Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike:

Tak to jsem tu knihu asi nečetl dost pozorně:-( Měl jsem za to, že tam LW popisoval akorát proražení volatility poslední úsečky.
Tím filtrem myslíš pohyb W%R o 30% a ten filtr s EMA34, který jsi tady popisoval?
5 obchodů za rok není zas tak špatný, když budeš obchodovat 8 párů, tak to je dohromady 40.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley

prerazenie volatility poslednej usecky je vlastne R_W indikator s periodou 1, ked chces rang zo 14 sviecok je to perioda 14

nie tych filtrov tam mam trochu viac, to si kazdy musi vychytat sam, ale su to LEN trendove filtre

40 obchodov je strasne malo, to by bolo ok tak do mesiaca, ale pokial znizis periodu na RW 1-5 dostavas podstatne viac signalovale uz niesu tak kvalitne. preferujem ale skor viac parov, a viac obchodov, 4 pary 4-8 obchodov denne by bolo asi lepsie, cisto len breakout system, s podporov RW .

mne 5 obchodov na par do roka rozhodne nestaci


tie reci o tom ze menj obchodov a kvalitnejsich, to su len reci, matematika je neuprosna vec, ked mas vela obchodov s dobrym RRR a dobrym Win, je to vzdy viac ako malo obchodov s dobrym RRR a dobrym Win

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley

este jedna vec, neviem ci sa chapeme spravne ale Larry podla mna nemyslel prerazanie High ci low useciek ako take, ale skor vyhladavanie Extremnych sviecok ktore zu o x % vacsie ako predchadzajuce, resp, priemer predchadzajucich
a az potom nasledne nakup ci predaj do smeru, troste momentum zalozene na case a smere.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> Stanley
>
> este jedna vec, neviem ci sa chapeme spravne ale
> Larry podla mna nemyslel prerazanie High ci low
> useciek ako take, ale skor vyhladavanie Extremnych
> sviecok ktore zu o x % vacsie ako predchadzajuce,
> resp, priemer predchadzajucich
> a az potom nasledne nakup ci predaj do smeru,
> troste momentum zalozene na case a smere.

Airmike:
Chápeme to stejně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Vlastně to možná nechápeme stejně. Já to z knihy pochopil tak, že LW určí rozpětí poslední úsečky(high-low) a od zítřejšího open zadá čekající příkaz ve vzdálenosti tohoto rozpětí+X procent navíc, takže on vstupuje už v průběhu té volatilní úsečky. Nečeká na její dokončení. Nebo se mýlím? Z té knihy to ale takhle vyplívá celkem jednoznačně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Najdeš ho tady: www.financnik.cz/forum/read.php?13,8667,95383#msg-95383
Klasický indikátor ATR by ale měl být standartně součástí každé platformy. Ten můj je upravený tak, aby nebral v úvahu nedělní úsečky. Co je ale na něm divné, že v pondělí neukazuje přesně. Jiné dny ano. Takže v pondělí musím počítat ATR ručně. Jestli umíš programovat v MT4, tak bych ti byl vděčný, kdyby ses na to kouknul, v čem je chyba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři,
Rád bych přidal svou zkušenost s obchodováním při práci.
Jako nováček jsem začal tvořit obchodní systém pro poziční obchodování, oblíbil jsem si výstup na PT a protože jsem chtěl mít vyšší úspěšnost obchodů, testoval jsem stále nižší PT až jsem z toho vytvořil systém pro krátké swingy – vlastně jsem pozičně obchodoval část jednodenního rozpětí.Mohutně jsem backtestoval a vše vypadalo dobře, bohužel části papertrading jsem se již tak nevěnoval a těšil se na live obchodování, vždyť přeci výsledky byly tak perfektní, tak proč ztrácet čas papertradingem…..
Problém nastal když jsem kvůli zadávání obchodů musel vstávat o hodinu dříve než jsem byl zvyklý, protože platforma byla od 7 do 8:00 uzavřena, navíc jen co jsem otevřel oči už jsem utíkal natáhnout OHLC předchozího dne a ono analyzovat grafy 10 minut po probuzení a vědět, že mám na rozbor 15 minut pak rychle zadat příkaz, vzbudit dceru a odvézt jí do školky……
Dlouho mi to nevydrželo, začal jsem špatně vyhodnocovat grafy a dál tušíte….
Tento můj příspěvek je hlavně pro ty tradery co mají v plánu zadávat příkazy ráno, než půjdou do práce, doporučuji hodně papertradovat a co nejvěrohodněji simulovat ranní realitu.
Všem mnoho úspěchů
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...