Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EXCEL - rady a tipy


phynek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 905
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sztula: ano, na druhom pocitaci mam Excel 2000 a urobim len obycajne CTRL+V do Excelu a on to sam vezme bez tych dolarov a zatvoriek a pripise mi tam minus. Potom si to len oznacim a kliknem na graf a mam graf. Take jednoduche... Proste starsi Excel je mudrejsi ;)

Inak ten dolar a zatvorky sa da odstranit funkciami na editovanie stringov, ale je to komplikovane... napriklad SUBSTITUTE()

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a Ctrl+C dáváš kde? Když zvolím ve VTčku "Report", tak se mi zobrazí html stránka s výsledky obchodování za zvolené období. Označím text, který chci zkopírovat do EXCEL, Ctrl+C, otevřu EXCEL, Ctrl+V no a mám to tam. Bohužel čísla jsou ve formátu text. Zkoušel jsem také funkci "Vložit jinank ...", ale také to nepomohlo. Také je třeba dát bacha na oddělovač desetinných míst. Musí být zvolena tečka. Ale závorky a symboly měn tak otravujou furt :-(

Jdu pátrat po instalačce EXEL2000 :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj všem měla bych k těm zkušenějším dotaz protože na to sama asi nepřijdu a excel se tváří že mi nevyhoví:

dostatala jsem vytvořený deník kde je nastavený že od 0,1 je zisk , 0,00 je BE, a pod 0 je ztráta:

což bylo napsaný takto ( sloupeček X je spočítaný zisk)
zisk: =KDYŽ(X21>0;1;"")
ztráta: =KDYŽ(X21 BE: =KDYŽ(X21=0;1;"")

číslice jedna se vždy napíše do určitého sloupečku, který se jmenuje buď zisk, ztráta či be
takže v reálu to bylo tak že zisk byl už 0,1, ztráta byla už -0,1 a be bylo 0,00

a já to chci změnit nato že zisk bude až od 0,2, ztráta bude už 0,00 a be bude pouze hodnota 0,1

tak jsem vzorečky přepracovala a všechno kromě BE mi funguje :o(
zisk který mi funguje: =KDYŽ(X21>0,2;1;"")
ztráta která mi funguje: =KDYŽ(X21 BE které mi negunguje: =KDYŽ(X21=0,1;1;"")

ve chvíli kdy mi obchod skončí výsledkem 0,10 tak se mi jednička nenapíše ani do jednoho sloupečku :o(
přijde mi to jednoduchý ale asi nepřijdu na to proč mi nejde jen to BE

můžu poprosit o pomoc??? díky moc předem všem!! :o)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko
v případě BE Vám máte jen práznou buňku ? vzoreček mi nepřijde špatně, když jsem vzorec ted zkousil u sebe, tak bez problémů, nemuzete mit problem v desetinném čísle, tj. bude to fungovat jen při přesném čísle 0,1; nikoli už třeba 0,1001, skutecne vam to hodi 0,1 ... když máte větší nebo menší, tak je to jedno, ale při rovnosti musí být druhá strana přesně.

Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

miro díííík moc - ten tvůj vzoreček mi funguje a píše to správné výsledky ale pak bych teda měla problém s tabulkou kde mám výsledky a kde mám počet ziskových, počet ztrát, počet BE,

když ty počty nebudu moct rozlišovat sloupečky. tak jak by vypadal vzoreček pro sečtení jedniček, pro sečtení nul a pro sečtení BE?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stahl jsem si tady na financniku jeden obchodni denik Martinka je tam sloupecek kam si zapisuju datum. Slo by s toho udelat nejakej novej list, kde by se mi objevoval graf, jake dny mi muj system vychazi nejlepe? To same bych si rad udelal u Casu a to jakou hodinu to vychazi nejlepe. A posledni graf uspesnosti ruznych patternu v procentech. Pokud mi s tim nekdo pomuze predem DEKUJI. Nebot si s tim jako antitalent na excel nevim rady.

Lukas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,
pak pro vyhodnoceni využívám xls funkci countif:

počet ziskových obchodů: =countif(A1:A1000;1), kde A1:A1000 je sloupec a rozsah za který chcete počítat počet 1
počet ztrátových: =countif(A1:A1000;0)
počet BE: =countif(A1:A1000;"BE")

BE musí být v uvozovkách, protože to neni číslo.
Pak budete mít 3 řádky s počtem ztrát, zisků a BE.

to goodboy: bohužel drawdown počítám ručně, mluvimeli o Excelu (jinak doporučuji si stáhnout trial verzi MSA a vyzkoušet si, co vše je možné, je na nějaký čas zdarma), v Excelu ručně projdu všechny obchody a když je ztrátový, tak do nového slopce posčítám a pak určítm minimum, nic lepšího jsem zatím nenašel, ale i ve vzorku několika set obchodů to mám za 10min.

to Luke22: podobné analýzy, hodin, dní a měsíců řeším přes kontingenční tabulky, kde jako vstup mám list s daty, jak si je zapisuji, podmínkou je, že žádná bunka nesmi byt sloucena s jinou a všechny sloupce musi mít nadpis, pak vyberu nový list a z menu volbu "kontingenční tabulka nebo graf" a průvodce už vás navede.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

taky bych měl prosím jednu otázku.Když nakopíruji vzoreček do dalších bunek tak mám ve všech nakopírovaných bunkach poslední aktualní hodnotu,což nechci.Chtěl bych aby byla bunka prázdná a hodnota v bunce vznikla až po zadání dat,neboli aby byl vzorec samozřejmě aktivní ale skrytý,do doby než přijde na bunku čas.

Snad jsem to napsal srozumitelně. :)

díky

S pozdravem

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...