Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky

--> Belier:

napriek dost velkej mnozine negativnych reakcii odporucajucich vyhnut sa Colosseu znie moja rada len "BYT VELMI OPATRNY"....ja som sa totiz musel ucit NAZIVO a NAOSTRO, t.j. zacal som ostre obchody bez akejkolvek skusenosti.
To "ucenie sa" trvalo dobre vyse roka....ako ked neplavca hodis do vody. Vcelku stalo zato a naucis sa od zaciatku, ze nehras o "fazulky" a kazdy uspech sa naucis ocenit - nemyslim teraz formou "uz vsetko viem a dalsie rady netreba".
Vdaka "newebinarom" som zazil necakane GAPY (asi 2-3x), kedy som nestihol pozatvarat dost pozicii a z +50.000 bolo jednym šupom iba +18 :) ....a vzapäti po vysplhani sa na +37 bolo len +23.

Takze: NIECO Ti da UPLNE KAZDA firma, zvysok dolad podla seba...ale rozhodnut sa musis sam, ku komu pojdes a kym sa das viest za ruku. Niekto Ta totiz moze supnut pri tom vedeni aj do kanala vedla cesty ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Indyjones
No, jejich nabídka vypadá na oko dobře a jelikož jsem na začátku, jejich webináře mě možná posunou vpřed, ale otázka, jak to bude ve skutečnosti. Škoda, že těch webinářů např. s živým obchodováním se můžou účastnit pouze klienti. Ikdyž jsem zprvu uvažoval, že bych zkusil mikroloty s např. stovkou USD, abych se už od začátku učil na reálných penězích, ale vzhledem k tomu, že zatím nemám žádné pevné základy, zůstanu chvíli na demu a pak se budu muset vrátit k této otázce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 8 months later...

U Colossea je dobrá jediná věc. Po prvních prodělcích ( a ty přijdou brzy a budou větší a častější než zisky ) múžete skončit a pak nepřijdete o všechno.
Pokud investování nerozumíte, tak s Colosseem máte jistotu prodělku.
Když to budete zkoušet sami bez znalostí, tak je jistá naděje, že vám se štěstím něco vyjde.
Já jsem si odnesl silný dojem, že se ani nesnažili dobře mi poradit, ale sledovali vlastní nečestné cíle.
Tak neschopní být nemohou aby skoro nikdy nic netrefili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dovolim si mierne nesuhlasit - dovod je dostatocne vysvetleny v par prispevkoch vyssie. Ich pristupom som bol aj ja na zaciatku trochu prekvapeny, ale potom som si vytvoril vlastny "modus operandi", vdaka ktoremu som skoncil po vsetkych peripetiach s MFG napokon v cca 2-nasobnom pluse voci povodnemu vkladu.

Mimochodom - z MFG som uz dostal vsetko, sice to nejaku dobu trvalo (odhadom asi 6 mes.), ale mozem pokracovat nanovo - a silne zvazujem znova u COLOSSEA :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Při hodnocení Brokera a zvlášť při rozhodování na základě zkušeností jiných je nadmíru důležité udělat si vlastní obrázek a přemýšlet nad tím co se píše.
Pokud je broker seriozní, registrovaný, není market maker a neovlivňuje pozice ( což by neměl mít zapotřebí, je-li placen z jiných věcí) = exekuce je automatická, může být - a to si plno čtenářů neuvědomí ! - chyba na straně tradera.
Kolik z těch co naříkají nad ztrátou prostředků úspěšně a naprosto korektně obchodovalo demo s konzistentními výdělky, než přešli na real a přišli o vše?
Kolik z nich se seriozně a pedantsky vzdělávalo a získané informace aplikovalo do dema?
ANEBO :
Kolik z nich si myslelo, že je to jednoduché a nešli skutečně do hloubky?
Kolik z nich se podrobně pověnovalo problematice money managementu?
Kolik z nich si myslelo, že když dají na něčí radu nebo doporučení tak vydělají?

Když se ohlédnu zpět a vidím svoje vlastní chyby a vlastní naivitu a uvědomím si jak jsem také obvinil všechno a všechny z toho že mi to nejde. Zkuste hledat chyby u sebe! Vyplatí se to!
Je to těžké a zdlouhavé, ale vyplatí se to! Nikdo nám přece nedá doporučení co dělat abychom vydělali.. to by ten maník neseděl v práci od 8 do 16:30 a nesmolil doporučení, ale sám by byl dávno za vodou! Přemýšlejte!

Ano, hledejte seriozního brokera, zjistetě si druhy a rozdíly ale hlavně nezapomínejte nad vším a stále přemýšlet!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě bych si dovolil poznámku k současnému stavu věcí u Colosea.
V současné době coloseum " zprostředkovává" otevření účtu u zahr. partnerů. Těmi jsou pro FX např. IKON finance.
Resp. Britská odnož IKON Global. IKON je agentruní broker a všechny jeho účty jsou STP. Tedy neobchodujete proti dealing-desk.
Broker ( Col. ) je živ z části spreadu.
Ceny posuzovat nebudu, to se může každý podívat. Nicméně to vysvětluje pozici Colosea a Tedy podle mě jako takoví nemohou za něčí neúspěch v trhu.
Coloseum vnímám jako vhodné pro toho, kdo se nechce / neumí registrovat v GB a chce českou podporu a komunikaci a nevadí mu za to zaplatit. Spready FX jsou myslím zcela v normě a kdo chce menší cestu si najde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Takže, celkový dojem z Colossea mi upadol s 80% na 10%. Dnes v práci je nuda, horko a v podstate žiadna práca tu nie je, tak som sa dal do prečítania tohto vlákna celého, lebo som si chcel založiť účet v Colosseu (teraz si založím možno len demo účet). Ale ako vidím tak to neurobím, už len z toho dôvodu že mali problémy. A ako som sa dozvedel tak aj ich zákazníci mali z 95% problémy, teda okrem pána s nikom „Futures“. Z toho všetkého čo som sa tu dočítal my hlava dupkom stojí a behajú zimomriavky po chrbte, že aký sú ľudia naivný a zveria do rúk svoje ťažko alebo ľahko zarobené peniažky a to v nemalých čiastkach, niekomu kto im dáva pokyny kúp predaj. To si mohli radšej naozaj hodiť tou korunkou a možno by dopadli lepšie. Každopádne, mi toto vlákno otvorilo oči a nemám už chuť urobiť takú podstatnú chybu ako spravili ostatný. Nehovorím že zato môže Colosseum ako broker je zlý, každý si za stratu môže sám a hádzať to na druhých mi pripadá detinské, ale každý sme sa už v živote spálili. Podľa mňa ako sprostredkovateľ môže byť celkom dobrý (až na tie poplatky), keďže má i novú platformu MT5 ktorú si chcem určite ošahať, len človek by mal všetku zodpovednosť za obchody zobrať sám na seba a nie sa spoliehať na radu druhých ľudí, ktorých v prvom rade absolútne vaše zisky nezaujímajú, ale len počet obchodov. Mimochodom webináre na MT5 sú i na youtube, takže nemusíte mať ani reálny účet a môžete sa kochať na Forex.
Každopádne som zistil že českú podporu mi dá i Global Futures, možno skúsim platformu Global Zen Trader. Len by ma zaujímalo od akej čiastky sa dá u GF založiť účet, vie to niekto? A dúfam že im tam tá česká podpora ešte stále funguje, lebo som pozeral na ich stránky a dal som si jazyk češtinu a preložilo my to len text ako za pomoci translátora :D, teda taký neucelený dojem som mal z toho prekladu.

PS: inak som nováčik v tradingu, zasvecujem svoj voľný čas štúdiu tohto skvelého biznisu asi cca pol roka, a som s toho zatiaľ veľmi nadšený. Nemám zatiaľ záujem nieako permanentne obchodovať, ale vyskúšať by som si to chcel, aspoň vedieť čo to som ňou urobí, keď nadobudnem prvú, druhý alebo tretiu stratu peňazí. Budem vystresovaný? Alebo ako sa poznám (nepoznám) budem mi to jedno? Aspoň získať ten pocit a urobiť si z neho nieaký ucelenejší záver, skúšal som sa už aj v Pokri ale to beriem ako hru ktorú hrám od mala a polepšil som si pritom o 150€, a v Kasíne, 150€ išlo do vetra a nieako to somňou nezakývalo, možno preto lebo som tie peniaze už vopred odpísal v podstate som ich išiel prehrať. No uvidíme  Sám seba skúšam čo zo seba dostanem.

Suro (tu) [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Suro.Trader: Ahoj, účet u Colossea jsem měl zhruba před 4-5 roky, přišel jsem kvůli nim asi o 200 000Kč, pak jsem objevil webové stránky Finančník.cz. Jsem ochoten případně vše doložit výpisy z účtu den po dni a jsem ochoten to dosvědčit před lidmi z Colossea, šlo jim jen o přemrštěné v té době komise. Prostě se jednalo o klasický churning a moji hloupost

Začni pracovat sám na sobě. dej se cestou Tomáše Nesnídala a Petra Podhajského. Založ si sám individuální reálný účet s normální platformou, vyber si trh, zúčastni se některého ze seminářů, kup si nějakou literaturu, začni prostě pracovat na sobě. Protože reálně, proč by někdo za malé peníze se snažil, abys byl bohatý? Nikdo! Já to s Colossem pochopil, nelituji těch peněz ztracených, neboť jsem pak objevil stránky Finančník.cz a začal jsem pracovat sám na sobě, na své disciplíně, atd..

Já dnes udělal první LIVE obchody s výsledkem 80$, není to moc, ale není to ani málo na to, abych věděl, že jsem se vydal správnou cestou a za to Petrovi a Tomášovi děkuji!

Jsi dobrý že jsi se vůbec nejdříve zeptal, já tuto věc před X-lety neudělal a "zaplakal".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Podnikám, a protože ochrana osobních údajů v našem státě moc nefunguje, někdo zjistil, že mám nějaké peníze. Začal jsem obchodovat v r.2004, resp. mě volal podobný "nahaněč dušiček" ze slovenské firmy Kingston (už neexistuje) jako z Colossea (informaci o stavu mého účtu pravděpodobně za úplatu sdělil nějaký úředník z banky). Tenkrát moc informací nebylo, tak jsem se chytil a po návštěvě "nahaněčské firmy v Praze" (rovněž již neexistuje) jsem po grandiózním přednesu jistého makléře o nádherných a jednoduchých ziscích vložil asi 500 tis. Jelikož jsem o burzovních obchodech nevěděl vůbec nic, podepsal jsem "bohužel" plnou moc k obchodování (a ještě za nehorázných podmínek 236USD / RT !!!). Jak již tušíte, za měsíc jsem byl -300tis (ještě než mi přišel první výpis z účtu). Jim bylo uplně jedno, co kupují nebo prodávají, hlavně že kasírovali královskou provizi. Po této zkušenosti jsem zpochopil, že je asi něco špatně a zbylých 200tis. jsem s peprnými nadávkami do telefonu stáhnul. Asi během půl roku mi volali nahaněči z Colossea. Přístup byl mnohem lepší, komise podstatně menší (80USD / RT) včetně porady makléře. Bohužel to nebylo nic platné. Trvalo to sice déle, ale i na doporučení "odborníků" ztráty opět převýšili zisky. Skončil jsem -180tis. a za zbytek se šel pořádně ožrat.
Bylo to jak zlej sen, ale když už jsem do toho kousnul, nechtěl jsem se vzdát. Začal jsem shánět literaturu, prošel hromady různých školení, přečetl spoustu knih, postahoval demo software. Shruba po pěti letech posbíraných zkušeností a tísících hodin práce po večerech jsem se dobral k solidnímu průměrným ziskům 1000-1500USD / měsíc / mini kontrakt vypisováním krytých opcí (miniEuro), které lze s přijatelným rizikem obchodovat z účtem již od 5000-6000USD. Logika totiž v trzích neexistuje a působí na ně velké množství aspektů, které pak pošlou cenu nějakým směrem, resp. trhy jdou mnohdy proti zprávám. Doporučuji orientaci pouze na technickou analýzu, vytvoření systému stejného zadávání pozic ať se děje, co se děje. Jedině tak lze uspět. Procentuální statistika spekulativních obchodů (Futures) je mnohem horší, než je uváděno. Přibližně 90% spekulantů prodělává, 5% skončí na nule, 4% přijatelně vydělá a 1% shrábne miliardy (z vkladů těch ostatních). Je to jen hra a přesun peněz z účtu na účet vymyšlená velkými hráči, kteří zapojují i automatické počítačové systémy speciálně vyvinuté pro tento druh obchodování (osobně jsem takovýto software viděl v činnosti, v trhu LightCrudeOil za pět hodin mezi 14,00-19,00hod. našeho času zisk 5.912 USD po odečtení komisí, zrealizováno 396 obchodů).
Mohl bych toho ještě napsat tunu o různých firmách a takzvaných makléřích, těch slušných je opravdu minimum. Abych to zhrnul, nikdo cizí vám nikdy nevydělá tolik, jako vy sami sobě. Vy jste nejlepší správci svého účtu a svých peněz. Ti co vám volají a slibují zisky po telefonu jsou nejhorší prodavači ve světlém slova smyslu. Právě tyto firmy neumějí vydělat vlastní peníze a proto potřebují ty vaše k ždímání komisí za obchody, které si na jejich nejisté doporučení proděláte vlastně sami, protože vy si ty příkazy zadáváte. Proto ze svého pohledu doporučuji pouze dvě možnosti. Buď si vyhrnout rukávy a obchodování se naučit, nebo pokud pominu to riziko a někomu svěříte své těžce vydělané peníze, vždy pouze na doporučení známých a kamarádů (a to pouze tam, kde již byly realizovány zisky a je nějaká historie), rozhodně NE "lovci dušiček" na druhé straně telefonu!!!
Kdo se do toho přecijen chce pustit, doporučuji začít s komoditními manuály %$$*%*%*&, které jsou polopaticky a názorně vysvětleny i pro začátečníka. Jako diskont brokera doporučuji pana Kužela od GlobalFutures, který přestože je v americe, je neustále na mailu nebo telefonu a ještě ten den odpovídá na vaše případné dotazy. Při elektronickém obchodování jsou tam nejnižší marginy co znám při komisi 5.50 / RT, pod 5 / RT mini kontrakty.
Všem přeji hodně úspechů, klidné nervy a rozhodně se nebavit o vašich penězích s nikým po telefonu. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Původně jsem myslel, že je tu popsána zkušenost s Coloseem, ale vyklubala se z toho reklama pro Kužela a GF (GlobalFutures). Tak aby byly informace i z druhé strany, znám spoustu traderů i mimo toto fórum, kteří nemůžou jméno Kužel nebo GF ani cítit - problémy s plněním, nerušení příkazů a neochota uznat svůj přehmat a nahradit ztrátu, kterou způsobili, nemožnost příp. velmi špatná možnost zjištění marginu na spready atd.

Zelí: Každý týden mi volá nějaký šikula, který si myslí, že mé prachy dokáže spravovat nejlépe...

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: foglik

Jestli to vyznělo jako reklama, tak to nebyl úmysl, pouze osobní zkušenost. U GF funguju už dva roky (pouze elektronicky) a bez problémů. Samozřejmě je dobré vědět i výše popsané v tvém komentáři a případně i zde si dát bacha, neb zřejmě všude se najde škraloup. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zeli:

V pohodě, jen mě překvapilo, že když si chci (zcela náhodou) přečíst co u Colosea nového - tak v příspěvku sice poutavý příběh, ale končil zcela jinak než jsem očekával. U každého brokera jsou plusy a minusy a je potřeba, aby ty plusy pro mě převážily - každý máme jiné priority, cíle, strategie...

All:

Je to pár měsíců, co mě z Colosea kontaktovali, a protože jsem "chlapec" zvídavý, nechal jsem si poslat nabídku (mám IB, k čemu by mi byli?) na MT5, protože mě zajímalo jaké vůbec to nové MT5 je. Vyklabulo se z toho, že v podstatě oni jsou jen přeprodejci ACTIV Trades - kontaktoval jsem ACTIV Trades ať mi taky oni pošlou nabídku a následně se ptal Colosea v čem, že je to kouzlo platit více za to, že si nesjednám smlouvu přímo s ACTIV Trades - prý mají zdarma to a ono a dělají webináře a mluví česky. Problém je v tom, že to není zdarma - zaplatím to ve vyšších poplatcích atd. Všechny ty základní info co maj ve webinářích atd. najdu na nettu.

Takže ve výsledku mi přišlo, že cílá na začátečníky, kteří navíc neumí jazyk a nejsou schopni si vybavit účet v USA - co si budeme povídat, tam je to vždy nejvýhodnější.

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

×
×
  • Vytvořit...