Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Worksheet Studies


paveln

Doporučené příspěvky

ještě bych se chtel zeptat na jedno.Zvládnu základní jednoduchý funkce ale jinak v excelu neum tak bymě zajímalo jestli dou ty vzorce kombinovat nebo jak by ten vzorec měl vypadat kdybych mel podmínky:
1.RSI pkřekříží linku 50 ze spodu
2.R% překříží linku 50 zhora
3.II.R%, > 80
pokud tohle všechno splní tak vykreslí šipku
Zkoušel sem to trochu ale moc neznám tu logiku skládání funkcí :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 30
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Abysme se v tom vyznali, nahradime
1 = AA
2 = BB
3 = CC
4 = DD (horizontal line = 50)
5 = EE (hodnota 80)

Jinak to budou sloupce kde mas ty indikatory, vcetne horizontal line, nebo tam proste napises 50, ale ja to tu oznacim, aby to bylo jasny a navic je to obecnejsi. Krizeni nadefinujes porovnanim hodnot z predchoziho radku (jak jsem psal vyse) tzn. podminku 1 a 2 je nutno obalit do
IF(AND(AA4DD3),1,0) a
IF(AND(BB4>=DD3,BB3
Vzorec pak bude vypadat takto

=IF(AND(AND(AA4DD3),
AND(BB4>=DD3,BB3 CC3 > EE3),1,0)

Toto soupni do pole K3, zbytek radku se opet dopocita.

Pri splneni vsech tri podminke ti to nakresli sipku jakou budes mit ve studii prirazenou sloupci K.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ješte mam jednu věc nebo spíš 2 jestli jde místo excelu použít open office,co sem pochopil tak na backtest se hodí víc excelnež ten worksheet,nebo jak bych bych mohl vyexportovat ten worksheet abych to mohl hodit do JA testru?jestli to de nějak jinak než abyh to celý označil a zkopíroval

Link to comment
Sdílet pomocí služby

doufám že nezahlcuju ale mam takovouhle funkci:
=IF(AND(crossfromabove(AA3:AA5,AH3),AC3:AC5>=AI3),1,0)
a potřeboval bych tam zakomponovat že pokud se potvrdí tohle a NEBO AA3:AA5=AI3
takže aby to vyznelo takhle pokud:=IF(AND(crossfromabove(AA3:AA5,AH3),AC3:AC5>=AI3) nebo AA3:AA5=AI3 tak 1,0

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vyexportovat to jde tak, ze si prehodis Use Excel "No" na "Yes" v nastaveni studie, ale nejsem si jist jestli ti ty alerty v tuhle chvili neprestanou fungovat. Navic kdyz jsem s tim laboroval, tak to bylo cele nestabilni. Stridave se kousala Sierra, pak zas excel, nemel jsem na to nervy a hlavne to jsem to az tak nepotreboval. Export datoveho streamu pro testy resim uplne jinak. S open office ani s exportem primo z worksheet nemam zkusenosti.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau mam problém se zobrazováním šipiček, chci si barevně odlišit vstupy a výstupy podle paternu, šipky 1-4 se zobrazují v pořádku ale od 5 to zlobí kdyz tam zadám podmínky tak se mi sice v grafu zobrazí ale graf s cenou se celej smrskne -súží tak že je z grafu skoro rovná linka a na něm pak vidim prd nevite někdo jak to "udělat" aby se mi to nesmrskávalo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

no to vypada na chybu v radech. Jak to popisujes, tak hodnoty se ti sice pocitaj, ale dosahuji mnohem vyssich nebo nizsich hodnot. Napr. pro TF misto hodnoty okolo ceny 430 se ti vypocita pro to pate pole hodnota 4300 a tim se ti cely graf splaskne, protoze Sierra se snazi napasovat vse co ma kreslit v jednom regionu do jednech jednotek.

Libor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


No jak bych to....

na muj vkus tam mas tech sipek nejak moc a jsou dost barevny. Tzn. prilis vstupu, prilis vystupu, resp. ten sheet uz bude asi trochu slozitejsi. Musel bych to videt. Takhle na dalku se neda dost dobre zjistit co je ve veci. Doporucuju to prvne dobre nastudovat. Pred par dny jsi nevedel ani jak to pustit a ted se poustis do sofistikovanych reseni. Nemyslim to zle, naopak, musis se tim prokousat. Ja napr. pouzivam sve studie napsane v C++ ktere jsou slozitejsi a sheet pouzivam jen jako generator zvukovych alertu. Takze kdyz mi zacne Sierra cinkat nebo na me volat, tak vim ze mam vseho nechat a zasednout ke komplu. Tim padem nevim jak moc do hloubky ten sheet jde a kdy to jeste funguje a kdy uz ne.

Jednoduchy veci se daji odpovedet, ale fakt nevim proc ti ty sipky ujizdej. Bud mas neco hodne spatne nastaveny v alertech, ale spis bych se podival na vygenerovanou hodnotu toho zobrazovaneho sloupce.

Hodne zdaru
Libor
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Ahoj,
měl bych dotaz ohledně funkcí crossover, crossfromabove, crossfrombelow - ani jedna z nich mi nejde použít jako vstupní signál když se snažím udělat automatický backtest přes Worksheet System for Trading, vždy mi to hlásí Invalid Formula a je jedno jestli tu funkci napíšu ručně nebo ji překopíruji z návodu na jejich webu.

např. chci použít
=CROSSOVER(E3:E4,AA3:AA4)>0
a dá to tu chybovou hlášku
Mám verzi sierry 600.

Nemáte někdo radu v čem je problém. Díky.
David.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...