Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

COLOSEUM


Pavla

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 257
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 months later...

Zdravím,
chtěl bych se zeptat. zda sledujete i nějaké jiné předpovědi kromě Colossea a jaké. Co se týče předpovědí na Colosseu, tam jsou opravdu na webu tuším jen vybrané komodity, u nich spekulace na růst či pokles a dlouho je tam nemají, aby se daly snadno tyto předpovědi či jejich platnosti zpochybnit.

Já spíše hledám nějaký volně dostupný predikční systém, popř. i zpoplatněný, ale levný s úspěšností kolem 65% a více. Vím, že takové systémy, pracující na principu neuronových sítí, existují. Dokáží i s větší úspěšností než tu uvádím odhadnout trend dané komodity. Domnívám se, že na základě takových informací s dodatečným přihlédnutím na Commitments of Traders reporty a na svůj vlastní názor je možné celkem úspěšně pozičně obchodovat.

Avšak když už na nějaký takový systém na internetu narazím, nikde není uvedena cena a jen uvádějí telefon. Rád bych si popovídal s někým kdo má s nějakým takovým systémem jakékoliv zkušenosti, s někým kdo může něco takového doporučit či skritizovat.

Díky

Truant

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Swene souhlasím s tebou, samozřejmě uvažuješ logicky, ale souhlasím s tebou tak asi napůl. :-) Skutečně existují predikční systémy, které mají velice slušnou úspěšnost. Uvažují podobně jako profesionální obchodník v resistencích apod. a mnohdy ještě lépe dokáží odhadnout trend. Sice jim něco z lidského uvažování chybí, ale na druhou stranu někdy to může být i výhoda (nejsou ovlivněny emocemi a okolními zprávami). Firmy, které je naprogramovaly a rozvíjejí obvykle nedisponují patřičným kapitálem, bojí se prozatím rizika, a testují jejich úspěšnost na menších traderech, byť třeba za peníze. Tím financují další vývoj těchto inteligentních systémů a doufají, že jednoho dne do nich vloží i nějaký svůj vlastní kapitál, nebo půjčený kapitál. Navíc se inteligence těchto systémů prohlubuje se sběrem nových a nových dat, pomocí nichž se tyto inteligentní systémy stále učí.

Na druhou stranu - ono využívat predikční systém není také až zas tak jednoduché, je dobré k němu jen přihlížet při svém vlastním osobitém rozhodování. Nejen že je určitá pravděpodobnost že se daný systém mýlí, ale také ukazuje většinou jen trendové vlny, nikoliv přesné ticky. Takže někdo i při slušně odhadnutém trendu může prodělat, protože mu jednoduše povolily nervy či neustál finančně určitý neočekávaný výkyv v daném trendu, do kterého vstoupil v nevhodném místě.

Stále tu platí trend is your friend, a já se jen snažím najít další vstup k tomu jak jej spolehlivěji určit. Nečekám přesně namalovanou cestu predikčním systémem kdy koupit a kdy prodat, hledám jen další vstup do svého rozhodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

truant,

tak to co popisujes rozhodne nenajdes v "rimske arene". jinak pokud hledas predikcni system, tak levne ho neporidis. stejne jako alerty. ty lidi si to nechaji proste zaplatit. uz sem videl systemy s 80% accuracy a stejne fungovaly na leve strane. na pravo uz tak splehlive nebyly. jinak pro tyto systemy je vetsinou vyzadovany vetsi nez $5K ucet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truant,
tuhle moji poznamku neber osobne, je spise obecna a vyjadruje mou miru znalosti po rocnim intenzivnim studiu intradenniho obchodovani YM.
Nejhorsi co muzes udelat je ze si zeslozitis svuj system dalsi informaci na kterou budes brat zretel.
To ze tu vsichni piseme:"udelej si obchodovani jednoduche jak jen to jde" neni jen tak.
Navic neustale pises o trende. Trend pozna kazde male dite.To ti rekne:"je, ty carky jdou krasne nahoru/dolu". Pokud chces platit nekomu, kdo ti rekne kde je trend tak ti poslu sve cislo uctu ;-). Budeme oba dva spokojeni. Problem je v tom, ze nikdo nevi kdy trend skonci. Na pravou stranu nevidis. Muzes jen odhadovat podle SR urovni, TL, poctu trendovych carek (vetsinou max. po sesti prijde korekce) atd.
Vcera na YM kdyz jsi se podival na denni grafy tak byla velka pravdepodobnost shortu ktera se take vyplnila. K tomu ale nepotrebujes neuronove site. K tomu potrebujes jedine. Prestat hledat svaty gral a zacit u sebe. Analyzovat stovky grafu, sledovat jak se chova cena smerem do budoucnosti na zaklade minuleho chovani. Sledovat pravdepodobnosti. Stovky grafu, tisice testovacich obchodu, vse zapsat a vyhodnotit.
Pokud by stacilo sledovat alerty, tak jsme tu vsichni milionari ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Swen

Múdro hovoríš. Troška by som poopravil, nie kedy končí trend ale aj kedy začína významnejšia korekcia. Taká korekcia je významná pre každého individuálne a to v závislosti od SL (SL sa znova odvíja od výšky investície, teda účtu). Akýkoľvek trader s malým účtom v komoditách len tažko prežije.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Jo, vim o jednom volne dostupnem predikcnim systemu s obrovskym potecialem - je to tvoje vlastni hlava. Jak mi to rikali ve skole - nicemu neverte - vse si overte - udelejte si vlastni nazor! To jest, predikcni system klidne, ale za dodrzeni techto tri pravidel. Troufam si rict - pozor na prehnanou duveru v predikcni system, presneji v predikcni system ktery neni z me hlavy a jen neco ukazuje. Tento web je cely o tom - obchodovanije vysoce rizikove, kazda drobnost, kazda mala vyhoda, vedomost predstavuje sanci nebyt porazeny, ziskani techto vyhod je tvrda prace, boj, nejde si to koupit.

PS: do colossea jsem ted napsal a pozadal o bezne info, vybirane poplatky, obchodni podminky, uvidim jaky je aktualni stav, ale nejsem ochoten platit vice nez $5 za RT (E) a obzvlaste NE v CR. To je lepsi zbytek investovat do uceni english.

Hodne zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teda to je síla. Já jsem z toho fakt jelen. Jak už tu někdo řekl, čím víc čtu, tím větší prd vím.

Z Colossea se mi ozvali. Chtěl bych obchodovat on-line intradenně. Poplatky jsou $25, jak mi bylo řečeno. Ten člověk mi řekl, že by bylo dobré sledovat graf, kam se to hýbe a po vstupu dát SL tak, aby mě to případně vyhodilo se ztrátou jen těch $25, čímž bych vlastně o nic nepřišel. No a pak to zkusit znova stejným způsobem. Mně to zní logicky a snad jsem to dobře pochopil. Jak to ale vidíte vy zkušení?

Měl by za mnou přijet domů, tak abych na něj byl trochu připravený.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skip, asi nemá smysl zde omílat pořád dokola základy. Přečtěte si manuál a mělo by vám být jasné jak stop-loss funguje. Do té doby bych si určitě žádný účet neotevíral.
Co se komise týče - každý musí zvážit sám co se mu vyplatí. Drtivá většina obchodníků zde obchoduje intradenně za komisi pod 5$.... Při pár set obchodech to dokáže udělat docela výrazný balík :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...