Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Visual Trading 2


Sid

Doporučené příspěvky

Gison Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak mě znovu spadlo VT.Mám otevřený ostrý obchod.
> Doufám že zavřu na PT.


Docela by mě zajímalo, jak to dopadne. Na EU chybí včerejší data za několik hodin. Na ostatních párech to není tak zlé (co jsem si stihla všimnout), ale také tam něco chybí. Dej pak vědět, jak se to vyřešilo, ten tvůj otevřený obchod.
nowa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 422
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

28.7. výpadek dat na eur/usd 5 hodin. (10:50 - 16:17)
29.7. výpadek dat na eur/usd 8 hodin. (10:35 - 18:17)
V 10:00 jsem otevřel obchod prodej po proražení TL. Následovala korekce kterou jsem vydržel díky zadané Conditional Buy (OCO) kdy Entry Stop Buy ležel nad denním High. Entry Limit Buy ležel o 22 tiků pod místem otevření.
Někdo OCO nepoužívá, někdo na něj dokonce nadává a nemůže zapomenou na klasické SL a PT. Ale OCO je to stejné a při proražení jednoho se automaticky maže druhé. Mě se to tentokrát vyplatilo. VT 2 je snad to nej co jsem za těch 5 let obsluhoval. Zisk 20 tiků bych asi neměl nebýt toho výpadku. Do uzavření pozice to trvalo 10 hodin!!! A z toho 1,5 hodiny v mínusové poloze. Zase jedna zkušenost doma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Mám účet u cmsfx.co.uk
Teda mal som. Chcem sa informovať na istú vec.

Zadal som objednávku entry stop buy a zadal som si aj PT.
Bolo to na makroekonomickú správu. Obchod vyletel v mojom smere,
ale vďaka rostiahnutému spreed-u sa neuzavrel. Ten sa v momente otočil
a letel o 40 pips dole. samozrejme mal som obchod pripravený na
6-tich lotoch tak si viete predstaviť čo sa stalo. Mal som na účte 2790€
a účet skončil v mínuse.

moja otázka znie, ako je možné, že mi to vybralo konto? Veď použitý margin bol 1500€ a použiteľný zbytok.
Prečo sa to nevyplo, keď sa minul použiteľný margin? Som im tam písal, že prečo som v mínuse, tak sa
omluvili a dali to na nulu. Ale písal som im, že by som chcel vrátiť aj depozit, predsa na ich stránkach píšu
že o depozit by človek nemal prísť.:[/bold]

www.cmsfx.com/en/forex-trading-services/forex-trading-terms/margin-call-policy/

[bold]keď som im písal maily, tak nejak moc nereagovali až odpísali toto:[/bold]


[ital]Thank you for contacting CMS with your inquiry. After researching the
account (87258), the position #19289449 was executed as an margin call
position. Seconds for the margin call execution; the Net profit/Loss
of this position was -$2,772.73 and the equity at -$197.77, this is what
cause the margin call.

As for the margin call, if the account reached a zero or negative usable
margin just prior to the margin call which can result in the positions
being liquidated. In order to maintain an open position or open a new
position, the margin requirement must be met and present on the account.
Also if the position was approaching a margin call. With positions
moving in a negative direction, positions maybe close to maintain the
account. [/ital]

[bold]Vysvetlí mi niekto, čo tým autor myslel? Ja anglicky moc neviem a tie technické výrazy mi nejak nejdú do hlavy. Ďakujem za nejaké vysvetlenie.[/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kgblock:
v tom odkaze u tveho prvniho prispevku se nepise nic o tom, ze by jsi mel dostat zpet nejaky depozit. O jakem depozitu vubec mluvis?
Je tam tahle zasadni veta:
This ensures that you will never lose more money then you have invested in your account.

Coz znamena: Toto zajisti, ze nikdy neztratite vice penez nez mate na ucte.

No a to splnili. Z minusu ti to dali na nulu, takze to muzes byt rad.

A ta jejich odpoved prelozena strucne: Zkoumali ten tvuj dotaz a zjistili ze po margin callu se tvoje pozice dostala pred zavrenim na -$2,772.73 a ucet na -$197.77.
Zbytek je jen blabol jak to funguje. Holt mas smulu, pokud si myslis, ze z nich dostanes zpet rozdil mezi uctem a margin callem. To je riziko, ktere jsi musel urcite podepsat, pri otevirani uctu.
At se dari a neves hlavu, ze vsech chyb je hlavni se poucit a jit dal (tu)
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Dobre a tu čo píšu? [/bold]


[ital]Let's take a trader with $1,000 in his account, which is his total balance or equity. Our trader buys 1 Lot of USD/JPY
at a price of 97.50 (1 US Dollar buys 97.50 Yen) with the 400:1 maximum leverage. The trader's utilized margin is $250
and he or she has $750 of floating equity or unused margin. If the trader was to close the position right away, the
utilized margin, the $250 "collateral," would return back to the total equity and he or she would still have $1,000 in
the account, minus some transaction costs because of the spread which is usually 2-5 pips.

Now let's say the same trader keeps his 1 Lot Buy position of USD/JPY open. If the position moves in the trader's favor,
the gains are added to the floating equity in the trader's account. Likewise if the position goes against the trader the
losses are subtracted from the account's floating equity. These floating gains or losses are realized when the trader closes
the position (or the position triggers a margin call).

If the price moves 100 pips in the trader's favor (the exchange rate moves upwards one Yen to 98.50), then the trader
would make a $1,000 gain ($10 per pip × 100 pips). The trader has effectively made a 100% return on his or her $1,000
account, or a 400% gain on the $250 margin. Conversely, if the direction of the market had gone at least 75 pips against
the trader, his or her position would have been closed due to a margin call when the floating equity reaches $0 from $750.
The margin call comes as the account's total equity drops below the $250 margin requirement. The trader would have a loss
of approximately $750, or 75% of his or her initial account, and about $250 - the original margin requirement, remaining in
the account.

AND

CMS Forex UK has implemented a Margin Call Policy to protect our clients from losing more money than they have available in
their accounts. Margin calls are executed when a client's account has less equity available than required to maintain his
or her open positions. Our margin calls are activated in real-time and on an automatic basis, closing positions before the
market has a chance to move further against your trades. This ensures that you will never lose more money then you have
invested in your account.

For every position a client has opened, a collateral deposit known as margin is required to be put aside in the client's
account. For example, an account with $1,000 that opens a standard lot position of USD/JPY will have to put $250 aside* as
the margin and will have $750 in remaining usable margin. If the direction of the market moves opposite to the client's
position, and their usable margin reaches $0 from $750, then the position will be automatically closed in order to protect
the client from losing any more of their remaining balance, and possibly falling into negative territory. After the margin
call in this example the client will have approximately $250, the original margin requirement, left in his or her account.

CMS Forex UK may, at the discretion of its dealers, close any or all open positions in a trader's account in the event that
an account falls below the minimum required equity. It is the customer's responsibility to monitor and maintain his or her
margin account balances at all times. Traders may keep track of their equity and usable margin in the "Account(s)
Information" window in VT TraderTM. Please see the CMS Forex UK Client Trading Agreement for further details on this
margin call policy. [/ital] :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kgblock:

slovicka nebo spojeni typu :
Let's take, approximately, For example
to je typicka marketingova mluva. To ti jen mazou med kolem huby, aby te nalakali. Dulezite je, co jsi podepsal. Tam bude napsane neco ve stylu, ze je veskera zodpovednost na tobe.
Sel jsi do trhu kdy byla velka volatilita a to ti nikdo nezaruci, ze budes vyplnen za takovou cenu. Bohuzel. Zapomen na to a bez dal. Anebo se s nima zkus hadat, ale bude te to stat jen usili a cas (podle me predem prohrany boj), zatimco se muzes zamerit na neco jineho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná slovíčkarenie a beriem že je dôležité čo podpíšeš.
Iba také praktiky nikoho necenia. Prečítam si na stránkach niečo
a predsa v zmluve nebudem hľadať opak, to by ma ani nenapadlo.
Ako seriózna firma, čo je na trhu tak dlho a píše o sebe že je seriózna,
by mala plniť to sľubuje.


chcem sa ešte opýtať, keď si zadáš objednávku[bold] entry stop buy[/bold] napríklad a poistíš ju stop-loss,
je 100% isté že keď sa trh otočí, aj keď bude veľká volatilita, že stop-loss bude funkčný na danej cene?
díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kgblock:
stop-loss je STOP prikaz. nic jineho. tady si pocti podrobnosti.
www.financnik.cz/wiki/stop
a z toho plyne, ze ti nikdo negarantuje, za jakou cenu te to vyplni. SL funkcni bude, ale to neznamena, ze najdes na teto cene nekoho s kym obchod udelas. Slip je normalni vec v tradingu. Kdyz je nadmerna volatilita (zpravy atd.), tak ja se drzim zpet. Lze hezky vydelat (roman06 by mohl zavzpominat na 6. kvetna) anebo taky hezky prodelat (jak sam vis nejlepe).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Prerobil som iba svojou blbosťou a pre zbytočnú dôveru.
Ja som sa spoliehal na to, že o depozit, teda margin neprídem
a najväčšia blbosť bola, že som stop-loss nepoužil.
Keby som použil stop-loss, tak som prišiel maximálne o 500 €.

Holt za blbosť sa platí, ale to že môžem prísť o celý účet, to som netušil, bol som presvedčený,
že to čím držím obchod je nedotknuteľné a ešte o tom písali aj na svojich stránkach.

No čo už, stop-loss tam nie je pre parádu. Nepoužíval som ho, a táto situácia ma vyškolila
a pokiaľ budem obchodovať ešte a ja myslím že áno, tak nikdy naň nezabudnem.

Prajem všetkým mnoho úspechov v špekuláciach a čo najmenšie percento neprofitabilných obchodov. [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Po polroku som sem prisiel pozriet na jednu vec a nemozem si pomoct, ale kgblock musim reagovat na to co sa ti stalo.

Otvorit pocas sprav obchod vo velkosti 6-lotov pri ucte 2790$ sa neda nazvat inak ako sialenstvo. Ano, siel tvojim smerom a mozno len o par pips si prisiel o hodne velke peniaze (v pomere ku velkosti uctu), ale to akoze takto by si planoval obchodovat dlhodobo? Toto je tvoj obchodny system?

V prvom rade mysli na obranu, az potom na utok.

Je mi jasne, ze na moj prispevok nemozes reagovat inak ako utocne, takze kludne napis co mas na srdci, nebudem sa hnevat. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel som sa dnes lognut do VT Tradera a porobit nejake veci, ked mi zahlasilo incorrect username or password, pricom som heslo nemenil uz dost dlhu dobu, takze ked mi to zahlasilo aj po 5. pokuse, znervoznel som. Dal som teda Forgot Password?, vyplnil udaje a dal odoslat, ked mi zahlasilo account don't exist.
Tak to uz nastala panika. :) poslal som email na customersupport, ale nedela a tak...

Moja otazocka: ide vam VT Trader na live uctoch?
Alebo ina: stalo sa Vam uz dakomu taketo nieco?

V piatok vecer som este fungoval bez problemov.

Dik za pripadnu odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...