Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

Čas pro trading je občas pro pracujícího velká věda, zvláště když do toho ještě závodně sportujete. Z důvodu změny pracovní pozice a celkové změny organizace času jsem přešel z obchodování v 15:30 - 18:00 na 23:00 - 02:00 (nebo dokud neusnu v křesle :) ).
Z EUR/USD a USD/JPY jsem zůstal u japonců, ale to jak jsem byl zvyklý live obchodovat odpoledne mi zatím v testech nevychází moc pozitivně.

Zajímalo by mě, jestli je tu více takových nočních ptáků a čemu se věnujete a jak. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No tak mě se třeba daří v tradingu nejvíce při práci ;-) U mě je to totiž jedno a to stejné :D A je pravda, že mám taky posunutý denní režim a českého času vstávám tak na deset (nebo dokonce až jedenáct hodin dopoledne) a chodím spát později...

Jak dlouho už jedeš live a jaké máš výsledky kolego trejdře? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jsterba_fx

Záleží na tom co je výhodnější. Pokud mám práci nebo spíše podnikám a za měsíc zvětším svůj účet desetkrát, pak je lepší trading vynechat. Reálným tradingem tolik neuděláš. Pokud, ale přijdou v podnikání "hluché měsíce" pak je samozřejmě trading namístě při reálném průměrném zhodocení 5-10% měsíčně. Samozřejmě po otevření trhů USA bývají pohyby "nejvýživnější".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr:

Pracovat při práci je fajn, více takových prací a zaměstnavatelů. ;) Co děláš?
Co se týká mého obchodování tak jsem stále začátečník, live jsem byl pouze 3 měsíce a nyní pauza z důvodu té změny času. Dříve jsem jel nějakou dobu futures, ale ne úplně úspěšně. :)

Nyní ještě testuju CHF, EUR a USD/JPY večer od devíti do dvanácti... zatím to vypadá dobře, uvidíme, nejsem úplně noční tvor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak Napsal:
-------------------------------------------------------
> jsterba_fx
>
> Záleží na tom co je výhodnější. Pokud mám práci
> nebo spíše podnikám a za měsíc zvětším svůj účet
> desetkrát, pak je lepší trading vynechat. Reálným
> tradingem tolik neuděláš. Pokud, ale přijdou v
> podnikání "hluché měsíce" pak je samozřejmě
> trading namístě při reálném průměrném zhodocení
> 5-10% měsíčně. Samozřejmě po otevření trhů USA
> bývají pohyby "nejvýživnější".


Toto ale platí, pokud má člověk malý účet a podnikání mu nepřináší tolik starostí.
Pokud budete mít k dispozici např. 500K USD, uděláte ve svém podnikání desetinásobek měsíčně? Tedy 5M USD? To by asi byla megahonička a neumím si představit legální práci, která by tolik vynášela.

Na druhé straně je 5-10% měsíčně i u opcí běžný zisk. A zde vyhrává určitě trading. V klidu bez hlídání zaměstnanců atd. když člověk při klidné práci u počítače udělá 5-10% z 500K, stačí mu to na důstojný život i v dražších zemích než je ČR.

Krom toho je tu rozdíl v daních ze zisku. 15% z kapitálových výnosů nenabízí žádné podnikání, pokud má firma sídlo v ČR. A to většina má. Takže volba je jasná. Je to určitě o druhu podnikání a výši kapitálu.

To je jen můj názor. Každý má možnost volby. Všem přeji úspěch ať už v podnikání "v terénu" či u PC na burze, protože jen tak může ekonomika růst.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MNovak:
3K USD, lol... to zní opravdu seriózně :-) Možná to mohu od jednoho chlapíka, co pracuje jako broker v LA, částečně potvrdit (on teda říkal o něco vyšší sumu). Ale také si nevybavuje za posledních pár nikoho takového, který by v tradingu uspěl. A jestli někdo nemá schopnost v běžném životě nasbírat více než 3K USD, pak nevím nevím jak vydrží takový člověk dlouhodobě na burze.
T.S.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Každý potřebuje ztratit určité množství penez než je schopen na buze vydělávat. Někdo 1000 $ , někdo třeba 5, jinému se to nepodaří ani po tom, co projede tři 10-ti tisícové účty. Začít s třemi, přijít o ně, dát další tři a uspět výjde celkem na stejno jako začít se šesti a uspět. Jistě jsou tam jisté psychologické efekty, kdy člověk s klesajícím účtem ke dnu nebude úplně v pohodě a sám bych nikomu neradil začínat se třemi tisíci. V každém případě už jsem tady několikrát četl, že kdo není schopen sehnat peníze na použitelný účet (představy o něm se také různí až řádově), tak nemá šanci na trhu uspět. Nějak mi uniká logika tohoto tvrzení. Každý má jiné možnosti jak sehnat peníze, a tím, že je má nižší nebo není dostatečný "podnikavec" přece není automaticky horší potenciální trander než ten, který je má.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hajdis:

Já bych ani nedoporučoval začínat s šesti...

Ano, každý má jiné možnosti, jak sehnat prostředky na trading, resp. začátek s tradingem, ale taky je spousta příležitostí jak dokázat. Ale pokud chce skutečně začít tradovat, pak vše podřídí tomu, aby "naspořil" prostředky na rozumnou velikost účtu. To, že by měl někdo nižší možnosti či nebyl dostatečný podnikavec je jen .... výmluva.

ad podnikání: Pokud má někdo prosperující business, nevěřte tomu, že ho zavře jen proto, aby mohl provozovat ID trading. Pak to nebyl prosperující business!!!

foglik

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...