Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

Ahoj, predem se omlouvam jestli je to blby dotaz, ale zajima me to. Na spolecnost XTB jsem narazil asi pred tydnem a zarazi me nekolik veci. Mam ucet v dolarech a v korunach, ale margin si to zablokuje pokazdy stejny, potom, kdyz otevru pozici tak jsem hned v minusu 270 dolaru/korun(obchoduji intradenne zlato).Dale... jestli to dobre chapu z toho, co pisi na svych strankach tak margin je jedno procento z ceny kontraktu, ale to mi taky nesouhlasi cca 7tisic (dolaru). Potpm by me zajimaly poplatky za otevreni pozice, protoze jestli je to tech 4800,- za ropu, tak to preci nikdo nemuze realne obchodovat. Dekuji moc a hezky den :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jsem úplným nováčkem a v obchodování na burze či Forexu nováčkem, vůbec. Začal jsem se tímto zabývat někdy v dubnu letošního roku. Byl jsem účastníkem investičky a zkusil si i tu soutěž XTB. Jelikož jsem měl možnost si vyzkoušet strategii, která celkem funguji, zřídil jsem si reálný účet a již týden obchoduji přes XTB. Důležité pro mě je to, že se dá obchodovat v CZK a že je možné případné problémy řešit v češtině. Jelikož jsem neměl zpočátku žádné zkušenosti, zaplatil jsem nováčkovskou daň, která však naštěstí nebyla moc vysoká. Myslel jsem, že XTB bude rozesílat info i reálně obchodujícím, to se však zatím neděje a tudíž může překvapit, že se v době obchodu stane něco s čím člověk nepočítá a to změní celý obchod. Již 2x jsem přišel díky změnám ve Forexu o pár korun, ale v obou případech to byl jen nižší zisk, takže nikoli ztráta. Netušil jsem, že při vyhlašování makroekonom. výsledků se nedá s pokynem nic dělat. Nelze měnit StopLoss ani ProfitTake. Stalo se mi, že mi to prolítlo právě ProfitTake v době těchto změn a zablokování systému. Žel nebyl mi uznán vyšší zisk právě proto, že jsem pokyn ukončil nakonec sám, jelikož jsem chtěl reagovat na situaci na trhu a nešlo s tím nic jiného dělat. Naštěstí jsem ztrátu eliminoval právě tímto manuálním uzavřením pokynu, takže zisk přece jen nějaký byl. Po přečtení několika příspěvků v jiných fórech jsem zjistil, že to je běžná věc a že je třeba s tím počítat. Takže pokud se i po vyhlášení ukazatelů při změně spredu trh ubírá správným směrem, je dobré nechat minimálně 5 minut vše jak je. Co se týče provedení pokynu, to se občas stane že 5 vteřinový limit není dodržen. Zpravidla se pak nabízí nová kotace cen. Server ale na rozdíl od soutěžního je celkem spolehlivý a k výpadkům zatím nedošlo. Důležité info se dle sdělení zákaznické podpory XTB budou v brzké době zasílat rovněž do schránek reálně obchodujících stejně tak, jak to funguje u soutěžních účtů. Takže snad bude vše fungovat, jak má a to ke spokojenosti nás..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Forexiku, mohl bych se te zeptat kolik platis provize a jaky trh obchodujes ? S komoditami jsem aktivne take zacal v dubnu letosniho roku a o XTB uvazuji hlavne diky komunikaci v cestine a moznost zacit uz s 20k kc(ja bych zacal cca se 40k), a potom by me zajimalo srovnani dema a real uctu, jestli tam nejsou zadne velke rozdily. Diky moc a hezky den :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Thoft Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj Forexiku, mohl bych se te zeptat kolik platis
> provize a jaky trh obchodujes ? S komoditami jsem
> aktivne take zacal v dubnu letosniho roku a o XTB
> uvazuji hlavne diky komunikaci v cestine a
> moznost zacit uz s 20k kc(ja bych zacal cca se
> 40k), a potom by me zajimalo srovnani dema a real
> uctu, jestli tam nejsou zadne velke rozdily. Diky
> moc a hezky den :o)


Existuji i zahranicni brokeri, kteri umeji komunikovat v cestine a jejich komise jsou nekolikanasobne levnejsi nez spread u xtb. A s tak malym uctem je to dost odvaha (prave kvuli tomu strasnemu spreadu)

Ale kdo chce kam . . . . ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
vcera som nasiel tu sutaz na XTB, a chcel som si to skusit s tym ze by to bola celkom pekna simulacia v ktorej vlastne o nic prist nemozete... tak som si ten program stiahol a skusal tam nieco obchodovat, no ked dam vzdy novy pokyn, nastavim si tam hodnoty, vzdy mi to zrusi ze obchod je zrusen / skontroloujte si parametre..bude to tym ze je nedela / vcera to bolo po 22:00? a takties, ako aktualizujem tie ceny, tam v tom okne trh mi stale pise len cas 21:59:59..a takties by som sa chcel opytat, ze ked tam davate ten pokyn tak tam platite len ten margin? lebo inak si neviem vysvetlit ze niektori hraci zhodnotili kapital 1200%-ne..a este, je spravne ze tam mam mozno 70+- poloziek? dik za kazdu radu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim
to: murphy
ja teda nevim ale spread se u většiny FX brookeru pohybuje stejně, nebo ti snad prijde 3 pis na EuroDolaru hodně? při plném lotu je to 30doláčů jako kdekoliv jinde na FX, pri 0,1 lotu je to 3 dolary.Jo mozna intraday na pitovym trhu se da delat za 5-ti dolarovou smluvni komisi, ale tam zas musis dodrzet nejaky pocet obchodu denne.
Myslim ze na FX neni XTB brokers ani drahy ani levny, je to prumer.Pro obchodovani komodit je to uz trochu horsi.

to: Forexik
Ja obchoduji prez XTB forex i komodity a kovy a dá se to.Jedu miniloty a i na nich se dají vydělat slusne penize, napr. 7000kc za cca 30 minut na ropě s 0,3 lotu, to byl muj posledni intradenni ziskovy obchod s ropou.Zacinal jsem s uctem 70000 a po dvou mesicich bylo me skolne polovina uctu, ted se z toho vyhrabavam. Myslim si ze 20000,- je pro zacatek opravdu malo.
I pro FX a obchodovani 0,1 lotu je zapotrebi aspon 40000 pokud chces dodrzovat moneymanagment a max.2% risku.
na FX je bezny SL mezi 25-40 pips, takze jednoduchou matematikou dojdes k minimalni castce 40000,-.
Pokud vezmes max. risk horni hranici to jest 5% uctu tak ti 20000 staci, ale pak to chce strategii ktera ti dava alespon 60-70% uspesnost, abys nemel moc velky drawdown a mohl stale dodrzovat money managment.Pokud bys chtel zacit komodity tak ani neuvazuj o uctu mensim nez 60000,-.

Tak hodne zdaru vsem David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
já si myslím, že i s 20 000 se dá začít..Naž jsem se naučil s tou platformou tak jsem dost prodělal.Obchodoval jsem s ropou, server vypadl a já jsem skončil na cca 12 000Kč. Jediný na co jsem měl byl NZDUSD :-D. Tak jsem si začal víc vybírat obchody..Teď jsem po asi týdnu na 32 000Kč. Vím, že jsem měl původně 200 000Kč ale mám z toho radost, že jsem se z toho dostal a můžu pokračovat. Zatím jsem od té doby, co jsem začal s 12 000 ještě neprodělal a po 2 000 až 3500 mi účet roste.. Tak snad se časem dostanu zase aspoń na těch 200 000Kč.
P.S. Doufám, že někdo z vás to porsche vyhraje
Dan ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...