Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

X-Trade Brokers


flakac

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Možná i Saxo bank, zatím zkouším demo, ale chodí mi od nich každý den mailem přehled trhu, zpravodajství, doporučení atd. v češtině. Sám s angličtinou problém vůbec nemám a tohle je věc, kterou jsem vůbec nečekal. Navíc mají velké množství obchodovatelných instrumentů. Jen mi ta jejich aplikace přijde nějaká těžkopádná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, ale také mají i Forex. Jistě je pravdou, že kvalita brokera je na prvním místě, nicméně, žel i výše vkladu je věc nezanedbatelná. Jde totiž o to, že s vklady většiny renomovaných brokerů mohou mít mnozí "malí spekulanti" problém. Sám bych asi více než 30 tisíc CZK pro začátek nevložil. Nemám takový přijem, abych si vyšší částku mohl dovolit vložit s tím, že o ni mohu přijít. To totiž považuji za důležité, počítat s tím, že o vklad mohu přijít. Jistěže každý chce vydělat, proto také zkouší bchodovat, ale...Pro pobavení připojuji zdůvodnění XTB, proč mi peníze nezaslali. "Bohuzel doslo k pochybeni ucetniho oddeleni, doslo k misinterpretaci cisla Vase uctu. Diky tomu penize odesli, ale opet se vratili protoze platba nebyla dorucena. Za toto se Vam jeste jednou omlouvam, vse je jiz uvedeno na pravou miru."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to [bold] Forexik[/bold]

Ad. solidni fx broker
ahoj, jestli ti muzu doporucit brokera ,ktery otevira i male ucty ( mozno obch. minikontrakty, tj 0,1lotu ) solidniho a spolehliveho ( v ramci mezi ), tak ti doporucuji US CMS. Je u nich i Sid i R65, dva fx profici a rada dalsich schopnych traderu na tomto foru. Nechci agitovat proti XTB ci HC, ci Col tady v cechach, a pro CMS, ale CMS mi v porovnani prijde jednoduse lepsi (navic informaci o nem je na FX foru doslova preplneno). Proste podle me nema smysl jit do risku tady v Cechach jenom kvuli cestine vs anglictine. A jak je z tohoto fora videt, problemy s poslanim penez zpet od brokera mohou nastat i u CZ pobocky polskeho XTB, nejen pri posilani z US :-) US brokeri maji v investicnich sferach logicky vetsi zkusenosti a sirsi moznosti nez CZ/PL(napr. XTB) brokeri. Navic ti co u nas fx nabizeji, jsou stejne vice mene jen zprostredkovatele, kteri maji smlouvu s vetsimi zahranicnimi brokerskymi domy/bankami, at uz SUI/GB/... takze stejne v podstate obchodujes pres ne ( a obvykle na jejich platformach ). A ze to sprostredkovatele nedelaji pro hezky usmev je podle me zrejme i z ceniku XTB/C/HC/... :-)

Ad. problem s AJ
Dobre, pokud se uz AJ clovek nechce ucit, tak ani to neni problem proc nebchodovat s US brokerem. Co potrebujes realne v AJ ? Napr. platforma VT ( CMS ) ma i CZ preklad, v CR je jejich agent (tj. rad ti pomuze s vyplnenim smlouvy a zasle ti podrobny navod jak vyplnit potrebne dokumenty, co kam zapsat, a co kazda kolonka znamena ), pak uz jen potrebujes porozumet formulari pro vyber penez od brokera, a 99% anglictiny mas vyreseno. Na co pak v pripade problemu potrebujes AJ je samozrejme na komunikaci s brokerem, ale s tim ti snad nekdo kolem tebe muze pomoci. Koneckoncu i telefonicke zadavani/uzavirani pozic ( v pripade ze je platforma nedostupna online ) je v podstate normovana komunikace (par zakladnich slovicek BUY/SELL/LIMIT/STOP/...+ cislovky v AJ ), ktera se jiste da naucit...

Co tim chci rict ?
Jednoduse to, ze mi prijde skoda obchodovat za horsich podminek jen kvuli CZ, nez prekousnout trosku te AJ a obchodovat s podminkama lepsima u renomovanych brokeru, a nemuset tak volit z nejake temer nezname/nezkusene/casem nevyzkousene "divociny" :-)

Ale je to samozrejme kazdeho vec, u koho chce obchodovat. Kazdemu vyhovuje neco jineho a kazdy ma jine priority...

Kazdopadne hodne zdaru vsem a fajn den !! ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forexik: v mnohém máš samozřejmě pravdu....XTB jako český brooker jasně jede přez někoho přez koho by se dalo jet přimo a za lepší ceny....ale když vezmu letošní rok a měl bych účet v USD tak jsem dnešním dnem o 20% chudší jen díky pádu dolaru. Dolar spadnul od začátku roku o 4Kč / 1USD . Navíc komunikace v češtině , účet v České bance => minimální problémy a poplatky za převody ( pokud nepřijde podobná komplikace jako u tebe :-/ ). Ano sice trochu vyšší spread na FX , ale stále není nejdražší , tím myslím dostupný a obchodovatelný , ale jinak zatím je těh ozitiv pro mně osobně víc.CMS bude pro mě první volba jakmile nastane komplikace s XTB :-)
Happy trading
David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No doufám, že budeš těch pozitiv mít co nejvíc. U mě už je jen jediný důvod proč zatím u XTB zůstávám. Nenašel jsem dosud nikoho jiného, kdo by otevřel účet s menší částkou peněz tj. tak do 30 tisíc Kč a používal platformu Meta Trader, ta mi totiž svou jednoduchostí vyhovuje. Zjistím jak je to u CMS, ale oni používaji myslím VT a s tou nemám zkušenost. Už je docela pravidlem, že chci-li uzavřít pokyn dřív, abych minimalizoval ztrátu, zpravidla to trvá tak dlouho, že mi to prolítne i stopku na nižší pozici, takže asi budu muset dávat SL pod 20 úipsů. Dnes, pokud bych se rozhodoval o brokerovi, s XTB bych smlouvu neuzavřel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Forexik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Už je docela pravidlem, že
> chci-li uzavřít pokyn dřív, abych minimalizoval
> ztrátu, zpravidla to trvá tak dlouho, že mi to
> prolítne i stopku na nižší pozici, takže asi budu
> muset dávat SL pod 20 úipsů. Dnes, pokud bych se
> rozhodoval o brokerovi, s XTB bych smlouvu
> neuzavřel.


Fakt jo? to se mi jese nestalo , je teda pravda ze jedu TA a vyhybam se fundamentum, ja stihaj plnit v dobe fundamentu nevim....nemam odzkousene.
Happy Trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry vecer,
jedna poznamka. Pri vybirani penez z uctu doslo take k chybe na strane XTB a cekal jsem na penize kolem dvou tydnu. Vysvetleni mi bylo takove, ze se spletli a poslali penize na jiny ucet.

Chtel bych se zeptat kolegu, zacinam pomalu tvorit system na index S&P, resp. v xtb CFD oznacen USBCASH. Zameruji se na minikontrakty, nemam tak vysoky pocatecni kapital, ale co se mi zda byt vysoke je spread a to 15pipsu. Jaky na to mate nazor vy ostatni?
Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...