Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

xxSmoldaxx:

díky za tip!

Já do konce července používal BartChart, který nabízel data i SW zdarma.
Takže jsem si stačil "osahat" na pár dnech backtest a seznámit se s prací v deníku.
Ale pořádný backtest svého OS jsem nestihl, protože od 1.8.2015 je již tato aplikace zpoplatněna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Připojíš si live data podle návodu bud tady na stránkách nebo na NT stránkách. Takže File -> connect k účtu, který ti načte live data a pak už File -> New -> Chart a vybereš si trh. Trhů je tam hodně.
A v nastavení při výběru trhu si dáš TF a načíst kolik dnů potřebuješ. Původně je tam načtení 5ti dnů, ale jde až 365 myslím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím mám dotaz, dokázal by někdo vysvětlit tyto obrázky? Jedná se o naprosto nelogický nárůst volume a tím pádem i silnou změnou ceny na trhu FESX. Může se jednat o chybná data nebo vyšla v tu chvíli nějaká důležitá zpráva? Setkal ses tím někdy někdo? V prvním případě došlo na nárůstu volume na 26 000 mimo obchodní hodiny a ve druhém dokonce na 71 000. Díky

32407

32408

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny obchodníky, rád bych váš požádal o konzultaci ohledně exportu data z NinjaTraderu 7 do txt nebo csv. Používám NT Continuum Demo data feed. Samotný export jde OK s malým problémem posunu času, ale to by nevadilo. Horší je, že se exportují jiná data než jaká NT7 ukazuje. Viz přiložený obrázek - prosím zkuste se např. zaměřit na 15:00 +- pár minut. Na obrázku vlevo jsou minutová data z NT7, na obrázku vpravo jsou zobrazena exportovaná minutová data v jiném programu. Když to porovnám s exportovanými daty, tak zobrazuji správně, ale předem deformovaná data. Ten textový soubor exportovaných dat je tedy deformovaný (výpis textu na obr. dole). Svíčkám chybí knoty případně jsou deformované cenově. Je o FDAX 12-15 z 15.9.2015. Máte prosím někdo podobnou zkušenost a případně řešení? Je to tím, že používám data z NT7 zdarma a NT7 je schválně deformuje, abych byl nucen používat jejich platformu? Děkuji za případnou pomoc.

32499

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
osobně exportuji data z Ninja Traderu celkem často. Dělám to ale svým skriptem, protože mi nestačí pouze minutová data.

Ten skript si můžeš stáhnout zde: uloz.to/xzdfjadj/exporter-zip

Naimportuj si ho, a pak si ho v editoru ještě uprav podle sebe (cestu k souboru, formát dat, atd). Data pak exportuješ pomocí "Strategy analyzer". Například si vybereš timeframe 3 minuty, od 1.1.2000 do 31.12.2009 a necháš tu strategii proběhnout.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sinuhet Napsal:
-------------------------------------------------------
> kdyby byl nekdo ochotny poskytnout minutova data
> pro SUGAR n.11 za rok 2014 pomohlo by mi to
> za snahu diky (v nejakem textovem formatu)

Zkuste tyto: uloz.to/xsTi9gpk/sb-zip

Jsou to 1 min data Sugar 11, který se obchoduje na ICE US. Jsou od 2013 doteď. Kdyby byl nějaký problém, ozvěte se.. Ještě malá poznámka - je to kontinuální adjustovaný kontrakt, takže hodnoty se budou lišit od těch skutečných, pro backtest by to ale neměl být výrazný problém, kdybyste chtěl neadjustovaná data, dejte vědět, jak chcete kontrakty napojit (jaký den před rolováním nebo dní před LTD apod.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...