Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


wixx

Doporučené příspěvky

  • 8 months later...
  • Odpovědí 354
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj tradeři,
mám dotaz. Můžu koupit pouze Tradestation program aniž bych si u nich otevíral účet? Mám účet u IB a nechci si otevírat další jen kvůli (asi dobrému)programu na backtesting.
Chápu, že je to univerzální program, který lze využít pro obchodování i BT, ale nikde na jejich stránkách jsem nenašel možnost koupit jen program a vložit si do něj svá ID data (IB) a neplatit nemalý měsíční paušál.
Ví to někdo?

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petře,
TradeStation se bohužel pouze pronajímá. Tzn. můžete si ji pronajmout i bez toho, aniž byste měl u nich účet, ale stojí to docela dost (řádově něco mezi 200-300 dolary měsíčně). To už je lepší otevřít si u nich účet a pak platíte cca 100 dolarů měsíčně plus několik desítek dolarů za data (když neobchodujete). Pokud navíc uděláte pár obchodů, TS je pak zdarma.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Petře za odpověď. To je to čeho jsem se obával.
Jsem v situaci, kdy potřebuje testovat a ladit svý strategie. Poradíte mi, nebo spíš doporučíte nějaký program třeba z těch na které jste dělal recenze pro backtesting, kde bych si nemusel otevírat účet ( už mám dva a zatím to stačí) a mohl k tomu využít data z IB? A ještě lépe kdyby uměl pracovat se svíčkovými strategiemi ( asi už chci moc).
Potřebuji se rozhodnou a rád dám na radu zkušenějších.

Díky PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jarda Patočka:
díky moc za tvoje výborné články (tu), které mi otevřely další možné obzory. Díval jsem se dnes na stránky TS a měl bych na tebe pár dotazů ohledně té platformy, pokud by tě to moc neobtěžovalo. Zároveň jsem si dovolil přesunout se do vlákna TradeStation, pokud by se na toto téma rozběhla větší diskuse, tak ať je to pod jednou střechou.
1) V rámci platformy jsou i historická data na kterých je možné naprogramovanou strategii otestovat?
2) Pokud jsem to dobře pochopil, tak pomocí easy language vytvoříš nějaké podmínky (algoritmus) pro tvé vstupy a výstupy, "hodíš to stroje, Jáchyme" :) a ono to vyplivne výsledky. Pokud nejsi spokojený, upravíš podmínky a znovu opakuješ proces a to tak dlouho, než dojdeš k nějakému uspokojivému výsledku popř. než z toho zcvokneš :).
Myslím to teď zcela zjednodušeně.
3) Jak dlouho trvá test na historických datech, řekněmež 3-5 let zpátky?
4) Ta 30-dní demo verze je full verze s historickými daty, na kterých je možné takto provádět backtesting? Teď jsem si ale všiml, že to je pouze, když si u nich otevřeš účet a ještě k tomu do 31.1.2006. Tak to nic.
Díky
Pietro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pietro - omlouvám se, ale vlákno tradestation jsem nenašel, tak zatím ještě vkládám odpovědi sem :)

ad 1) - odpověď je částečně v článku, na který odkazuje Petr, já bych jenom dodal následující - nejdůležitější data, která v TS máte, jsou tzv. tick data, jsou to data o každém uskutečněném obchodu a tady je třeba si uvědomit to, že TS umožňuje stáhnout pouze tick data za poslední měsíc, tj. cca 30 dní dozadu!!! Tj. pokud chcete používat funkci "look inside bar", je bezpodmínečně nutné mít tick data k dispozici. V zásadě lze do TS natáhnout tato data:
a) tick data - viz výše, 30 dní zpět. Pozor - pokud máte data již uložená na HDD, můžete je kdykoliv poté použít, každý obchodník znalý věci proto pravidelně stahuje tick data pro trhy, které obchoduje. Je nutné nezapomenout, protože pokud se vlákno stahovaných dat přeruší, TS pak už neumí data integrovat a o historická data starší jak měsíc přijdete.
b) minutová data - většinu komodit má TS k dispozici cca do roku 1990 - 1991, stahují se data na úrovni 1min, ostatní minutové grafy se z nich pak jen skládají. Data jsou k dispozici neustále, takže když o ně přijdete, tak na rozdíl od tickových data je možné je kdykoliv stáhnout. Pozor, doporučuji je i tak stahovat, je možné, že TS bude poskytovat data třeba 10 dozadu a pak se budou už stažená data hodit.
c) daily data - tato data jsou většinou k dispozici po celou dobu existence dané komodity, nicméně končí tuším rokem 1969, dál nejsou k dispozici, nicméně to většinou stačí :)

Ostatní typy dat (hlavně volume data atd.) se skládají z těchto 3 základních typů. Data se ukládají do adresáře Program Files\Tradestation\Program\Cache, doporučuji tento celý adresář pravidelně zálohovat, může se stát, že Ts pošle zmrvená data a pak můžete mít problém je dát zase dohromady.

ad 2) Ano, v podstatě to tak funguje. V principu Easylanguage funguje tak, že jede bar po baru a testuje podmínky, které jsou v kódu uloženy, pokud je podmínka splněna, něco se stane - spustí se příkaz, nakreslí se čára, vybarví bar apod., podle toho, co zrovna programuješ :)

ad 3) To samozřejmě závisí na dvou věcech - jak složitý a napsaný je kód a jak výkonnou mašinu máš. Vlastně na třech - taky jaký timeframe obchoduješ, pokud daily graf, tak je to otázka chvilky, pokud třeba 55 tick data, tak celou věčnost :) Testoval jsem některé strategie na 1min grafu po celou dobu ER2 (něco přes 4 roky) a 1 test trvá cca 2 - 5 sekund, takže je to celkem v pohodě, opravdu závisí na složitosti kódu. Mám ale docela výkonnou mašinu, takže to jede vcelku rychle.

ad 4) Nevím, mám plnou verzi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to tak, jak Honza napsal. Jenom bych pripojil, ze obcas i minutova/daily data mohou byt poskozena, popripade z ruznych duvodu ukazovat nesmysly. Asi se vsichni shodneme na tom, ze ropa nikdy nestala - 25 USD za barel. Presto to vsak na grafu tak v 80. letech je (@CL.P daily).

Rychlost zpracovani propoctu vasi strategie zavisi jen na tom, jak dobrou masinu mate. Cim rychlejsi procesor a cim vic pameti, tim lepe.

Preji hodne stesti (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ostatní jen doplním: pozor, věci nejsou tak jednoduché, jak se zdají na první pohled. Naučit se programovat v TS není vůbec žádná hračka. Easylangue je ve skutečnosti poměrně difficult language. Např. Petr je poměrně dost technicky zdatný, umí tu a tam něco naprogramovat, ale v TS mu trvalo hezkou chvíli, než se vůbec zorientoval. Není to tak, že zaplatíte 100 USD a za hodinu už budete tvořit své systémy. Počítejte s tím, že prvních i pár měsíců se docela možná budete jen rozkoukávat, jak se s tím strojem vůbec zachází. I po té bude třeba neustále využívat skvělé diskusní fórum TS a hledat pomoc od druhých. Programovat své první AOS může být i otázka roku. Jinak Easylanguage vychází z programovacího jazyka C - kdo má s C již nějaké zkušenosti, bude na tom o poznání lépe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím,
v podstatě nedají. Do TradeStation jdou sice načítat různá externí data, ale ve zmiňovaném případě by to bylo "nošení dříví do lesa". V TradeStation máte k dispozici realtime data s ohromnou historií (za poměrně malý poplatek podle používané burzy).
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

ja som Brondovu otazku, pochopil tak, ze uz ma sw Tradestation a potrebuje tam dostat data, aby si otestoval, alebo sa zacal ucit programovat strategie pre TS. Ale nechce sa mu otvarat ucet u TS a posielat tam peniaze. Tradestation mu sice da sw a data, ale pokial nebude obchodovat a tak bude musiet platit (cca 100USD mesacne www.financnik.cz/adresar/daytrading/daytrading-software/tradestation-l26.html ).

Cize, ma sw Tradestation, potrebuje tam dostat nejake data na ktorych sa bude moct ucit programovat a testovat ... a ked to bude vsetko fungovat, potom si moze otvorit ucet u TS a pustit sa do poriadneho testovania a obchodovania. Takto usetri niekolko dolarov na zaciatku, ktore nebude musiet platit TS na poplatkoch...

Aspon tak som to pochopil ja. A aj ja sa zacinam zaoberat touto otazkou (Tradestation).

Pedro.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Bronda

Tu som nieco nasiel cez co by sa to mohlo dat nainportovat: www.tssupport.com/addons/owndata/ je tam aj ukazkove viedeo ako by sa to malo dat


To: PedroMAN

Da sa stiahnut niekde demo TS ?


Inak na stranke TS - som nasiel ze staci urobit 10 obchodov mesacne a potom je zdarma, aj tie komisie su celkom zaujimave, - len tusim chcu az 5000$ za zalozenie uctu - co by sa dalo zniest - len neviem ci to maju ako IB ze pod tuto sumu neurobite uz ziadny obchod, alebo je to len minimalny vklad a potom sa da klesnut aj napr na 4000,3000.
Obchoduje niekto z Vas cez nich? Vyzera to celkom zaujimavo.

Neviete ako sa pohybuju poplatky za data ? Alebo su uz nejake v cene?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...