Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Richard,

díky mnohokrát, to je od tebe hezké, že se podělíš, to je to co jsem potřeboval, načetl jsem je v pohodě, trochu mě zarazilo, že se tam opakují dny, v řadě je například 7.11, 8.11, 9.11, 10.11, 7.11, 8.11, 9.11, 10.11, 8.11, 9.11 apod. vždy jakoby se trh vráti o několik dnů a zase pokračuje, ale jinak jsou komplet, srovnával jsem je od Infinity, cena sedí, ale ve volume je rozdíl, ale netestuji alter. grafy, tak to bude stnad stačit

ještě jednou dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty co nemají přístup do VIP diskuze cituji svůj příspěvek i zde:

Zdravím všechny,
už asi 3/4 roku pročítám tento web a sbírám moudra. Snažím se přečíst skoro všechno a je toho tolik, že mi to dává dost zabrat. Zatím jsem se do diskuzí nezapojoval protože jsem neměl čím přispět, až teď. Snad to někomu pomůže.

Snažil jsem se hledat nejrůznější zdroje dat a nakonec jako nejpřijatelnější varianta (pro mne) jsou intradenní data od Sierry. S angličtinou bojuji jako sposta lidí tady na fóru, ale díky Googlu a troše intuice to nebyl problém smiling smiley

Takže jak na to?
1) Je potřeba mít ten správný level jak už zmiňoval aspen. Intraday backfill data podporuje level 4,5,6,8 a 9. Nejlevnější a myslím, že plně dostačující je level 4 za 26$/měsíc. Těch 8,5$ za intraday data měsíčně navíc oproti level 3 je myslím v poho.

2) Pak už jen nastavit v Sieře: File >> Data/Trade Service Settings SC Historical Intraday Futures Data (pozor: NE SC Historical Data) a Intraday Data Storage Time Unit na 1 tick.

3) Otevřít Intraday Chart a zadat zkratku trhu s kontraktním měsícem (př: ER2M8) a koukat jak se data hezky hrnou k Vám. Seznam podporovaných trhů a postup je zde www.sierrachart.com/index.php?file=helpdetails54.html

Podle toho, co jsem vydedukoval na stránkách Sierry tak by to měly být tick data od TransAct a OEC. Jeden kontraktní měsíc má okolo 200 MB. A koho zajímají porobnosti, tak tady je struktura dat www.sierrachart.com/index.php?file=doc_IntradayDataFileFormat.html

Přeji všem hodně zdaru v Tradingu a vzůru na Backtest

P.S. Děkuji Petrovi a Tomášovi za skvělý web a excelentí práci.

Miki10

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,

neviete niekto o nejakej moznosti ako vytvorit kontinualny kontrakt z historickych tickovych dat na zaklade volume ?

v podstate mam tick data za niekolko rokov dozadu, rozdelene do kontraktnych mesiacov ...

chcel by som z toho spravit jeden kontinualny stylom do kontinualneho kontraktu zahrnut najviac
obchodovanu cast z kazdeho kontraktneho mesiaca (teda na zaklade vol) .. nejaky napad ?

V Ninjovi sa to neda :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chci si už konečně vyřešit otázku kvality historických dat pro volume grafy, takže jsem si udělal malé srovnání. Zobrazil jsem si stejný časový interval s daty od různých poskytovatelů. Na prvním obrázku vlevo jsou data zakoupená od tickdata.com, vpravo data od brokera Infinity. Navíc ještě screenshot stejného dne z Tradestation. Vše ticková data a zobrazen graf volume 2000. Z obrázku je zřejmé, že Tradestation a tickdata.com se liší jen málo, jen pár detailů, ale Infinity zobrazí stejný úsek od určitého cenového minima k maximu s jiným počtem úseček. (viz zelené čáry) Takže Tradestation zobrazí 30 úseček, tickdata.com také 30, ale Infinity 27. Zkoušel jsem ještě data od Zen-fire a tam bylo také 30 úseček. Určitě to muselo být na stejném cenovém intervalu, protože, cena daného minima a maxima byla u všech poskytovatelů stejná, jen volume u každého asi trochu jiné, proto se zobrazí odlišnosti a u Infinity dokonce jiný počet úseček. Otázka je, zda jsou tyto odlišnosti problém pro testování a obchodování FinWinu, nebo je to v mezích tolerance a nemá to význam. Máte někdo podobné zkušenosti? do přílohy jsem dal data od tickdata.com toho dne 2.6.2008, kdyby chtěl náhodou někdo porovnávat ve své platformě.

6027

6028

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...