Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AKCIE


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 154
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

no curb s tim nema co delat, v poslednich minutach to trhy zlomili up a Dow skoncil v kladnych. pral bych ti videt ty reakce na pitu, ja to tlacil celej long s nima a jakmile jsem dal pivot tak piskal taky. a to jsem znamy jako clovek, co si nehraje moc na emoce. zpet k tve otazce. stat se ted muze uplne cokoli. ted je ve hre yen, carry trade, nekteri marne volaji po tom aby Fed "katnul sazby", pritom repo uz je nizko a pokud se nepletu, tak Fed uz pujcuje za niz nez5 a 1/4. urcite si pockam co nam prinese ted Asie a Australie. zitra je consumer confidence index, ale pristi tyden neni skoro nic, tak jsem sam zvedav. ted uz nepredikuji ale cekam co prijde a jen id obchoduju. vsechny swing veci ukonceny, na daxu celkem velka ztrata. nastesti to dnesek vyrazne napravil. u vas u opci je asi taky veselo co? uvidime, jestli tohle bylo dno ci ne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

911 : myslel jsem si, že hlavně ten curb měl za následek obrat na sever. ten mě moc potěšil a ještě více dnešní extra gapík. U mě v opcích je dnes po open gapu extra veselo - neb mi to pomohlo a odroloval jsem s creditem vypsané Call na VIX a zároveň si přitáhnul spread. Ostatní věci jsou moderované, kdy neztrácím, ale de facto kumuluji potenciál pozic na dobu až opadne IV a ceny prémií se nádherně rozpadnou - to platí většinou pro Put vypsané pozice, Call dnes chcípnou bezcenné a něco zase vypíši, abych něco vyinkasoval.
P.S. off-topic - tento týden jsem si dal 2x tůru s potomkama po Roháčích - nádhera, jak jim to šlape, synátor mi dneska pěkně naložil při výstupu na Baníkov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já se kromě pár vypsaných SS/IC držím stranou, též mám jen otevřeno se spekulací na zpětný pokles IV a pak okamžitý prodej s rychlým ziskem, ale moc aktivní nyní v opcích nejsem, raději počkám na větší zklidnění. Zato v ID jsou žně, posledních pár týdnů většinou obchoduji maximálně 30-60 minut, pokud chytnu úvodní pohyb mám vyděláno a již mě moc nestojí za to dále se v trzích potit :-) Chce to ovšem díky vysoké volatilitě podstatně větší opatrnost, hlavně klást větší důraz na timing vstupů, aby v momentě vstupu bylo riziko co nejmenší... V tomhle fofru se dá na 150 SL vypadnout doslova za pár vteřin... Osobně bych ale vůbec v rámci ID neprotestoval, kdyby volatilita zůstala už takto vysoká :-) pořád lepší než ta občasná šílená nuda, kdy mohu i hodiny čekat než se to došplhá do nějakého zajímavějšího profitu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ohladom toho obchodovania s akciami, viacero ludi tu vyzdvihovalo pakovy efekt komodit ako vyhodu oproti akciam. Celkom tomu nerozumiem, ale domnievam sa ze pokial clovek obchoduje CFD kontrakty kde su akcie ako podkladove aktivum, je mozne obchodovat takmer za rovnakych podmienok ako komodity (resp. future kontrakty) co sa tyka rizika, vynosnosti, ako aj pakoveho efektu. Drzat kratke pozicie je mozne tiez, avsak vtedy su z uctu obchodnika strhane dividendy a pricitane su uroky (podla aktualnej urokovej sadzby) (u dlhych pozicii je tomu presne naopak, teda pricitaju sa dividendy, a odcitaju sa uroky). To je vsak len problematika v uzkom kontexte CFD kontraktov. Moze niekto prosim tuto problematiku upresnit v kontexte sirsich suvislosti akcioveho obchodovania ? dik ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...