Asae

Jak řešit slabý dolar u IB

Doporučené příspěvky

cize v principe je jedno kolko obchodov mam otvorenych v usd ci uz v kukurici alebo niekde inde .. skor je to o tom ze na kazdych 10tis dolacov co "mam" na ucte by som mal mat otvoreny 0.1 lotu proti oslabeniu .. spravne? :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
alesik,

ja bych, pokud mas tu moznost, zvolil jako základní měnu účtu u tvého brokera EUR. Tím pádem nebude zůstatek tvého účtu vystaven kurzovému riziku, protože EUR je už teď tvoje domáci měna. A ty dolary, co získáš/ztratíš obchodováním komodit denominovaných v USD, si po uzavření obchodu (např. realizování zisku/ztráty v USD z obchodu s kukuřicí) zkonvertuješ do EUR. A budeš vysmátej.
Kéž my bychom už měli EUR, ty výkyvy na CZK jsou brutální.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Zito
v podstate mas pravdu pokial by mali moje obchody trvat den dva .. ide skor o to ze chcem obchodovat pozicne a to mozno aj niekolko tyzdnov a za ten cas to co zarobim na tych dolacoch mozem stratit na kurze (v pripade ze stratim dolace tak mi to bude v podstate jedno sak aj tak budu stratene :) ),

no len zase ma napada situacia ked sa otvorena pozicia v usd/eur otoci voci mne :) to by mali zase vynahradit zisky dolacov (ak budu) v ostatncyh obchodoch ak to spravne chapem nie? je to tak ? (currency som sa ako trhom doteraz nezaoberal tak neviem rpesne ako to funguje),

ale pokial to ma byt hra na jednu aj na druhu stranu ze tu ziskam tam stratim a opacne tak to asi budem riesit ako vravis .. pretoze v konecnom dosledku to bude jedno, len mi nie su jasne prve dva odstavce ktore som napisal ci spravne rozoberam problematiku

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
alesik

OK, chápu, i když si nemyslím, že to co vyděláš na futures bys mohl ztratit na měnovém kurzu. Co bych tedy doporučil, pokud budeš dělat dlouhodobé poziční obchody, abys otevřený zisk/ztrátu po dosažení určitých úrovní (nebo každý měsíc/týden/den) konvertoval do své domácí měny EUR. Ale pozor, aby se ti to kvůli poplatkům moc neprodražilo.
Tj. koupíš kontrakt na kukuřici.
Za měsíc jsi v otevřeném zisku 1000 USD, takže na forexu prodáš 1000 USD a nakoupíš za ně EUR.
Za dva měsíce jsi 2000 USD v otevřeném zisku, takže na forexu prodáš dalších 1000 USD a nakoupíš za ně EUR.
Za tři měsíce ti otevřený zisk spadl na 1500 USD, takže na forexu koupíš 500 USD a prodáš ekvivalent EUR.
Prostě tak, aby jsi měl v podstatě na forexu otevřenou protipozici ve stejné výši jako je otevřený profit na kontraktu kukuřice.

A pozor, pokud nebudeš na kontraktu kukuřice v otevřeném zisku, ale naopak v otevřené ztrátě, tak ti taky není jedno, jaký je kurz EUR/USD. Pokud dolar bude posilovat vůči EUR, tak ti to tu ztrátu vyjádřenou v EURech ještě zhoršuje.

Takže když analogicky vezmu předchozí příklad, ale tentokrát s otevřenou ztrátou.
Koupíš kontrakt na kukuřici.
Za měsíc jsi v otevřené ztrátě 1000 USD, takže na forexu koupíš 1000 USD a prodáš ekvivalent EUR.
Za dva měsíce jsi 2000 USD v otevřené ztrátě, takže na forexu koupíš dalších 1000 USD a prodáš ekvivalent EUR.
Za tři měsíce ti otevřená ztráta spadla na 1500 USD, takže na forexu prodáš 500 USD a koupíš EUR.

Snad jsem nikde neudělal ve své úvaze chybu.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
taka nejaka uvaha my v hlave behala len som ju nevedel dato do podoby akej si ju dal ty :), prilis vela myslienok ..
takze dik
ale nakoniec ked tak rozmyslam skor som sa chcel dlhodobo zabezpecit proti oslabovaniu kurzu usd vs euro .. pretoze obchodovat budem v usd takze posilnovanie usd mi vadit nebude .. (za predpokladu ze vstupujem do trhu s tym ze mi to bude prinasat z dlhodobeho hladiska zisk), skor koluju rozne anzory o hyperinflacii v usa a ze z dolara bude zdrap papaiera atd .. v principe je jedno ci je to pravda alebo nie .. skor ide o to ze ked padne euro tak mi to vadit nebude pokial budem mat na ucte usd .. ale zabezpecit sa proti opacnej strane .. by som rad :)
na zaver .. tiez dufam ze si sa nepomylil :) kazdopadne cakam aj dalsie nazory :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
nazdar ludia, sorry nemam cas citat, a tak by som vas chcel poziadat o pomoc
mam ucet v IB mam tam nakupene nejake akcie na dlhodobo a teraz by osm chcel ist na trading, no mam ucet v USD, a kedze vyzera tot ak ze USD padna na hubu tak by som sa chcel trocha poistit, kedze uz mame EUR tak to bude asi pre mna lepsie kedze kros SKK/USD tak nejde
tak ak mam 5000USD na ucte tak proti oslabeniu kurzu kupim 5000EUR???
alebo ako to vlastne je? viem ze obchodujem na IDEAL(ten maly kde sa da kupovat i male mnozstvo) a mam kros EUR/USD tak kupujem EUR a ked pojde euro hore tak budem mat zisk a vyrovna mi to stratu z portfolia, ktore stratim oslabenim USD?? dobre to mam??
diki moc

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
no chapes to tak ako to chapem ja a ja mam poziciu otvorenu proti oslabovaniu tak ako pises :) (sice iny broker taze neviem co je ideal ale ta podstata sedi)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
vies ze ani neviem? :) ani neviem ci je za to nejaky margin .. ale co sa tyka ratania tak predpokladam ze normalne kurzom .. priklad: otvoris 5000 na hodntoe 1,35 nic sa nedeje o 2 dni je kurz 1,37
5000x1.35=6750 (na takej sume dolarov je otvorena pozicia)
5000x1.37=6850 (aktualna hodnota v dolacoch)
rozdiel 100 dolarov
ale fakt neviem ci to chapem spravne :)
no a uz podla farby pozicie zistis ci ides do plusu alebo minusu :)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
myslim ze to pocitas jednoducho ale dobre :-))
pretoze tych 5000EUR je 0,05lot a jeden bod ma 1000 tickou takze to vychadza ze 2000 tickov krat 0,05 = 100 usd
ale mali by nam to potvrdit aj manici :-)))
a neda sa povedat ze mam zisk jedine co robim si asi fixujem urcity kurz eura voci dolaru nie?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
no ja tomu hovorim ze takto mam zabezpecenu kupnu silu eura na slovensku :) v pripade ze by som potreboval nakoniec eura (cize vybrat cely ucet)

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Teraz zhodu okolností riešim rovnakú dilemu, ale v opačnom garde. Keďže hrozí pád EUR/USD, na určitý čas sa chcem proti pohybom EUR poistiť, aby sa mi nemenil kapitál na obchodovanie vyjadrený v USD. Urobím to tak, že polovicu voľných prostriedkov na účte v EUR zamením cez IDEAL na USD t.j. predám EUR/USD. Takto to čo pri oslabení USD stratím v rámci otvorenej pozície získavam na kurze nezamenených EUR a opačne.

R

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Dobrý den, chtěla bych svůj účet který mám v USD směnit na EURA. Obchoduji poze opce a směna peněz je mi naprosto neznámá můžete mi prosím někdo poradit, ale poprosím do detailu opravdu jsem v tomto naprosto nedotčená. Pokusila jsem se podle návodů které jsou zde uvedeny ale marně.
Děkuji
Hanca

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Hanca: pokud celý svůj účet směníš na EUR, nebudeš mít USD na marginy a budeš si je muset od IB půjčovat. Což Ti možná ale zřejmě nevadí, protože obchoduješ trhy, kde IB blokuje marginy v EUR?? Nebo sis to neuvědomila a doporučuji pak přečíst článek a diskuzi z příspevku výše.

Pokud chceš pouze směnit USD na EUR - postup popisuju zde: www.financnik.cz/forum/read.php?10,47165,189114#msg-189114

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se