Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

Rád bych znal názor těch, co opce obchodují, je nějaký zásadní rozdíl proč mít pro obchodování opcí konkrétního brokera? Třeba TOS má skvělou platformu, ale aby ji člověk mohl využívat, nepotřebuje tam mít otevřený ostrý účet, vše se dá simulovat na papermoney. Přesto by se mi TOS líbilo, ale oproti IB má brutální komise. Proto bych rád věděl, zda stojí zato jim platit tolik, nebo v čem jsou z vaší vlastní zkušenosti úskalí při obchodování opcí u jednotlivých brokerů. Díky předem za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to regis:
pokial im napises, ze IB ma poplatky 0.7 USD/kontrakt, a tebe sa tie ich moc nepozdavaju, ponuknu ti poplatky 1.25 USD/kontrakt a s tym sa uz da zit:

Hi Roman,

Thank you for your e-mail and inquiry. We never like to make commissions an issue and we do match almost all the active trader rates at most other web-based brokerage platforms. Interactive Brokers is a low cost software platform but we can’t match their $.75 per contract (because you need to compare apples to apples). IB charges for canceling orders, they charge for directing orders, they charge a minimum activity fee, they internalize your orders and they don’t offer trade support or a trade desk with live help. Please also note that IB passes on exchange fees and thinkorswim does not.

Additionally TOS offers free mutual fund trading and $0.00 commissions for buying back short options for $.05.

For IB clients we offer a flat rate of $1.25 per contract. Please let us know when your account is opened if you would like to take advantage of this rate.

Hope this helps. Please follow-up anytime.

Kind regards,

Lila

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Regis,
rozdílů je celá řada - kromě platformy třeba v plnění - v tom může být velký rozdíl. A pak třeba další možnosti jako zadávání podmíněných příkazů, které v IB tuším ani nejsou (např. pro výstup z pozice za limit +/- definovaný rozdíl při splnění určité podmínky - např. poklesu ceny atd.).
Navíc ty komise záleží na objemu obchodů a velikosti účtu. Já třeba jedu u TOS za 1 dolar/opce a to už není tak špatné. Ale taky jim tam točím určité slušnější objemy.
Ale pro začátek souhlasím s tím, že kombinace TOS na analýzu a IB pro levnější komise nemusí být špatná kombinace.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Především doporučuji si nastudovat strukturu cen u IB. Určitě se nedá obchodovat za 0,70 za opci. To je jeden velký marketingový tah - tzv. "A" toho příběhu. To je poplatek IB. Dále k tomu připočtou "B" toho příběhu - poplatky od burzy, clearing atd., které mohou být různé případ o případu. Ale běžná opce stojí celkem 0,88 / k, VIX 1,10 / k. Někdy dostanete cenu i např. 1,40 / k (to vyjímečně). Další příplatky jsou za routing objednávky, pokud já chci určovat burzu.
Dále není potřeba strašit lidi - "cancellation and modify fee" - tj. za změnu či zrušení příkazu. DAY příkazy , které se neuskuteční jsou likvidovány např. zdarma, dále pokud uskutečním obchod, načítají se mi jakési kreditní body za které mohu rušit a modifikovat zdarma. Takže praxe - pokud budu obchodovat málo a s malým počtem kontraktů a navíc budu notorický "lovič cen" - tak se asi prohnu. Za normálního obchodování tyto poplatky činí řádově 10-20 USD /m. A to se nějak neomezuji ani nehlídám kredity.
Nikde tady nezaznělo jaké jsou poplatky za vypořádání v případě expirace či exercise, resp. párování Short a Long v případě obou ITM. U IB je vše zdarma - to znamená je výhodnější nelikvidovat před dnem expirace, ale nechat proběhnout. U TOS prý 15 USD (zde nemám praktickou zkušenost)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to co pise Misak je presne to, co mne zajima. Exercise u TOS je vazne za 15 USD ovsem sell/buy to close by podle meho melo byt za normalni komisi na kontrakt. Jak jsem se díval na stránky IB, tak IB umí poznat i většinu použivaných strategií a podle toho blokuje i margin.
Protoze chci ze zacatku obchodvat IC na SPY, tak by me tech 15USD asi dost hybalo s RRR, coz patrne TOS jako brokera diskvalifikuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

regis :
abych předešel flame, co za co se vlastně platí, tak si bedlivě přečtěte a vnímejte rozdíl mezi poplatky za zobchodovanou opci, resp. poplatek za objednávku. Cancellation fee u IB je za objednávku, je tedy jedno zda obchodujete 1 kontrakt nebo 100 kontraktů. Pořád platíte třeba 1 USD. Zase je zde rozdíl, na které burze rušíte či modifikujete. Domnívám se, že něco podobného může být i u těch zmiňovaných 15 USD.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petr Napsal:
-------------------------------------------------------
...A pak třeba další možnosti jako zadávání podmíněných příkazů, které v IB tuším ani nejsou (např. pro výstup z pozice za limit +/- definovaný rozdíl při splnění určité podmínky - např. poklesu ceny atd.).

U IB jsou podmíněné příkazy, pokud si jejich možnost v konfiguraci zpřístupníte.
Když mám např. nakoupenou opci QQQQ Mar 44 put, tak mohu zadat:
Prodej té opce, [bold]když cena QQQQ => 44,50 a nebo QQQQ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie, nemám s IB v tomto ohledu příliš zkušeností, opce jedu přes TOS, takže to mohu porovnávat pouze z této jedné strany.
Ta podmínka je OK, pak je důležité jak lze nastavit podmíněný příkaz dál. Např. obchoduji spread a v TOS si lze nastavit, že když cena klesne pod určitý práh, tak se aktivuje pro celý spread příkaz libovolného typu - tj. nejen market, ale třeba limit s cenou, kterou si mohu přednastavit (např. mid price v době aktivace - 10 centu atd). Podmíněné příkazy lze různě kombinovat a řetězit a - i když to má občas mouchy - je to zajímavé řešení pro automatické "SL" i pokročilejších opčních pozic.
Ale jak říkám - je možné že to IB má taky a samozřejmě ne každý potřebuje všechny funkce. Nesnažím se tu TOS propagovat, otázka zněla na rozdíly, tak jsem přispěl svým pohledem kde vnímám rozdíl mezi platformami a proč obchoduji tam kde obchoduji.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

děkuji všem za reakce, a vratím se tu obloukem k tomu, na co jsem se ptal už v jiném threadu, ale bez jednoznačné odpovědi. Petr by mohl vědět, jak to je. Pokud mam v TOS IC a ten my "vyběhne" z pásma, pak budu, pokud ho nezavřu předčasne, při expiraci plněn, protože mam jeden výpis a k němu koupenou pojistku ITM. Znamená to, že zaplatím 2x15 USD za uplatnění opcí? (Tedy, je-li můj výpis přidělen a přes OCC plněn, platím těch 15 USD za exercise taky?) A je to skutečně tak, že platím jen za plnění, bez ohledu na počet kontraktů?
Já se omlouvám, že s tímhle obtěžuji, snažil jsem se pečlivě pročíst informace u IB a TOS ale zdaleka ne všechno je v těch jejich helpech popsáno jednoznačně, zvlášť u těchto strategii, kde je kombinováno několik noh mi poplatky nejsou úplně jasné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji, to ovšem fakt znamená, že pro začátečníky, kteří si chtějí opce osahat a pojedou v jednotkách kontraktů není TOS příliš vhodný broker, což je veliká škoda, protože platforma je to fakt pěkná.

Používá prosím někdo na opce něco jiného, než IB nebo TOS?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...