Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Psychologie úspěchu 8: mít se lépe za více práce?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

pm.mail,

tak to by bol dovod, ale tie vysoke platy si myslel v tuzemsku, ked ziska clovek prax vonku, tak to mam chapat dufam, lebo z toho mi aj tak nic pozitivne nevychadza potom, a to preto lebo takych ludi je dost malo a aj tych vysokych platov je potom dost malo. ti o ktorych hovorime je naozaj minimum. vecsina neprekroci svoj tien vo svojej oblasti. ti maju myslim lepsiu volbu nasporene prachy investovat nez hnat sa za karierou v nadeji ze budu mat stotisicovy plat, to je potom idealizovanie si sveta a honba za niecim nedosiahnutelnym, treba sice prekonavat svoje hranice ale treba sa na veci divat aj triezvo. ale beriem tvoj prispevok, tato konstruktivna vec sa popriet neda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkný den,

já s tím článkem souhlasím tak napůl...s něčím ano, s něčím ne. Záleží, co se rozumí pod pojmem riskování.

Těžko si představit úspěšného tradera, který bez studia/paper tradingu opakovaně nabíhá na trhy, riskuje velkou část svých peněz a ztrácí je a doufá, že se na něj přece jednou musí obrátit štěstí. To je hazard a štěstí nemusí vůbec přijít. Naopak představa úspěšného tradera, který si vše dostatečně nastudoval a otestoval, hodně investoval, ale ZNÁ svůj risk, se už jeví jako přirozenější.
Myslím si, že posunu dosáhne ten, kdo je ochoten ne pouze riskovat, ale ten, kdo je ochoten něco pro úspěch obětovat. A tím obětováním můžou být investované peníze, volný čas (hlavně v začátcích), přemoci se ke studiu a trénování. Pracovat na sobě, ale znát při tom svůj risk, když dojde na lámání chleba.
Možná Tomáš pod pojmem riskování spíš myslel nebát se zkoušet nové věci, nez hrát vabank.

Se spoustou věcí naopak souhlasím, např. co se týče obtížnosti zvyšování platu do nějakých závratnějších výšin ve standardním zaměstnání. Hlavně ve standardním zaměstnání se těžko člověku tlačí dolů délka pracovní doby a tím pádem se ne tak dobře zvyšuje poměr čas/výkon. :o)

Grizzly

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To NLA: Lidi s vysokym platem je skutecne malo. Ale jsem presvedcen, ze existuje hodne lidi se slusnym vzdelanim a zkusenostma na to aby dosahli desitky tisic na vyplatni pasce (konkretne treba 40k) tady v Cesku (nebo SR). Prvnim krokem k tomuto cili je verit tomu - bez toho to nejde ! :-) Tam uz polovina lidi skonci - proste si reknou, ze "bohatych je minimum" a vubec je nenapadne, ze muzou patrit mezi ne. Dal uz staci vzdelavat se, cestovat (za praci), riskovat,.. a delat to, co me bavi. Uspech prijde se zkusenostma.
---------------
Jina otazka je jestli to ma smysl. Osobne pro daneho cloveka. Jeho pocit spokojenosti a naplneneho zivota - ten uz nemusi souviset s castkou na vyplatni pasce. To uz by ale byla prilis debata mimo tema...
---------------
Penize neuprednostnuji pred rodinou, detma, prateli,.. ale pokud se narodim s urcityma schopnostma (skoro kazdy kdo umi cist diskuze na internetu ma nejake schopnosti), tak mi prijde neefektivni je nevyuzit k tomu abych mel vysoky prijem. Prijde mi to jenom lepsi nez mit nizky. A protoze pracuji modelem zamestnance (nejsem, ale ten model je stejny) tak vidim to, co Tomas popisuje v clanku. Lide v CR (taky samozrejme SR) maji urcite vytvorene dogma, ze 5k cisteho je trapne malo, 15k je na preziti, 25k je velmi slusne, 35k je super, 50 maji manazeri a 100 uz jenom elita... Zamestnanci se proste vzdycky budou pohybovat v prijmu v tehle hranicich (bohuzel bez ohledu na realny vykon a miru rizika, ktere podstupuji). Staci pritom odjet 500km na zapad nebo na vychod a ty hranice jsou uplne jine...
A protoze bych rad mel prijem vysoky nema pro mne dalsi smysl budovat karieru ve svem oboru. Omezil jsem svuj aktivni pristup a hledam jine cesty (kde nejsou dogmata co je hodne penez) - nasel jsem trading, tak pokracuju ve vzdelavani. Zatim mi to prijde zajimave. :-)
Preju hezky den
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Peprnik:
No to je presne ono. Clovek proste nemuze chtit vsechno. Proto by vetsina lidi mela byt spokojena a vdecna za to, ze jejich zamestnavatel jim ve meste kde se narodili nabizi praci za 20k hrubeho... za 8 hodin Po-Pa.
Kazdy vecer a o vikendech si pak muze uzivat volna s kamarady a rodinou. :-) Na tom neni nic spatneho. Vsichni se nenarodili tak chytri (nadani, pracoviti, riskujici,... + zdravi a se stestim) aby byli bohati (myslim financne).
Hodnota cloveka neni dana jeho uctem a ani jeho vnitrni spokojenost nemusi rust s rustem platu. :-)
A ti ostatni - nespokojeni - maji ke zmenam sveho zivota dvere otevrene...
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pride mi to trochu rozumnejsie, skusit studovat a potom praktizovat trading ked si nieco usetri clovek z platu nez obetovat vsetko pre pracovny postup kvoli ktoremu by musel clovek zanechat asi temer vsetko aby sa dostal na tie vyoske platy kvoli ktorym tu vznikla ostra debata

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dvě semínka

Dvě semínka se ocitla vedle sebe v plodné podzimní půdě. První semínko povídá: „Já chci vyrůst. Chci zapustit kořínky hodně hluboko a vyrašit nad zem. Chci rozvinout jemné lístky jako vlajky ohlašující příchod jara. Chci, aby mě slunce hřálo do tváře a aby mi na okvětních plátcích zářily kapičky rosy!“ A rostlo.

Druhé semínko si řeklo: „Mám to ale osud. Bojím se. Jestli zapustím kořínky do země, nevím, na co v té tmě můžu narazit. Jestli si prorazím cestu nad tvrdou zem, můžu si poničit svůj jemný klíček. A co když přijde hlemýžď a bude mi chtít sníst všechny lístečky! A kdybych rozvilo květy, může přijít nějaké dítě a utrhnout mi je. Ne, raději počkám, až bude bezpečněji.“ A čekalo.

Jednoho dne v předjaří vyběhla ven slepice a snažila se vyhrabat ze země něco k snědku. Našla semínko a sezobla je.

Vzít na sebe riziko života je normální. Musíme počítat s tím, že jednou jsme holubem a podruhé zase sochou.

(Paprsek slunce pro duši, Portál 2000)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj zdravím všechny Tradery. Jsem pracujíci člověk. Živím se manualní praci a ne jenom že tam je finanční strop ale co duležitější že v 65 neli později si budu moct řict udělal jsem kus práce ale to je asi tak všechno.
Kdo nic neriskuje nic neziská a kdo nic nezíská nepozná opravdové štestí. Richard Krock

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vojtik,

a trading sa ti pozdava ako jedna z moznosti ako casom prist aj vecsim peniazom? iste vyzaduje to mnoho usilia a studia atd. atd. ale pokial by to clovek rozumne zvladol a nesiel do toho hrr (stylom tu mate moje prachy a ja sa zas vratim k tomu co som robil predtym) tak sa to postupne pomalicky da rozbehnut za niekolko rokov.

btw, aka je tvoja skusenost s tou pracou? si "lenivy" clovek ktory sa nesnazi, a nerobi vsetko pre to aby sa dostal na nejake dobre platene miesto ktore caka dlhu dobu len na teba? trochu sa povtierat "velkym", potom nejaka ta snaha s trochou praxe a razom si na to podstatne lepsie? len neviem kde potom naberieme tu chudobu a tych co budu tymi zamestnancami za male prachy, ved to uz nikto nebude chciet robit, az sa bojim ze vsetci nebudeme mat komu platit za bezne zamestnanie ked budu vsetci tam "hore". tieto slova su ironicke a nepatria tebe priamo, tebe patri len ta otazka s tym tradingom ako to vidis konkretne s tradingom zo svojej pozicie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...