Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

TradeStation


wixx

Doporučené příspěvky

To asi moc nerozumím, co chcete udělat. Bavíme-li se o Tradestation, tak stačí platformu pustit v simulovaném režimu a žádné příkazy se nikam neposílají, ale veškeré zobrazování výsledků funguje. Pokud si chcete něco ukládat do pole, tak to prostě budete dělat tam kde vstupujete, případně kde zjišťujete výstupní cenu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 354
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

wik:

Chcem mat spustenu live strategiu v TS a v kode chcem rozhodovat na zaklade urciteho algoritmu kedy pustim obchod live a kedy nie. Nato aby som to mohol rozhodnut potrebujem aj obchody ktore live nepustim na zaklade urcitej podmienky. Tzn. vsetky obchody si chcem ukladat do array a na zaklade historie obchodov niektore live pustim ine nie.

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V takovém případě prostě pozměníte svůj kód pro vstup do obchodu na dvoustupňový podle toho, jestli jsou podmínky pro skutečný vstup, nebo ne. Například pseudokód:

if splnena_podminka_pro_vstup then begin

{ Vstup do pozice, který se promítne u brokera }
if splnena_algoritmicka_podminka_pro_skutecny_vstup then begin
vstup do obchodu; // například buy next bar at market;
end;

{ Uložení do pole - zatím jen věci které jsou známy u vstupu }

end;

{ Otestování, jestli se včera vstoupilo a uložení do pole - věci které jsou známy až po ukončení obchodu }

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wik,

to ano, ale ja potrebujem zaznamenat do "equity" pre vyhodnotenie algoritmickej podmienky aj ten vstup ktory neposielam v reale brookerovi.
cize nieco v tomto zmysle:

if splnena_podminka_pro_vstup then begin

{ Vstup do pozice, který se promítne u brokera }
if splnena_algoritmicka_podminka_pro_skutecny_vstup then begin
vstup do obchodu; // například buy next bar at market;
end
else
begin
//zaznamenaj obchod do teoretickej equity, tento obchod sa neposiela brokerovi je len papierovy.
[bold]//a s tymto bodom ja mam problem. Obchod nebude realne-live uskutocneny, ale musim ho zaznamenat.[/bold]
end;

{ Uložení do pole - zatím jen věci které jsou známy u vstupu }

end;

{ Otestování, jestli se včera vstoupilo a uložení do pole - věci které jsou známy až po ukončení obchodu }

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Teď už jsem totálně zmatený. Zkusím shrnout, jak jsem pochopil, co Vás trápí. Máte strategii a chcete ukládat informace o vstupech. O všech vstupech. Některé z nich ale nechcete reálně uskutečnit, tzn broker se nemá nic dozvědět. Pokud je to takto, potom by měla dostačovat přesně ta konstrukce, kterou jsem napsal. Když ji co nejvíce zjednoduším:

[ital]
if A then begin

if B then begin
Akce 1
end;

Akce 2

end;
[/ital]

Podmínka A představuje podmínku pro všechny vstupy (myšleno všechny real i teoretické obchody). Podmínka B rozhoduje o tom, jestli se daný vstup opravdu uskuteční - pokud je splněna, je uskutečněn obchod u brokera (Akce 1). Tedy - Akce 1 se provede pokud jsou splněny obě podmínky zároveň (A i B - má to být vstup a je tak dobrý, že ho pošleme i brokerovi) Zatímco Akce 2 (zápis do pole) se uskuteční pokaždé, když je splněna podmínka A - jedná se o vstup a je jedno, jestli je real-live či není.

Případně to možná pro lepší pochopení můžeme ještě prohodit - třeba bude daná funkčnost ještě lépe pochopitelná:

[ital]
if A then begin

Akce 2

if B then begin
Akce 1
end;

end;
[/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wik:

Ano, presne takto to je.
Ja mam problem s naprogramovanim "Akce2" - ziskanie vstupnej a vystupnej ceny obchodu pre zapis do pola, pretoze:

Kedze v Akce2 nie je uskutocneny realny obchod, tym padom nie su pouzitelne funkcie EntryPrice a ExitPrice.

Vstupny prikaz je : buy next bar at EntrLong stop
a preto ja neviem urcit bez toho aby sa prikaz zrealizoval ci trh pretne stop prikaz alebo nie. Ako toto vyriesit?
To iste aj s vystupom. Vystup je bud EOD (setexitonclose) alebo SL.

Dakujem

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Eh, to se omlouvám, pochopil jsem, že je problém v něčem jiném a nedošla mi tak jednoduchá věc :) No, tady je každá rada drahá. Respektive možnost vidím jednu totálně jednoduchou a druhou, velmi velmi složitou. Záleží na tom, jestli skutečně potřebujete výsledky v průběhu obchodování, nebo vám to stačí kvůli nějakým testům až potom.

Jednoduchá možnost je, prostě nedělat běh pro brokera a simulovaný současně. Nechat jet verzi pro brokera live (máte jeho equity) a potom, až budete potřebovat výsledky, sjet to znovu na simu s tím, že si budete zapisovat podle jiných podmínek.

Možnost druhá je spáchat vlastní testování. Napsatelné to rozhodně je. Obchodovaný výstup zůstane, jak je. V případě simulovaného vstupu zapíšete cenu a poznačíte si do bool proměnné, že jste v pozici. Na každé svíčce, pokud jste v simulované pozici, otestujete, jestli by nebyl možný výstup na SL (prostým porovnáním SL a H&L dané svíčky). Pokud byl SL, zapíšete výsledek a vymažete příznak, že jste v pozici. Pokud se změnil datum (čili začala další seance), kouknete se na příznak, zda-li byl minulý den vstup a výstup je tím pádem na close předchozího dne. A příznak, že jste v pozici, nastavíte na false. Bude to potřeba ještě doladit (třeba si promyslet, jak se má systém chovat pokud jste vstoupil do simulované pozice a následně nastala situace, že by se dalo vstoupit i skutečně), ale jak píšu - udělatelné to je.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ropon Napsal:
-------------------------------------------------------
> wik:
>
> Ano, presne takto to je.
> Ja mam problem s naprogramovanim "Akce2" -
> ziskanie vstupnej a vystupnej ceny obchodu pre
> zapis do pola, pretoze:
>
> Kedze v Akce2 nie je uskutocneny realny obchod,
> tym padom nie su pouzitelne funkcie EntryPrice a
> ExitPrice.
>
> Vstupny prikaz je : buy next bar at EntrLong
> stop
> a preto ja neviem urcit bez toho aby sa prikaz
> zrealizoval ci trh pretne stop prikaz alebo nie.
> Ako toto vyriesit?
> To iste aj s vystupom. Vystup je bud EOD
> (setexitonclose) alebo SL.
>
> Dakujem
>
> R.
>


To není úplně triviální, ale dá se všechno. Do akce 2 si nastavte flag (proměnnou), která vám zaznamená cenu vstupu a potom testujte, jestli je tato cena nastavená. Pokud ano, nebude možná v tom případě ani akce 1 (reálný obchod) a pak si testujte každý bar, jestli nebyla protnuta cena SL, pokud ne, jede se dál, pokud ano, obchod jakoby uzavřete a zaznamenejte si ztrátu ve výši SL. Proměnnou s cenou vstupu vynulujte a tím nechte strategii dál rozhodovat, jestli bude akce 1 nebo 2. Pokud je konec dne, zaznamenáte close dne a máte to.

Jenom poznámku - setexitonclose je v reálu dost nepoužitelné, pokud máte session nastavenou na konec obchodování. Proč? Jednoduše proto, že příkaz jde na trh po closing ticku dne a trh je pak už zavřený. Doporučuju se tomu vyhnout - buď si nastavte custom session nebo nechte obchod zavřít dříve, dokud je ještě likvidita a dokud máte ID marginy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,

chtěl bych se poptat na cenovou politiku Tradestation jestli tomu rozumím dobře. Momentálně mám IB, kde je vše víceméně v pohodě ale jediný zádrhel je s daty protože neposkytují rozumnou historii. Proto bych potřeboval tradestation, která je na data jistě lepší.

Zkoušel jsem projít stránky tradestationu a zjištoval kolik mě co bude stát. Proto se chci ujistit, že tomu tak je popř. mne opravte.

Minimální účet: 5000$
Minimální aktivita: 10 obchodů jinak poplatek cca 100$
Cena dat trhů pro TF, EMD, YM = 95 + 40 + 20 = 145 $ za nezpožděná data
Většina zpožděných dat - bez poplatku? (popř 1 až 2 dolary)

Díky za info jestli jsem to nejzákladnější (krom komisí) vyjmenoval, co by bylo nutné hradit při obchodování tří výše uvedených trhů. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...
  • 4 týdny později...

Dobrý den,

může mi někdo poradit jak otevírat v TS nové grafy? Podle návodu od finančníka se má postupovat tak, že se postupuje přes file/new/window ...problém je, že nyní v v TS file/new/tradingapp window což způsobuje, že se mi vždy otevře graf se kterým jsem naposledy (v různém workspace již pracovala) a já nevím jak tento graf nahradit jiným novým, který chci. Když postupuji dál přes Insert/symbol a zvolím si graf, který potřebuji docílím jen toho, že se mi v jednom okně otevřou grafy dva a z toho zase nevím jak ven, jak ten původní, který jsem nechtěla vymazat či z okna odstranit. Je to taková základní otázka může mi s tím prosím někdo poradit, pořád se v tom motám dokola...

Děkuji Daniela

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DanielaN Wrote:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
>
> může mi někdo poradit jak otevírat v TS nové
> grafy? Podle návodu od finančníka se má postupovat
> tak, že se postupuje přes file/new/window
> ...problém je, že nyní v v TS file/new/tradingapp
> window což způso...

> Děkuji Daniela


Right-click kdekoliv v grafu => format symbol a pak symbol prepis tim, ktery chces.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...