak megatrend linky maju nastavenie :Hull MA 400, 3, 0; 300, 3,0; 240, 3, 0; 120, 3, 0. MR indikator je Frantachechov, tak skor pockaj na jeho odpoved, no mal by ti ist. V podstate ti bude pomockov az potom, co sa aspon trochu vzijes do TSR systemu. Usetry ti klikanie s 5 min na 1 min. graf a naopak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jen pro ukazku ze princip SR urovni je stejny na vsech trzich davam graf YM coz je akciovy index. Za nejdulezitejsi povazuji jeho definici trendu jako serie vzrustajicich/klesajicich hornich a dolnich [bold] bodu obratu.[/bold] Nahledeni bodu obratu na intradennim obchodovani zabere celkem cas, ale proti ostatnim systemum nebo nedej boze indikatorum (napr. WCCI) je to zanedbatelne. VYsledkem alespon pro mne je novy pohled na trhy a nove vstupy do trhu na uplnem zacatku trendu, daleko drive pred ostatnimi obchodniky. Pri tom vsem je to naprosto jednoduche a primitivni - vstupy mam ujasnene 5 minut az nekolik hodin dopredu takze zadna divocina jestli " ten pattern se utvori a bude mist spravnou strukturu nebo ne". A to mi vyhovuje.

3957

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
priaznivcova TSR + S/R ....rad by som sa trosku podelil o rady .... pre určovanie turning pointu na S/R urovniach sa snažim využiť 5 min graf TSR (zmena farby liniek do pozadovaneho smeru) pripadne ak to nestihnem tak prva este "vyhovujuca" korekcia k megatrendlinkam na 1 min ....zatial len druhy den ale pravdu povediac "nic moc" ...ma niekto ine skusenosti...????
Velky dik Frantovi a Markovi za preklad

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahojte vsetci "supportisti"a "rezidenti"
ako prve ....Franto ....myslim ze to Buble trosku prehnal svojou reakciou na tvoju otazku v original vlakne ( ak mam vyjadrit svoj subjektivny nazor tak niektore jeho odpovede uz na predchadzajuce otazky boli prinajmensom trosku "nastvane" ...ale vravim moj nepodstatny nazor) ale zas vsetka cest mu za trpezlivost a ochotu ..fakt myslim ze to vlakno dalo obchodovaniu iny rozmer. Takze Franto ide sa dalej ....myslim ze uz mame dobry zaklad. Co sa mna tyka presiel som si to vlakno slovo za slovom po nociach a myslim ze stanovovanie S/R uz mi celkom ide ...pokial sa mylim tak dufam ze tak max len o 20 %..

...no a Turning point ...zacal som k urceniu pouzivat 1 min graf a klasicku Pringovu teoriu na zmenu trendu na 1 min grafe s tym ze si samozrejme vsimam tvar sviecok, ich "zrychlenie" a pod . Len dnes som s tym zacal takze zatial vysledky este ziadne.

Swen ....prosim ta pokial mas trochu casu a vies mi trosku pomoct v tomto smere potesilo by ma to.

Dezkomatta
..inak dnes ukazoval na webe Igor svoj novy indikator aj s vysvetlenim ...celkom sa mi to pacilo ...zakladna myslienka taka ista ako na basic TSR ale trosku jednoduchsie vyhladavanie obchodov ....no cas ukaze ...chce za to token of gratitude 50 euro.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dezkomatta Napsal:
-------------------------------------------------------
> To marko:
> Vdaka ....ozvem sa ti.....co hovoris na komplet od
> Fxigora ....pracujes s tym ....uz aspon 10x som
> vypocul tvoj preklad...paci sa mi...aj cely ten
> system...zaoberas s tym?
>
> dezko


dezkomatta: Stale na to pozeram, zaoberam sa s tym, i ked som s toho setu odstranil polovicu indikatorov a kombinujem to vlastne s S/R a systemom 123. Inak, je to velmi fajn metoda, no neni sa treba na to pozerat nejak prilis vedecky, skor to pojat co najjednoduchsie, inak sa v tom stratis.

Som rad, ze sa ti preklad paci, dufam ze pomoze viacerym tu a ze nas to pohne dopredu. Dolezite, co je na tom TSR systeme je, ze indikatory ti nesluzia na vstupi pri krizeni sa, ale na hrubu predstavu o trende a navrateni sa ceny k nejakemu suportu alebo resistencii, co zvatsa tie megatrend linky krasne vykryvaju. V podstate to su akoby plavajuce S/R. Skus sa na to pozerat s tej stranky a nie so stranky indikator urobil to, alebo to a teraz musim ist. Vzdy si vsimaj graf a hlavne cenu na grafe, ako sa sprava aj za poslednych par dni a kde sa odraza, v akych bodoch. Neviem, asi to uz zacinam prehanat:-)))))) :D

Marko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dezkomatta: Podstata toho o com tocim je krasne vidiet dnes na cably. Od rana drzim short. Ak by som netestoval este aj iny primitivny system, moj vstup by bol okolo 083 az 085 a to preto, lebo sa cena nenavratila k megatrend linkam a to znamena, ze by som do obchodu nevstupil Podla TSR, no podla 123 systemu a S/R mi prave na tu uroven vysiel vstup. Cena prerazila velky suport, zastavila sa na chvilu a davaj ho dole.Vystup vo hviezdach, no typujem na 1.9950 a zajtra je tiez den.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kuky, ja ale nedelam forex, takze to jak vyuzivam body obratu a role revers ti skoro k nicemu nebude. Body obratu na indexech sleduji na 3 TF. Prikladam dalsi graf. Srovnej s predchozimi grafy. Porad je to to stejne. Na tomto grafu je navic jiz oznacena SR na ktere dnes pujdu do shortu. Je to na 13078. Pokud ovsem se tam cena dostane. Pokud bych chtel riskovat tak muzu jit do shortu na low vcerejsiho dne. Zakladní pravidla pro vyznačené vstupy: 1. Den musi zacit gapem 2. Vstupuji nad/pod SR uroven z minuleho dne Tot vse. Ze je to moc jednoduche? Proto to tak dobre funguje. Je to vsechno o testech. Kazdy den si tisknu dva grafy - 3TF a 5TF. Kdyz testuji (hledam pravdepodobnosti) SR nebo TL tak si vezmu vytistene grafy za 6 mesicu dozadu a pravitko. To mi umoznuje otestovat velmi rychle jakoukoliv situaci kde hledam pravdepodobnosti ktere mi umoznuji ziskat vyhody na svou stranu. Vse si zapisuji. To ze mam stale potiz s hlavou je vec jina. Trading je jednoduchy. Neni treba v nem hledat slozitosti. Jinak se stale citim byt zacatecnikem protoze jsem rok zabil s RSI ktere jsem oddelal pred 3 mesici. Jsem znouvu na zacatku.

4041

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...