Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader - cenová politika.


Jaromir666

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 158
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

karaev,

nevim to na 100% ale ZF neni samostatny zdroj dat. muzes ho ziskat pres Mirus, pres Dorman napr. taky. je to nova technologie. tusim tak 2006. je to rozhodne lepsi nez PATSystem, kde jsou ticky filtrovane. tady mas 100% ticku. a tickove grafy slapou jak hodinky. cely feed je neskutecne presny a rychly. i v komparaci s ostatnima. jeste tak pred rokem a pul, meli sem tam problemy s vypadkem. jak je to ted live netusim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Otazka pro nekoho kdo jiz nejaky cas pouziva NT. Minuly tyden jsem si tento program nainstaloval a zatim stale mam bezplatnou verzy a zkousel jsem se obchodovat V DOOMu a nejdou mi vkladat stop-loss prikazy a profit prikazy.
DOOM stale pise musite vybrat platny (active) ATM strategy ... zatim jsem nikde nevycetl a nebo nepochopil je-li to dano tim ze se jedna o free verzy a u placene to jde normalne. Zucastnil jsem se weboveho seminare na advanced trade management a tam kladal a posouval SL a PT v pohode a dle potreby.

ma-li s tim nekdo zkusenost at ta vedet

jinak moznosti NT jsou opravdu vynikajici

ja ho mam zatim napojeneho na esignal a IB a vypada dobre

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jinak, neměl jsem na mysli hned tvořit automatické strategie, ale čistě plácnout SL a PT. V DOMu dole vyberete v okně ATM strategy "Custom" a zadáte SL, případně PT. V tom ATM Strategy nesmí být "None", jinak tam nezadáte nic. Příkazy pak v DOMu posouváte že kliknete jednou na hodnotu kde je ten stávající a potom kliknete na novou hodnotu kam ho chcete umístit (klasické přetahování myší nefunguje).
Pokud používáte stejný SL a PT, pak si tu strategii "Custom" uložte pod nějakým názvem, ať to nemusíte vyplňovat pokaždé znovu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý den všem, jsem absolutní začátečník a momentálně se proklikávám programem Ninja Trader a zkoumám co vše umí. (Data sosám od Zen - Fire, po neúspěšných pokusech s Opentick). Nějak nemohu najít, jak v programu "spustit" backtest (je-li to vůbec možné). Mám na mysli možnost přehrávat si zpětně trh např. 2-3x rychleji s možností zadávat příkazy a tím mít i automatické vyhodnocení obchodů (s případným zrychlením při dlouhodobějším chopu, zpomalení v případě trendu). Doposud jsem to řesil posouváním myší a zapisováním obchodů a následným vyhodnocením (tužka, papír, excel)...přijde mi to děsná otročina...takže kdyby někdo věděl jak na to ozvěte se prosím.

Papertrading by to mohl vyřešit, ale přes den nemám tolik času. A zkoušet si obchodovat jednu hodinku denně je jistě málo.

Ještě mám otázku a prosbu :-) na administrátory, zda-li bude pokračovat seriál článků o programu Ninja Trader.

Děkuji za případné odpověďi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Replay se dá spustit takto:
-otevři si Control panel
-na záložce File dej Disconnect Zen-fire
-dále dej Connect Market Replay Connection
-otevře se ti graf, kde přes pravé tlačítko myši klikni na Format Data Series, vyber si den, který chceš přehrát, dej OK a mělo by to běžet
-v okně Replay si to pustíš a nastavíš potřebnou rychlost přehrávání

Snad jsem to popsal dobře ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oldie děkuji za odpověď.

Už se mi to částečně daří :-), ale netušil jsem, že bude nutné mít celý den zapnutý počítač s otevřeným trhem, který chci následně použít k replayi. Původně jsem si myslel, že zvolím libovolný trh a čas a ono to pošlape.
Nebo jsem to špatně pochopil a jde to i jinak?.......třeba nějaká chybka v nastavení programu, připojení atd...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzindz Napsal:
-------------------------------------------------------
> Oldie děkuji za odpověď.
>
> Už se mi to částečně daří :-), ale netušil jsem,
> že bude nutné mít celý den zapnutý počítač s
> otevřeným trhem, který chci následně použít k
> replayi. Původně jsem si myslel, že zvolím
> libovolný trh a čas a ono to pošlape.
> Nebo jsem to špatně pochopil a jde to i
> jinak?.......třeba nějaká chybka v nastavení
> programu, připojení atd...
>
>
No já nevím, jak to máš Ty, ale musíš si nastavit, jak dlouhou historii kontraktu zpátky chceš. To uděláš tak, že klikneš v grafu na pravé tlačítko myši, vybereš Format Data Series, v Instrument vybereš požadovaný kontrakt, v Instrument settings způsob zobrazení a v Range settings pak jak dlouhou historii zpátky chceš buď x dnů zpátky nebo od konkrétního data. Pak dáš OK a mělo by to fungovat.
Počítač mít stále puštěný nemusíš, program si po připojení sám stáhne požadovaná data. Já to mám tak, že když chci pustit Replay, mám po kliknutí na Market Replay Connection k dispozici tolik dnů zpátky, kolik jsem si nastavil v historii a každý den mi přibývá ten poslední.

Zkus to a uvidíš, mně to funguje v pohodě

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...