Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - nastavení programu od A do Z


Masaryk

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Měl jsem u Ninja Trader problém se strategiemi:

Tools - Edit Ninja Script - Strategy - zobrazilo se asi 10 strategií
Ale pokud jsem kliknul strategy button na grafu, zobrazilo se prázdný okno bez strategií.

V jejich fóru je:
[ital]
You may experience problems as NinjaTrader 6 is installed on a network drive, meaning or is located on a network.

You might experience one or more of the problems below:
- indicators are not visible as you pull up the indicator box on chart
- you could not connect to your provider/broker and NinjaTrader reports that or paths or parts of it are invalid

Resolution:
The problem is that .NET will not load DLLs which are not local to the machine. You need to increase the trust level of the local network (intranet) to fix this problem.

a) Start->Settings->Control Panel->Administrative Tools->Microsoft .NET Framework 2.0 Configuration->My Computer->Runtime Security Policy

b) Click on: Adjust internet zone> Next -> Local Intranet

c) Adjust the level of trust to Full Trust

You might experience that options above are not available on your machine. You then would need to install the .NET 2.0 SDK from here: www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

Note: There is no solution available to install NinjaTrader 5 on a network drive.
[/ital]
Mě to pomohlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Masaryk:

jj, tyhle data už sem taky zkoušel, ale chci se ujistit že sem na to šel dobře: rozbalil sem to, nechal sem ten název ER2 ##-##.txt, dal ho do patřičné složky a v Ninjovi dal Import... začalo mi to jakoby načítat jednotlivý dny, ale jakmile to došlo k polednímu, tak tam zůstalo akorát to Please Wait... a dál se to tváří jako zamrzlý... nevím co s tím... nebo to jen trvá tak dlouho než si to ty data za půl roku zpracuje???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MerQury, aldamoro:

Data rozbalte (třeba na plochu, to je jedno), vznikne ten soubor ER2 ##-##.txt, v NinjaTrader Tools --> Historical data --> Import. Vyberete ten soubor, Otevřit a zeptá se, jestli má udělat minutová data z tickových. Klikněte Ano.
Pak už stačí jenom počkat až to načte data ze souboru, nějakou dobu to trvá. (U mě půl roku dat přibližně minutu, ale záleží co má kdo za stroj.)
Zopakujte u ostatních souborů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MerQury, aldamoro:

Data v odkaze výše jsou pro Market replay, vy do NT potřebujete dostat tato:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,1282,page=3, + na další stránce. Import dle attiva, trvá chvilku. Pak když si necháte zobrazit např VOLUME2000 celý rok, tak to trvá cca 3-4 minuty, možná méně, rozhodně to nenaskočí ihned.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj teprve se s NT seznamuju a mám na vás zkušenější dotaz.
Nemohu najít, kde se dá nastavit u Pivotů časový úsek, ze kterého se vezme HLC a spočítají příslušné pivoty atd..
Pouze jsem našel v grafu "Session begins" a "Session ends", ale na toto nastavení pivoty nereaguji.
Jestli někdo víte, dejte please vědět.
Dík (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


To Raradek:

Tak jsem si stahnul data z www.financnik.cz/forum/read.php?2,1282,page=3, předposlední příspěvek, ale pořád mi NT ukazuje prázdný graf.

Postupoval jsem takhle.

1) Do složky D:\Data\Ninja Trader 6.5\db\data jsem uložil soubor ER2 ##-##.txt
2) V NT jsem dal příkaz Tools - Instrument Manager...
3) Našel jsem si master instrument ER2 a označil ho
(zkoušel jsem si vytvořit i nový instrument, ale výsledek stejný)

4) Exchange jsem nastavil Globex a Expiry 06-07
5) Pak jsem stiskl šipku doprava a v Instrument listu, který byl nastavený Default, se objevil ER2 06-07
6)OK
7)File - New- Chart...
8) Type: Default, Name: ER 06-07, Start date 2.1.2007, End date 29.6.2007 (odpovídá rozsahu dat v souboru)

Netušíš, co může být špatně? Zkoušel jsem i různě přejmenovat txt soubor, ale nic

Díky komukoliv za pomoc
Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldomoro:

Postup:

1. data vložit do této složky: C (D):\Documents and Settings\User\Dokumenty\NinjaTrader 6.5\db\import, vložit včetně složky a jejího názvu(ZF ER2......), soubor v této složce (txt) nepřejmenovávat!!!!

2. Tools - Instr..... vytvořit instrument: ER2 ##-## (musí být vždy zcela shodný s názvem importovaného souboru, tzn. rok 2007 je spojený ##-##, letošní již 03-08, 06-08) dle Tvého popisu

3. Tools - historical data - import (zadat cestu ke složce uvedené výše)

4. Naimportovat data - chviličku to trvá, na konci vyskočí hláška že je hotovo

5 .File - new chart - zadat termíny atd., na zobrazení celého roku se čeká 3-4 minuty

6. A je to :)

Do složky Import si vlož všechny soubory které budeš chtít v budoucnu zobrazovat, důležité je nepřejmenovávat, proto si je ukládej včetně složek které si pojmenuj jak chceš.

Do složky: C(D) :\Data\Ninja Trader 6.5\db\data se ukládají data pro Market Replay!!!!

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...