Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Návrh na článek


Doporučené příspěvky

Peter a Tomáš, denne navštevujem server finančník a vyberám si info.ktoré akurátne potrebujem, je to skutočne perfektný server, ale v poslednej dobe sledujem, že Vám akoby došli témy na titulnú stranu. Stále sa tam omielajú staré veci o psychlogii obchodu atd. Určite je to velmi dôležitá téma , ale kto chce tak si to nájde v už zverejnených článkoch a to je ich tam hromada. Velmi ste chválili knihu Douglasa o psychologii obchodovania, čo keby ste uverejnovali formou seriálu nejaké zaujímavé úryvky z jeho knihy, alebo predstavili nejakých dalších úspešných traderov s ich životopismi , lebo určite je ich na svete viac ako 12...!!!??? Teraz to vyzerá tak, že sa témy prehadzujú zo spou na vrch a naopak....prestáva to mať "šťávu".


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028:

Zdravím. Nezdieľam Váš názor, že články posledného obdobia sa zhoršujú, resp. len sa prehadzujú témy. Ja osobne napr. vítam články s konkrétnymi radami tech. analýzy (vstupy, výstupy DT/DB - perfektné články z posledného obdobia), psychológie (to sa z dostupnej literatúry doluje dosť ťažko ak vôbec) a absolútne ma nezaujímajú životopisy traderov (sú to encyklopedické vedomosti, literatúry na túto tému je hafo - konkrétny príklad napr. Market Wizards, príp. je to ľahko dostupné na nete). Trading je o detailoch a prakticky v každom novom článku (aj keď predtým už bol článok na rovnakú tému uverejnený) sa dá nájsť niečo nové.

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ticker, máš pravdu že každý nový detail získaný s článkov je dobrý, ale ja si myslím, že práve tieto detaily sa najskôr môžeš naučiť od úspešných traderov ktorý už niečo dokázali a to aj ked ide o ich životopis a techniky. Formácie DT/DB sú notoricky známe a najlepšie sa ich naučíš sledovaním real.trhu . Ja osobne si tlačím historiu grafov a na nich hladám tieto formácie a "beriem do oka " Tých pár grafov zverejnených na finančníkovi nikoho nespasí , ale ako pomôcka sú určite dobré , všetko ostatné je len prax .


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny začátečníky,

po několika měsících studování hlavně této stránky (zcela ne všeho:-)) jsem se rozhodl od ledna začít testovat v Ninja traderovi. Program nabízí spoustu možností nejrůznějších ukazatelů a problém, který bych chtěl probírat a který bych chtěl, aby byl postupně vysvětlován je ten, týkající se právě různých ukazatelů, které jsou v Ninjovi při zadávání do grafu nejrůzněji značeny. Samozřejmě člověk znalý EN jazyka s tím nejspíš nebude mít problém. Pro ostatní, kteří s angličtinou stále zápasí to však problém je. Nemohly by zde být postupně ukazovány nejrůznější ukazatele v NT + možnosti jejich spuštění a užívání v praxi? Jednak by bylo fajn uskutečňovat to formou článku s různými příklady, ale ze všeho nej. videotutoriály, které jsou zde v případech NT naprosto super a strašně pomůžou. Já si videa kolem Ninji pouštěm stále...

Zkrátka a dobře, pokud chci využívat nějaký ukazatel, je pro mě velký problém zjisit, jak je v NT vůbec značen. Vím, že krátké video kolem toho je, ale je to jen minimum oproti tomu, co bych chtěl vědět

Díky moc...

šnek49 (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim,
V prvom rade by som chcel podakovat za cely serial o psychologii obchodovania, hlavne posledne članky o emociach pre mna znamenali neskutočny posun vpred, emocie som dostal na tolko pod kontorolu že už s nimi nemavam nejake vyrazne problemy ktore by sposobovali problemy v obchodovani, ale čo mi v poslednej dobe robi najviac problemov je to že ak na začiatku dna spravim nejaky profit, už sa mi nechce do trhov vracat a tym padom mi unikaju dalšie obchody. Najhoršie to je vtedy ked prvy obchod skonči v nejakom menšom zisku a nasledne otvorenie dalšej pozicie by znamenalo znova tieto peniaze riskovat v trhu, velmi sa premaham aby som znova vstupil....a vačšinou sa mi to nepodari a den končim sice v zisku, ale ten je velmi drobny a stači jeden nevydareny den a v podstate mi to zmaže aj 2 "uspešne dni"....

Dosledky tohoto konania uplne chapem na vedomej urovni, mam to všetko štatisticky vyhodnotene....a 100% viem že robim chybu...no napriek tomu mam stale nejaky "blok" a do trhov sa v ten den malokedy vraciam.

Som stale začiatočnik, live obchodujem iba 6 mesicov...za tieto mesiace som zažil jedno velmi uspešne obdobie, bohužial vtedy to asi nezvladlo moje ego a rychlo som všetko odovzdal spat....potom som sa z toho nevedel dlho dostat a bludil som stale dokolečka a učet dostal celkom vyrazne do minusu....neskor som prehodnotil system, prešiel na vyžši TF...ktory mi plne vyhovuje...bohužial vždy ked nastane nejaky profit, hned mam blok a prestavam obchodovat dalej....už par tyždnov stojim viac menej na mieste....percento Win obchodov mam okolo 60%, RRR sa pohybuje niekde na urovni 2-2,2....ale nie vždy je dodržane a pomerne často vystupujem skor...čoho som si tiež plne vedomy a už s tym pomerne uspešne bojujem ale zatial som len na začiatku

Myslim že dost vela obchodnikov - začiatočnikov ma podobne problemy a nespravim chybu ak v mene "všetkych" začiatočnikov požiadam o članok s problematikou tohoto typu strachu

Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

floky to je celkom zaujimave, ja som sa stretol prave s opacnym problemom. na zaciatku dna napriklad spravim 100 bodov plus, a potom vidim aj take obchody ktore niesu podla predstav, a ked uz mam zarobene obcas risknem aj nepekny obchod a den skonci v minuse.

robim si od januara statistiku a s 13tich dni mam 3 stratove. s toho vsetky tri dni boli na zaciatku v pluse viac ako 100 pips. nakoniec skoncili stratou -63,-41,-29

s podobnym problemom bojuje aj par ludi okolo mna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: No tím jsem si prošel ze začátku, kdy se celkem dařilo. Tenhle opačný problém - skončit v plusu, i když je to jen pár babek a už nemít odvahu lézt do dalších obchodů - připisuji tomu, když máš problémy, obchodování se moc dobře nevede a ty se úzkostlivě snažíš nedostat se do mínusu. To co popisuješ ty je taková lehkovážnost někoho, kdo je už dost "nad věcí", protože má své vyděláno ...
Čili jedno je přílišná sebedůvěra (tvůj problém), druhé její nedostatek a obava o to, že když se risk napoprvé vydařil, tak že podruhé už to jistě nevyjde a tak tam raději nelézt (já nebo floky)...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 3 týdny později...

Zdravím všechny,
chci se zeptat jestli se plánuje nějaký článek týkající se nedávno proběhlého semináře s MPLAYEM ?
Bohužel jsem se semináře nemohl účastnit. Tak významná akce předpokládám byla určitě plná zajímavých myšlenek, které by vydali minimálně na jeden článek ;).
Samozřejmě díky T&P za stále zajímavé články plné praktických tipů pro trading.

Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...