Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj chci poprosit o radu.

Co by ste mi odporucili na backetsting, koupit SierraChart na 1r a nebo vyuzit free Ninja Trader ale tahat historicka data po 1 dni?
Zda se mi rozumnejsi ten sierrachart kdyz se da stahnout vsechno najednou ale zase pres 200usd je celkem dost jenom na backtest nebo ne?
Nerikam ze moc nebo malo jenom se ptam na vas nazor.
Dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha:

pros bys tahala historicka data po 1 dni ?

Ja si kdysi zalozil demo u AMP - CQG, minutova data u indexu cca 8 let zpet, tickova 1 rok.... bylo to uz pred delsi dobou, ale nepredpokladam, ze uz to nejde...

A tickova data pro 1 symbol za cca 10 let lze koupit u disktrading za 20 USD... (jsou LAST ! , ne ASK BID, pro backtest FIMS)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kvalitní ticková data jsou opravdu problém. Na tohle je pro mne nenahraditelná Tradestation, od nich dostanete ale jenom 6 měsíců tickových dat, pokud chcete víc, musíte si je "sbírat" a uchovat ;) Možná by mohla být dobrá data i od tickdata(dot)com (doufám, že neporušuju pravidla už příliš, pokud ano, prosím admina o smazání). Zdá se, že mají na výběr velmi slušné portfolio. Mám ale informace od traderů, že co do použitelnosti a kvality jsou horší než nativní data TS. Pro většinu backtestů ale mohou být naprosto dostačující.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Ninja Trader [/bold]
umoznuje tahat data jenom po jednom dni, myslim bezplatna verze samozrejme na backtest neplanuju kupovat full verzi.
www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html
[bold]SierraChart [/bold]
Ted se snazim aby me backtest vysel co nejlevneji, ale zistuji ze nejlepsi varianta bude koupit si Sierra Chart na 12 mesicu a jsou tam i data i pro backtest
www.financnik.cz/komodity/financnik/sierrachart-jak-na-integrovana-historicka-data.html
[bold]Paper trading [/bold] tam mam otazku odkud berete pak data aby to vyslo co nejlevneji zda zase Sierrachart na 12 mesicu to je pres 250usd+20usd za online data (je jendo jestli je to poplatek ze mate ucet u IB ale neobchodujete, nebo si platite data) podle toho co jsem precetla ve vlakne na paper trading se za data proste platit musi je jedno jak se to nazve.

[bold] Prijmu radu od skuseneho kto uz prosel backtest+paper tradig (jake jsou celkove naklady).[/bold]
Ted sleduji prvni online kurz a musim rict je je uzasny, mohu jen doporucit
www.financnik.cz/exe/webinare/emini1.php

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem,

zrovna začínám a sháním data pro trh Down Jones euro STOXX 50 za jeden rok, ale nikde je nemůžu najít. Tedy našel jsem u CQG, kde když jsem je zkoušel objednat se mi zobrazila objednávka na real data od dnešního dne. Dají se vůbec data pro tento trh někde sehnat? Díval jsem se i na EOD, ale nějak z toho nejsem moudrý. Zřejmě pro zakoupení dat je potřeba u nich prémiový účet, ale ten se mi nechce dělat, když nevím jaké ty data vůbec jsou. Potřeboval bych poradit, jestli ty data jdou vůbec sehnat a pokud ano, tak v jaké podobě. Chci udělat backtest na vzorku dat jednoho roku asi 1minutový nebo 3minutový graf.

Děkuji za Vaši odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...