Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, na ES je plnění okamžité a přesné - pokud použijete nákupní příkaz limit, u něhož však hrozí, že se ho trh nemusí dotknout např. o jeden tick a tudíž se do pozice nedostanete. U nákupního příkazu market se dostanete do pozice okamžitě za cenu momentálně na trhu danou , což však při vyšší volatilitě v daný okamžik může být i několik ticků od plánovaného vstupu. Vše si vyzkoušíte před live obchodováním na demo platformě. Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novafashion Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím, na ES je plnění okamžité a přesné - pokud
> použijete nákupní příkaz limit, u něhož však
> hrozí, že se ho trh nemusí dotknout např. o jeden
> tick a tudíž se do pozice nedostanete. U nákupního
> příkazu market se dostanete do pozice okamžitě za
> cenu momentálně na trhu danou , což však při vyšší
> volatilitě v daný okamžik může být i několik ticků
> od plánovaného vstupu. Vše si vyzkoušíte před live
> obchodováním na demo platformě. Petra


Díky za názor, já sem si to i tak nějak myslel. Samozřejmně že po backtestu přijde na řadu i nějaký ten měsíc na demu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V dnešních pohnutých dobách, kdy máte na 1minutovém grafu bary 10 bodů (500 USD), tak se nějaký ten slip 2-3 ticky najde. Ještě před 2 měsíci byl pro mě slippage neznámý pojem. Jinak chci upozornit, že některá dema "šidí", tj. plní za Last a ne za Bid/Ask, jak by tomu bylo v live. Pokud chytáte malé pohyby, může vám to statistiku dost rozhodit.
Katka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

To Atlas,

s Infinity maximální spokojenost. Esko má skvělé plnění i během hlavních obchodních hodin. V době, kdy byly trhy hodně volatilní , jsem Esko mimo hl.obchodní hodiny obchodovala hlavně kvůli velikosti SL. Pro 1 min graf vystačí SL 50 - 100 USD. Záleží na strategii a přístupu, ale samozřejmě platí, že vše si musíš osahat sám. Co funguje pro jednoho, nemusí pro druhého. Jinak považuji za důležité upozornit, že nejsem fulltrader a ještě dlouho nebudu, jsem teprve "ve vývoji" :-)))))))))) Hezký večer, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Pro všechny, které zajímají slippage na ES připojuji né zkušenosti z reálného obchodování. Počítejte zejm. s tím, že do výšky slippage všeobecně vstupuje řada faktorů, tím nejdůležitějším je samozřejmě volba typu příkazu na vstup a výstup, předpokládejme, že vstupujete i vystupujete z trhu market příkazy - pak musíte počítat s tím, že do hry vstupuje vaše rychlost připojení k internetu, zejm. tzv. ping time na servery tradera (zejm. order execution servery) a následně schopnost brokera přenést váš příkaz přímo na obchodní systém burzy, v případě ES tedy na Globex CME. Dalším faktorem je pak momentální volatilita trhu, čím "rychlejší" je v danou chvíli trh, tím větší slippages bývají. No a v neposlední řadě do hry vstupuje velikost vaší pozice. Pokud obchodujete 1 kontrakt, máte vždy pevně danou slippage v tzv. tick hodnotě, pokud obchodujete více, tak část pozice může mít cenu plnění jinou než zbytek a pak je celková slippage obchodu někde mezi, např. 1.3 ticku apod.
Můj dlouhodobý průměr ve slippage při obchodování 10 - 20 ES kontraktů přes market příkazy je 1.4 ticku, tj. 17.5 USD na kontrakt (35 USD RT), poslední cca 3 měsíce je slippage vyšší a mám nové rekordy díky vysoké volatilitě - jednou jsem měl slippage 7 ticků s 5 kontrakty tedy malým množstvím. Obchodní platforma je Tradestation, ping na server seznam.cz mám v průměru 9 - 20 ms, na servery Tradestation cca 180 - 250 ms.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Honzo K.

díky za tvůj příspěvek.


Měl bych na tebe Honzo ještě několik otázek jestli se chceš a můžeš podělit o další tvé zkušenosti.

- zkoušel jsi obchodovat i TF poslední tři měsíce? Pokud ano, tak s jakým skluzem?
- u ES: Takže, jestli to dobře chápu je průměrný skluz jeden a čtvrt ticku na vstupu a to samé i na výstupu u ES?
- máš vychytané časy kdy jsou skluzy největší a nejmenší?

Předem díky a ať se Ti daří!

Jirka


Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Atlasi,
pokud na TFku chytám slip tak většinou do 1-2 ticků. Spíše vyjímečně i více, to když je trh hodně rychlý. Vstupy do takového rychlého trhu musíš zvážit dle svého obchodního plánu. Dle časů bych slip nerozlišoval, důležitější je momentální dravost trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...