Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...

Ahoj zdravím Vás.
Měl bych takovou malou prosbičku. Jsem začátečník s kapitálem 30 až 50 tisíc. A chtěl bych obchodovat (jak sjem se naučil na demo) po malých částkách tzn.: zisk 1 - 3000 Kč Stačí mi takových obchodů uzavřít třeba 10 za ten měsíc. Ale nevím jakou si mám vybrat solidní brokerskou společnost. Kde mi to nesežerou poplatky. Zda neexistuje něco, že jsou poplatky % ze zisku.

Předem Vám děkuji za odpovědi :-)

S pozdravem Borky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 3 týdny později...

Zdravim Vás par x som skusala XTB ale ako Market Maker na Forexe posobia vlastne vsetci aj Ducascopy- kedze trh neni centralizovany? Pri nakupe 1 lotu vlastne v takomto pripade od koho kupujem ten lot?Od XTB?
Nechcem sa bavit o zakladoch len ci MM su vsetci na forexe?To je moja otazka.
Citam knihu od autorov a dava mi vyznam futures,no tiez ma lakalo otvorit si maly ucet cca 1K eur u xtb-akoze na skusku ale ak vidia moje objednavky aj plnenie je to potom otazka kratkeho casu kedy pride koniec mojho uctu aj ked budem dodrziavat Money Manag. a risk ratio.Dost mi to pripomina hranie pokru na bwine-vzdy ten kto vymyslel system vam vidi do kariet predsa...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím. Všimnul jsem si, že se z XTB stal STP Broker a docela hodně snížili spready. Viz ta jejich nová kampaň na stránkách.

EURUSD - 1.36
GBPUSD - 1.85
USDJPY - 0.91
USDCHF - 1.36
EURCHF - 1.72
AUDUSD - 1.21
EURGBP - 1.25
EURPLN - 17.4
USDTRY - 8.1
XAUUSD - 40.2
XAGUSD - 3.86

Máte s tím někdo zkušenosti? Já přes ně dřív obchodoval, ale pak přešel do Saxa. Ti mě ale začínají docela štvát a protože chci českého brokera, uvažuju o tom, že bych je zas zkusil. Máte pls někdo nějaký feedback na ten jejich stp účet? Díky za jakékoli info...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny, chtěl bych se zeptat co si myslíte o nabídce, které jsem si teď všiml v souvislosti se soutěží XTB Junior Trader. XTB nabízí studentský účet s minimálním vkladem 5000 Kč a bonusem 1000 Kč.

Chci se zeptat co si myslíte o této nabídce a zda by prakticky bylo možné nějak na takovémto účtu fungovat.

Díky za odpověď. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S obchody s minimálním objemem 0.1lotu těch 5tisíc je vyhození z okna. Já tam začínal s jejich min.vkladem 20tisíc a znovu bych do toho nešel, tedy začínat s 20ti tisíci na minilotech. Jako optimum vidím minimum kolem 40ti tisíc. Ale záleží na přístupu a strategii. Takže je to individuální... Ale 5tisíc, bych si raději udělal hezkej víkend
Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...
  • 3 týdny později...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Nedá mi to, abych sem nenapsal... Obchoduji live u XTB. Nevím, proč všichni od obchodování u tohoto brokera odrazují potencionální zájemce o live trading. Jak již tu někdo psal, XTB rozjelo tzv. STP účty - obchodují se na něm měnové páry a zlato a stříbro. Co se týče spreadů, tak např. na EURUSD při minimálním objemu 0,1 Lot zaplatíte 11-12 Kč - to mě osobně přijde jako "směšný" spread, když vezmu v potaz, jakým malým pohybem ceny je tento poplatek splacen. Také jak tu již někdo psal - obchodovat u XTB na STP účtu s kapitálem 20 000 Kč je dle mého názoru a zkušeností možné! Ovšem pozor, člověk než rozjede live s 20 000 kč, musí naprosto přesně vědět, co dělá - kam umístit SL (risk na 1 obchod) a zvolit potencionální TP, kdy obchodovat a kdy ne. Obchoduji asi 4 nejznámější měnové páry a můj obchodní systém (swingové a poziční obchody) je postaven na základě protínaní denních pivotních. Možná to bude znít tragicky a jiní tradeři mi dají za uši :) Ale s účtem 20 000 kč jsem úspěšně tuto strategii obchodoval s 0,1 Lot na USDJPY na 4H TF...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravím
mám demoverzi u XTB a zkousim zatim obchodovat intradenne komodity na 5 min a 15 min timeframe jen pomoci formaci, no a napriklad v tom 5 min grafu se naskytne pekna formace double top tak prodam napriklad kavu a ted se me dole u zisku ukaze ze jsem okamzie v minusu treba 5 000 a nez se to vyrovna aspon trochu do plusu tak uz to uzaviram.to nema smysl takhle ne ? v opacnem pripade kdyz trh nejde mym smerem tak vystpuji s o 5000 vetsi ztratou nez mam nastaveny stoploss. v te nakupni tabulce je to jako spread a je to rozdil mezi buy a sell cenou ze , to je tak aji u jinych platforem ? pak jeste co znamenaji pipy

Dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji živě u amerického brokera. Minulý týden jsem šel na školení XTB v Brně.

Musím pochválit jak to měli udělaný.

Pro zvědavost jsem si nainstaloval Xstation.

Na platformě jsem zjistil, že např ES má spread 0,8 bodu = 800Kč

Když vezmu skutečný spread podle burzy, tak je 0,25bodu = 12,5 dollars = cca 250Kč

Platím poplatek 5 dolarů = 100Kč

800-(250+100) = ztráta 450Kč na jeden obchod

Dělám cca 100 obchodů x 450Kč = 45.000Kč. Tohle si myslím, že je dobrý důvod obchodovat s menším spreadem..

A to vůbec nepočítám že občas otevřu více pozic...

jako další nevýhodu vidím nemít možnost u Xstationu zadat LIMIT příkaz blízko aktuální ceny(u ES číní 2 plné body)

Musel jsem obchodovat MARKET příkazy.... Pro můj styl absolutně nevhodné...

kontroloval jsem data grafů z Xstationu a nesedí s daty přímo z burzy.

NAPŘ.: minulý týden trh FESX ve skutečnosti otevřel pod zavírací cenou. Na Xstationu(demo) otevřel nad... Tohle je pro mě nepřijatelné..

A taky mi vadí, že XTB nepouští moji pozici přímo do burzy.

Drží ji pouze na svém počítači...

Proč. Jednoduchá odpověď. Dobře vědí, že většina je ztrátová a vaše ztráta jim zůstane na účtě.

A pokuď někdo vydělá, tak jim to doplatí...

Globálně jsou v plusu... Většina ztrácí..

Sám zaměstnanec XTB mi to tam potvrdil.

Další věc: Ve skutečnosti neexistují žádné 0,02 nebo 0,3 lotu.

Na burze je prostě 1lot.

Ale přes všechny tyhle nedostatky si myslím, že pokuď chce někdo začít, tak na naučení XTB může být cesta.

P.S. ještě jedna věc mi tam vadila. Všichni 4, co tam byli, nám říkali, že obchodují i fundamenty.
Bylo těsně před 14:30 a poprosil jsem je jestli by nám ukázali jak se to obchoduje. Začali se vymlouvat, že vlastně to nedělají apod. Trochu mě to mrzelo. Vypadali, že jsou to profíci.

Vesměs se to nedá XTB vyčítat, nejsou jediní, kdo obchoduje "JAKO" na burze...

Ale poznat se to dá docela jednoduše už tím, že budou mít pouze 1lot. Né žádné desetiny/setiny...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Michal 16 : ano, je to spread. Je to v podstatě "poplatek", který si broker účtuje za otevření pozice. Trh musí překonat určitou vzdálenost (počet pips (bodů) ), aby jsi následně byl od nuly ziskový. Mrkni do slovníku tady na Finančníku, určitě najdeš odpovědi.

Captain : XTB je to pořád především forexový broker a spready právě na forexu jsou podle mě přijatelné. Vy píšete o trhu ES - ano, spready jsou obecně na ostatních obchodovatelných instrumentech krom forexu neúměrné zahraničním brokerům. Každý se však musí už rozhodnout sám, co a kde obchodovat :)

Maaca (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...