Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

hanslama:
Klienstké centrum bylo naprosto k ničemu, takže jsem se musel obrátit na Ombudsmana ČS, se kterým jsem zmiňovanou situaci vyřešil. Možná to byla částečně moje chyba, abych si zjistil více podrobností o zahraničním převodu, nicméně aplikace Servis 24 v tomto dle mého názoru rovněž zcela selhává. Takže dle vyjádření Ombudsmana došlo k následujícímu:

Při převodu putují peníze přes více bank, tedy ne přímo ČS - Cílová banka, ale ČS - Další banky - Cílová banka. Peníze, které cestou zmizely, jsou poplatky právě těch mezičlánků, přičemž tyto banky si své poplatky strhávají z převáděné částky!!! Z tohoto důvodu došlo k situaci, kdyz ČS tvrdila, že poslala celou částku a Cílová banka tvrdila, že celou částku nedostala. Pokud bych, dle vyjádření oddělení Ombudsmana, chtěl mít jistotu, že převáděná částka dojde celá, je nutné zadat v příkazu Bankovný výlohy - OUR. Což ovšem znamená, že kromě základního pekelného poplatku 1% dle sazebníku klient ještě dodatečně zaplatí všechny poplaky všech mezičlánků, což ovšem mj. znamená že [bold]dopředu nikdy nevíte, kolik dohromady za převod zaplatíte a dokonce to neví ani samotná ČS[/bold]. Já měl při převodu nastaveno SHA, což dle nápovědy Servis 24 znamená: [ital]"příkazci jsou účtovány poplatky České spořitelny a příjemci poplatky jeho banky" [/ital] (a můj příjemce platby se dušoval, že si nic nestrhne). Nikde se ovšem nepíše, že existují ještě poplatky mezičlánků, že tyto poplatku budou strženy z převáděné částky a že banka vlastně vůbec neručí, kolik vás celá transakce bude stát. Rozdíl mezi OUR a SHA je vlastně jen v tom, zda dodatečné poplatky budou strženy rovnou z převáděné částky nebo až dodatečně z vašeho ČS účtu.

Upřímně moc nevím, co si o tom myslet, pokud je toto opravdu běžná praxe a funguje to tak i u ostatních bank, tak mne překvapuje, že jsem o tom nenašel tady v diskuzích nikde zmínku, ale možná jsem se jen špatně díval. O oddělení ČS Ombudsmana však musím uznat, že mi vyšli maximálně vstříc, paní dokonce uznala že v Servis 24 je to velmi hloupě popsané a že to budou řešit. Ozvali se mi tuším do 3 dnů od reklamace, a to už měli vyšetřené, kde došlo ke zmizení mých peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Masaryk:
tak to by zaujímalo aj mňa, o akú čiastku ide. Keďže prechádzam z FX na komodity a tiež papertradeujem cez Mirus/NT, zaujíma ma to, ako je to s platbami, aj keď ja pôjdem cez slovenskú Tatrabanku.
A to, že v príkaze je potrebné zadať bankové poplatky OUR je úplne namieste. Keď som otváral učet u Fx brokerov (CMS a Interbankfx) a zaškrtol som tam túto kolonku na OUR, stiahla si Tatrabanka poplatok podľa ich platného cenníka a do USA dorazila čiastka celá.
Ale asi to závisí od jednotlivých bánk...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

taktiez by ma to zaujimalo, riesim to iste co galant, prikladam svoju skusenost s prevodom, mozno je to trochu off, jednalo sa o E-book z financnika a platbu do ciech, tak isto som v prevodovom prikaze zadal poplatky OUR, vsetko bolo OK, platba prisla na ucet v plnej vyske, ebook mam precitany, ale ake prekvapenie ma cakalo po troch mesiacoch, ked som na vypise zbadal ciastku, ktora bola vacsia ako cena ebooku, na moj dotaz v banke sa mi dostalo vysvetlenia, ze su to poplatky dalsej banky??? cez ktoru to islo. Samozrejme, ze ma v banke nikto neupozornil na takuto prax, a ze to dokaze inak cloveka podrazdit. Co za poplatky clovek bude musiet zaplatit, ak sa nebude jednat o stokoruny ale statisice???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejednalo se o nic katastrofalniho, v prepoctu cca 500,- Kc, nicmene vzhledem k tomu, ze ČS jsem již zaplatil skoro 1000,- Kc poplatek za prevod, tak to bylo navyseni o 50% (tedy dohromady jsem zaplatil 1.500,- Kc). Ale spis nez ty penize me pece pristup banky a zejmena fakt, ze se o ostatnich nakladech na prevod nikde nezminuje. Zadáním OUR by se celkem nic moc nezmenilo, jen by ten poplatek byl strzen doma namisto z prevadenych penez . Alespon tak zni oficialni vyjádreni Ombudsmana. Moc se mi to ale nezda, neni tu na Financniku nekdo, kde prevadel v posledni dobe pres CS s nastavenim OUR?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Masaryk: ja sem pres servis24 posilal penize k AMP Futures. Mel sem zaskrtle OUR protoze sem chtel mit u brokera presne posilanou castku. Za tu transakci mi strhli zhruba jak tobe 1500 z uctu, ale ze v tom jsou i poplatky jinym bankam sem nevedel. Mylel sem, ze si vse uctuje CS.

Na CS me spis stve jak nehorazne dlouho trva nez se mi na servis24 objevi penize poslane z jine banky v CR nebo i vlozene na prepazce. Takze posilani penez na muj ucet a pak brokerovi zabralo vic jak tyden.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když jsem posílal já peníze do USA, tak si česká banka (ebanka) strhla poplatek 1% z posílané částky (přesně podle ceníku) a broker (PFG) mne informoval, že za mezinárodní platby si jejich banka (J.P.Morgan) strhává 30USD (tedy cca 450 Kč).
Peníze byly už druhý den v USA!! Což jsem teda absolutně nechápal tu rychlost... taková snad není ani u platebního styku mezi bankama v ČR :-)))

Jinak mám známého v bance a je to přesně tak, jak píše Masaryk, tzn. že platba může jít přes několik dalších bank, které si strhávají poplatky, a nikdy dopředu nevíš, kolik se ti vlastně strhne. Navím mne můj známý tvrdil, že navíc v USA neznají příkaz OUR! Tudíž poplatky strhnou z posílané částky, takže k brokerovi mi došly peníze ponížené o těch 30USD i přesto, že jsem zadal OUR a čekal jsem, že se mi poplatky strhnou z mého "českého" účtu, což se nestalo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

coochi:
Díky za informace, tu rychlost taky nechápu. I já to měl v USA za jediný den (akorát holt lehčí o ten skrytý poplatek). Co je mrzuté, že ty zmatky tedy mají i v ostatních bankách (jak uvádíš ebanku), tzn. změnou banky si člověk asi moc nepomůže.

Jinak abych se vrátil k původnímu topicu vlákna, moje dosavadní zkušenosti s Mirusem: z kladů bych napsal, že funguje vše jak má, hned můj první live obchod vyžadoval live support (zamrzlý limit příkaz, který nešel zrušit), technik byl dostupný cca během 5 minut (no, v ID obchodování je 5 minut věčnost, ale člověk zas nemůže čekat zázraky :) ), který vše vyřešil a poradil, co příště dělat. Dorman posílá výpisy jak má, reaguje rychle na dotazy ohledně peněz. Ze záporů bych vypíchl jejich (Mirusu) postoj mrtvého brouka, když se na něco zeptám, tak sice dostanu odpověď, ale sami od sebe nikdy nic nenapíšou (třeba upozornění, že je v US státní svátek a obchodování je omezeno jen na dopoledne, jak tomu bylo onehdá). Je to zase opačný extrém jak u AMPu, kde mě naopak dodnes doslova spamují kde čím, přestože jsem se jen jednou na něco zeptal ohledně platformy. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...