Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Worksheet Studies


paveln

Doporučené příspěvky

[ital] paveln:
parada, moc dekuji! Jde o jednoduchou vec. vystupuji s jednou casti na fixnich targetech a s druhou na dynamickych targetech (nasobek ATR). S/L je take nasobek avsak ma urcitou hranici...worksheet study zatim moc nechapu, ale v excelu si zacinam hrat uz i s VBA, takze me jde jen o to jak dostanu dynamickou close a hodnotu atr do excelu, o nic slozitejsiho mi v teto fazi nejde...v excelu vim jak vse udelat, staci tam mit ty ziva policka, ve worksheet study vubec nevim jak se edituji jina policka a jak ji lze generovat do jednoducheho formatu(aby treba zobrazovala jenom aktualni "zivou" close a hodnotu ATR).Vim jak se treba exportuje worksheet study do JA testeru, ale ted nejakym zahadnym zpusobem se mi automaticky neotvira excel, i kdyz to tam zadam...verim ze je vse jednoduche a jeste jednou dekuji za pomoc(verim ze nejen me)[/ital]


to jenaL
Jak to dostat do Excelu to netuším. V tom worksheet se dá normálně pracovat s různými vzorci, stejně jako v Excelu. Ty živý políčka jsou normálně v tom worksheetu, jsou tam všechny hodnoty OHLC a ATRnebo jiných indikátorů, který jsou zobrazený v grafu a z toho si můžeš vypočítat, co potřebuješ a buď vypsat číslem anebo zobrazit do grafu.

Ve worksheet jsou poslední data v řádku číslo 3. V řádku 2 je jejich popis. Napříkla E3 je hodnota last poslední svíčky.
V grafu se pak standartně zobrzují hodnoty ze sloupců K, L, M a N, dají se však zobrazit i jiný sloupce. Tato data se dají zobrazit buď graficky anebo jen číslem - zadá se u nich v zobrazení Do Not Draw.

Takže jak na to. Zobrazíš si graf, přidáš do něj ATR - pokud ho nechceš mít zobrazený - zadáš F6 - Draw Style - Ignore.
Pak přidáš F6 - worksheet study, pak klikneš Settings a zadáš Workbook Name např. ATR PT SL a OK a OK.
Otevře se nová Woksheet - vypadá to skoro jako Excel. Ve Workshhet najdeš sloupeček s ATR , já to mám CO. Do K2, L2, M2 a N2 si dáš názvy toho co chceš vypočítat.
Do K3, L3, M3 a N3 se zadají vzorečky - stejně jako v Excelu. Klikne se do okýnka K3 a ve vrchním řádku toho worksheetu se zadá vzorec, například, chceš Last + ATR * 3, tak se zadá =E3+CO3*3 (ty místo CO3 zadáš název sloupce, v kterým je to ATR, případně jiný indikátor, který potřebuješ pro výpočty) a Enter, to stejný v dalších třech okýnkách. Můžou se používat samozřejmě i složitější vzorce, třeba jako IF apod.
Pak se klikne na graf a pomocí tlačítka Insert se refreshují data v grafu. Nyní se vypočítaný hodnoty zobrazí pod cenovým grafem. Pokud nechceš mít zobrazený gafy a potřebuješ jen ty poslední čísla, stačí zadat F6 - Subgraphs a u všech 4 hodnot zadat Draw Style Do Not Draw. Ještě si můžeš nastavit barvy u každýho a je to hotovo.

Tady jsou fce, který se dají použít: www.sierrachart.com/index.php?file=doc_WorksheetFunctions.html
další info: www.sierrachart.com/index.php?file=doc_Worksheets.html


Jsem ještě zapoměl, jestli potřebuješ jen hodnoty pro posledních pár svíček, je dobré nastavit po F6 u toho Workshhetu Number of rows jen nějaký malý číslo, například 10, aby se nemuselo přepočítávat třeba několik tisíc hodnot, dost se s tím zpomaluje PC.
Musím už končit, zbytek, můžu doplnit zítra v noci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Propojit Sierru do Excelu je uplně jednoduché, zde je návod:
www.sierrachart.com/index.php?file=doc_WorksheetStudy.html a stisknete "Instructional Video"
Jenom pak musíte v kolonce UseExcel YES=1 NO=0 zadat 1 a bude to propojené s Excelem.
Je to lepší protože Excel umí 3x více řádků než Sierra, a jak tu někdo psal lze k tomu používat VBA což je super.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panove, nevite nekdo, jestli jde nejakym zpusobem omezit, jak casto Sierra updatuje data v Excelovskem worksheetu? Zkousel jsem projit nastaveni Sierry, ale nic jsem nenasel.
Mam propojenou Sierru do excelu, kde mi to na zaklade indikatoru generuje vstupni patterny, pocita SL a PT. Akorat to updatuje Excel cca kazdou vterinu, pricemz me by stacilo kdybych si to mohl aktualizovat v excelu na muj pokyn manualne (neco jako stisknout Insert v Sierre pro update). Dost mi to zatezuje processor i kdyz ve worksheet study mam jenom asi 30 radku. A to nemam zas tak pomalej pocitac, ale vetrak mi jede furt na plny pecky a uz jsem z toho na nervy.
Kdybyste meli nejakou rady, napiste, prosim. Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Vcera jsem na chatu slibil vzorce do worksheet study, ktere dopredu odhaduji na jake hodnote skonci CCI na aktualnim baru, funguje to jen pro range bary, kde na zaklade aktualniho low/high jsme schopni dopocitat close baru. Ja pouzivam RB 1.5 Takze vzorecky je treba vepsat do 3.radku, popisky lze libovolne upravit (ty patri do 2.radku): K: Buy =D3+1,6 /*buy hodnota je 1 tick nad high */ L: Sell =C3-1,6 /*sell hodnota je 1 tick po low */ M: TP =IF((C3-E3)>(E3-D3);(C3+R3+R3)/3;(R3+D3+R3)/3) N: TPMA(14) =AVERAGE(M3:M16) O: MD(14) =(ABS(N3-M3)+ABS(N3-M4)+ABS(N3-M5)+ABS(N3-M6)+ABS(N3-M7)+ABS(N3-M8)+ABS(N3-M9)+ABS(N3-M10)+ABS(N3-M11)+ABS(N3-M12)+ABS(N3-M13)+ABS(N3-M14)+ABS(N3-M15)+ABS(N3-M16))/14 P: CCI =(M3-N3)/(0,015*O3) Q: Diff =P3-P4 R: Close =IF(ROW(Q3)=3;IF((C3-E3)>(E3-D3);L3+0,1;K3-0,1);E3) /*Close odhaduje jen pro posledni bar, pro starsi bary se pouzije opravdova hodnota close*/ S: Prev CCI =P4 Postup vlozeni je stejny, jako vyse popsal Paveln. Vzorce pro vypocet CCI jsem nasel na http://stockcharts.com/school/doku.php?id=chart_school:technical_indicators:commodity_channel_index_cci Je tam i excelovsky soubor, ktery to demonstruje. Nerikam, ze je to to nejlepsi reseni, urcite by to slo vymyslet i lepe, ale pro me ucely je to dostacujici. Ja jsem si tu study vlozil do stejneho regionu jako WCCI, nastavil jsem Scale "Same as Region" a sve CCI si vykresluju primo do grafu, takze vidim, jak bude WCCI vypadat. Odhad toho, zda se bar zavre nahoru nebo dolu delam na zaklade toho, zda je aktualni cena blize low nebo high baru. Lze to samozrejme resit i jinak nebo si udelat 2 worksheety a jeden bude zobrazovat odhad pro zavreni na low a druhy na high. Adam

4691

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 5 months later...

Mam sierru v.411 snažím se ve worksheet nastavit alarmy ale pokud zadám funkci do řádku a dám přepočítat tak se mi v grafu žádná šipka nezobrazí a ve worksheetu ta funkce zmizí....zkoušel jsem to i přesne toho instruktážního videa jednoduchý protnutí EMA ale nic nemůžu na to přijít nevíte někdo??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2gaza:

No napsal si to hodne obecne a chyb muze byt nekolik, ale zkusime se toho dobrat

Takze napisu postup :
1. Otevru Sierru, otevru novy graf (Find symbol and open chart) a nech tam jenom cenu
2. Pridej 2xEMA, nastav jim delku, barvicky atd.
3. Pridej .Worksheet Study/System/Alert a otevri jeho settings...
4. Prvni radek nastav na 2 (System/Alert), zbytek nech default, na subgraphs nastav napr. pro LongEntry a ShortEntry Drawstyle na ArrowUp a ArrowDown
5. Uloz to, a mel by se ti otevri sheet v Sierre.
6. Do tretiho radku sloupce K (LongEntry) zadej vzorec - bez tech uvozovek - pricemz hodnoty X a Y prepis nazvy sloupcu kde mas v sheetu hodnoty tech indikatoru (bude to nekde u AA,AC) "=IF(AND(X4Y3),1,0)"
7. Sheet se zacne sam prepocitavat a v mistech krizeni EMA se ti u ceny objevi sipka up.
8. Stejne tak do sloupce M (ShortEntry) zadej to same, ale s obracenymi znamenky.
9. Zvuky se nastavuji na prvni zalozce settings worksheetstudy, muze to byt pro kazdy vstup jiny zvuk (defaultne je tam vsude Alert1, coz je waw ulozeny v root sierry)



Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...