Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trhy podrobněji: ETFs


Doporučené příspěvky

Akciove indexove ETF (QQQQ, DIA, SPY,....) se obchoduji i v "extended hours" od 8:00 do 18:30 NY casu (=14:00 az 0:30 naseho casu). Hlavni trh je otevreny 9:30 - 15:30 americkeho vychodniho casu. Ze mych zkusenosti - i v "extended" hodinach se pro tyto indexy najde dostatecne volume na obchodovani.... pri podani pokynu je nekdy potreba zadat, ze se jedna o obchod v "extended hours".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 82
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Bol som sa informovat u brokera FIO ohladne technickych detailov investovania, so zamerom obchodovat ETF v eurach (vysla mi z toho nemecka burza). A tam mi povedali, ze vraj na nemeckej burze NIE JE povolene shortovat.

Vedel by niekto podat blizsie informacie? Vsade po nete sa objavuju clanky s odami na ETF, s ktorymi sa da narabat ako s beznymi akciami, ale zrazu zistim ze na jednej z najvacsich europskych burz je shortovanie zakazane.

Viete niekto, ci je to pravda? Ak ano, viete niekto, co sa s tym da robit? :) Je vobec mozne v eurach shortovat na nejakej europskej burze (stacila by moznost pri nejakom velkom indexe).

S pozdravom
Juraj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady v Evrope je to jinak nez na am. burzach (stejne tak i opce a dalsi veci)
Ono i shortovani na US burzach je regulovane - tzv. "up-tick rule" rika, ze je mozne vstoupit do short pozice pouze pri pohybu smerem nahoru. Pokud tedy neco zacne padat a jde to strme dolu, nejde vstoupit do kratke pozice dokud se neobjevi pohyb nahoru.
Na shortovani ETF je mozna nejlepsi pouzivat primo futures nebo CFD (i s pakovym efektem, bezne jsem videl na indexy az 1:14). Nevyhodou jsou vysoke poplatky. V CR to nabizi treba xtb.cz nebo saxobank.com a urcite i dalsi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Môže mi niekto poskytnúť kvoli backtestu data do Sierra chart - ETF /QQQQ, IWM, TLT, GLD ... /.
Alebo mi poradiť ako si ich stiahnem z IB do Sierry. Mám síce v Sierre nastavené sťahovanie dát na 30 dní dozadu, ale neaktualizujú sa mi. Dokonca ak vypnem PC v polovici obchodnej seansi a na druhy deň PC zapnem a spustím TWS-IB a v Sierre otvorim dané ETF začnú sa mi vykreslovať sviece od aktuálneho času kedy si otvorím graf v mojom PC. /nenačítajú sa mi data ani z aktuálneho obchodného dňa pred otovorením grafu v Sierre, nie to ešte data zo včerajšku/.

Štefan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Hodne informaci (a zdarma) se da najit treba na finance.yahoo.com , zadam symbol EMM a mam moznost dozvedet se o akcii vic. Hlavne nove zpravy finance.yahoo.com/q/h?s=EEM , uzitecna vec.
Disk. fora jsou taky obcas uzitecna, ale da to praci se tim probrat: messages.finance.yahoo.com/mb/EEM
Najdete tam zdarma i grafy (zpozdene o 15 minut), kde je pripadny split vyznacen. Grafy uz jsou prepocitane na hodnoty po poslednim splitu...
Splity jsou ohlasene dopredu.

Jenda usmevna historka - kdysi davno (asi 2001) jsem skakal do stropu, kdyz se moje akcie British Energy pres noc vyhoupla z $0.16 na $8 .... uz jsem malem jel k dealerovi pro novou Acuru... pak jsem dohledal, ze slo o split :D Takze nakonec celkem traumatizujici zazitek :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle www.investopedia.com/articles/01/072501.asp je primarni duvod ke splitu "aby se akcie zdala levnejsi a atraktivnejsi pro male investory, aby se tak mela vetsi potenci rustu".
"Reverse split" se dela vetsinou proto, aby se akcie udrzela na svem trhu. Kazdy trh (NYSE, NASDAQ,....) ma urcite pozadavky i na cenu akcii, takze kdyz je cena niz nez je zvykem, tak se dela split. Jinak by byla company delistovana z daneho trhu a presunuta na jiny, ktery nema tak striktni pozadvky: vetsinou NYSE==>NASDAQ nebo NASDAQ==>PINK SHEETS (OTC).


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...