Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

KB (SG) na kolenou


Doporučené příspěvky

Tak tu máme další veselost... Možná někteří z vás viděli film s Evanem McGregorem (Rogue Trader, tuším???) o tom, jak jediný člověk položil na kolena největší banku v Anglii... A hle, máme tu odhalené skryté obchody v KB (resp. uvnitř skupiny SG) se ztrátou kolem 125 miliard kč.... A to se KB minulý rok chvástala rekordními zisky... Obchodování akcií KB pozastaveno.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

no, kromě daného obchodníka bych ale vyhodil i jeho nadřízeného, protože mi nejde do hlavy to, že když nadřízený kontroluje obchody, že na to nepřijde.
A je to dva dny zpět co banka vydala prohlášení, že se jí krize vůbec netýka ;)

Tomáš

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Pro upřesňující doplnění: nejedná se přímo o českou KB, ale o skupinu Sociéte Generale, pod kterou tuzemská KB spadá, zatím nebylo uvedeno kdo přesně a v jaké zemi. Jsem zvědavý, jak si dnes povedou akcie KB na našem trhu :-)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

tomnes: odkud mas tu informaci, rano jsem zaregistroval zpravu o ztrate 4.9 Bill € Societe General (vlastnika KB) ale zminka o KB tam nebyla, je ten problem opravdu u KB?

OK uz jsi to zodpovedel, nez jsem to stihl napsat :)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Ano, bylo to uvnitř SG, ale vzhledem k tomu že je to celé jedna skupina v tom neivdím zase tak obrovksý rozdíl, možná se to KB nedotkne, ale možná také jo - těžko říci, jaké jsou vnitřní systémy provázanosti. Já jsem vždy raději skeptik :-)

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Vážení pánové! Při vší úctě k Vám a Vašemu serveru je mi velmi líto,že se tu vyskytla takováto brutální dezinformace v názvu diskuze. S velmi vysokou pravděpodobností se tyto ztráty nijak nedotknou KB.Obchodování bylo pozastaveno na žádost tvůrců trhu dle pravidel.Doufám,že kvůli podobným informacim nenastane run na banku.To by byla KB na kolenou!

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

tohle je taky usmevne :-)

Podle týdeníku Euro [bold] přišla Komerční banka v průběhu čtyř let až o 200 milionů korun (5,3 Kč na akcii)[/bold]. Kvůli chybnému nastavení IT systémů banka účtovala některým finančním ústavům nižší poplatky, než měla v sazebníku. Chyba se týkala mezibankovního poplatku, který platí banka obchodníka přijímajícího platební kartu bance, jež tuto platební kartu vydala. Banky už jednají o finančním vyrovnání. Zprávu hodnotíme jako neutrální. KB sice může získat neočekávaný příjem z vyrovnání, na druhou stranu však jakékoliv zprávy o chybách v informačních systémech nevyznívají kladně.

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

Som priamo v Paríži a sú toho plné noviny, televizia je to proste aktualita 100ročia:). Práve to sledujem v TV zatial rezumé je také že všteko robil preto aby zapôsobil na kolegov a chcel dokazovať že je najlepší. Z môjho hladiska je tažko takú stratu bez toho aby si to niekto nevšimol. Inak diskutujú tam profesionalný obchodníci z bánk a z rôzných finančných inštitúcii napriklad hovoria teraz že v SG je 5 kontrol a 600 kontrolorov risku, 2000 inspektorov obchodov, mnoho další zabrán a on to všetko dokázal obísť.
Je tažko povedať či je to obeť alebo skutočný vinník uvidíme časom.
Marián

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

jj taky to sleduju na tf1. btw, sem rad ze sem objevil dalsiho cloveka co umi fr. kdyz uz tam budes, tak si porid nejakou literaturu, jsou tam nejaky ten rok pred nama, ale taky zadna slava proti usa

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.