Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Think or Swim


michaliero

Doporučené příspěvky

Dobrý den,
chtěl bych začít backtestovat obchody podle knihy Jak se stát intradenním finančníkem s patterny bigv,0/2,2v. Ale trh emini russell 2000 se mi nechce zobrazit(thinkorswim) "waiting for data"... v knize se píše na Volume 2000, v programu tos jsem našel pouze 1600, 3200 tick. Mám dvě otázky : 1) Je stejný význam ticks a volume? 2) V jakém programu, nejlépe free, půjde zobrazit trh emini russell 2000 s volume 2000 Děkuji :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 225
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

filip84:

pokud chceš testovat dle knihy,tak si musíš zvolit program,který ti bude zobrazovat intradenní data - např. Ninja trader (soft zdarma k vyzkoušení na 1 měsíc tuším) nebo Sierra chart - o obou programech najdeš zde na stránkách mnoho informací (stačí dát vyhledat).

Thinkorswim je velmi dobrý soft pro obchodování opcí, ale né pro intradenní obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

abych hodil svuj nazor, tak si osobne myslim,ze je prestalo bud bavit skemrani po co nejnizsich komisich(na cos cesky i slovensky narod(nejspis si to pletou skoro jako jednu republiku) urcite trpi ) a nebo maji nejake problemy s postou,a nebo neco sveho, nechci to v zadnem pripade rozebirat osobne me to nezajima, kdo chce najde jineho kdo je liny, nebude vydelavat. stejne nema cenu pidit proc, je to nervuje viz prispevek Majecek, jestli chce byt nekdo profikem,najde si i sam jiny program,nauci se v jinem programu a bude vydelavat i v jinem programu. porad predstavy ze vydelavani v jednom programu je jednodussi nez v druhem,muze byt ale neni to vymluva pro neobchodovani opci :) a prosim bez nejakych debat ,uz je tu stranek o tom dost.

pekny den a preji mnoho trpelivosti a pile

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chtel bych se zeptat nekoho kdo to absolvoval, co vsechno je potreba dolozit v application procesu pro TOS (co po vas chteji). Staci korespondencni adresa v eligible zemi EU? Nebo je potreba doklad? Vypisy z uctu?

Snazim se obchodovat uz paty mesic v IB a z duvodu slusne receno nespokojenosti bych rad pouzil nejakou pouzitelnou platformu. Ani kombinace demo TOS + IB mi nedava dobrou kombinaci, rekl bych ze premium lovim poslepu (obcas se stava, ze v IB je bid a ask stejne pro cely spread, obcas je to dost mimo - neb jak jsem se nekde docetl, zobrazuje bid/ask cen prikazu zadanych pres IB, coz u opci uz muze vadit). Navic obcas napali necekane vysoke komise, ze sice ulovite premium o 1c na index lepsi (tedy o 1 dolar lepsi), ale dostanete komisi o 80centu na opci horsi. Tedy lovenim premia vydelam 1 dolar na spread a zaplatim o 3.2 dolaru na spread vice diky burze typu PTE (protoze IB hleda nejlepsi cenu netto bez poplatku). Muzu rici, ze loveni naslepo + blbe plneni treba o 5 dolaru na spread (otevreni+zavreni) diky necekanym poplatkum pozere veskery zisk z levnych akcii/indxu typu IWM ci SPY.

Diky,

petemm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravím všechny, všimnul jsem si jedné drobnosti v DEMU TOS. Třeba to někomu také pomůže. DEMO je známé tím, že má zpožděná data o 20 minut. Ale v záložce Charts, při zobrazeném grafu je hodnota vpravo vedle cen. grafu aktuální (nezpožděná) ;) viz. obr. To tedy znamená, že grafy v TOS jedou nezpožděně ;) Porovnával jsem cenu s daty od IB v platformě TWS. Renda

13279

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

nevíte prosím někdo, zda-li je "papermoney" u TOS v provozu jen přes webBased trading a nebo se i dá stáhnout platforma (desktop). Jde mi jen provoz přes první variantu. Když chci provoz přes desktop, automatiky skočím na proces, který slouží k otevření účtu. ( a pro demo stačí jen první krok. Další stejně nemají cenu, když neotvírají účty pro rezidenty z ČR)

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý večer.

Začínám také podle níže citované knihy. Měl bych otázku:

Vykreselní CCI indikatorů v CHARTS neni problém, ale jak zobrazím nad nimi ten "2000 popř.1000 VOLUME GRAF" místo klasického časového grafu?

Jinak díky za odpověď a ahoj o víkendu na semináři.

Venk



filip84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> chtěl bych začít backtestovat obchody podle knihy
> Jak se stát intradenním finančníkem s patterny
> bigv,0/2,2v. Ale trh emini russell 2000 se mi
> nechce zobrazit(thinkorswim) "waiting for data"...
> v knize se píše na Volume 2000, v programu tos
> jsem našel pouze 1600, 3200 tick. Mám dvě otázky :
> 1) Je stejný význam ticks a volume? 2) V jakém
> programu, nejlépe free, půjde zobrazit trh emini
> russell 2000 s volume 2000 Děkuji :S


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...