Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader market replay - playback data


Lucínek

Doporučené příspěvky

Ahoj Vojto,

moc děkuji za odpověď, ten návod na financníkovi je super, akorát jsem měl problém s tím , že data mi fungovala pouze měsíc, tak jsem se zkusil zaregistrovat ze stejného PC znovu, ale to byla ta chyba musíš si vzít jiný PC kvůli IP adrese, tak to hned dneska zkusím. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů při obchdodování.

ahoj lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 224
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rád bych se ještě zeptal na jednu věc.

Používám NT7 s daty od Mirus(zen-fire) a jelikož je DEMO omezené pouze na měsíc nevím, jestli je potřeba registrovat se znovu přes úplně jiný počítač resp. počítač v knihovně, kavárně, práci (prostě kdekoliv) a nebo jestli by náhodou nestačilo připojit se se svým notebookem k jiné veřejné wifi a zaregistrovat se.

Zároveň nevím jestli bude fungovat nově otevřený účet na stejné platformě a nebo jestli je potřeba přeinstalovat program.

Nemáte s tím náhodou zkušenosti?

Díky
vojta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vojto,

tak jsem si na jiném počítači ( v práci ) nainstaloval, ninju a data od zen-firu ( přes nový email ) a šlape to, až dorazím domů tak to zkusím ještě tam, ale podle všeho to bude chtít se u Zen-Firu zaregistrovat nejenom pod jiným emailem ale i z jiného počítače, třeba internet. kavárna. Měj se a hodně úspěchů.

ahoj lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Vojta

Ahoj, je to tak jak píše brundibar, zen-fire si registruje IP adresu a tak to bude fungovat pouze 1 měsíc, ale nevim jak to udelat, abych i po mesici se mohl vyuzivat data na pocitaci doma...

to Jiří S.
dekuji moc za radu, koukam ze te asi docela tesi ze v tom s Vojtou plavem, mozna je nekdy lepsi, nez psat odpoved tveho stylu, nepsat radeji nic, jinak podmínky poskytování dat se docela rychle meni, takze veci které jsem si v diskuzi precetl nekdy z roku 2009 nejsou uplne aktualni, jinak ver mi, ze kdybych znal odpoved, tak se tu neptam, takze Jiri jeste jednou dekuji za odpoved

Lukáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lucker:
možná i kvůli tomu udělali autoři Ninja do verze 7 zdarma data pro replay. Předtím bylo nutno kamuflovat e-maily a telefon a pak ukecávat brokery o demo a replay si vlastnoručně nahrávat. Teď už to není třeba a zvlášť když brokeři naslibovali hory doly při otevření účtu a teď šmahem začínají poplatkově likvidovat účty svých nových klientů které nenechají vyzrát v profíky. Máte oba velmi zjednodušenou pozici a přesto to zkoušíte proti proudu který se pořád posiluje. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

upřímně se do debaty trochu začínám zamotávat. Nicméně to podstatné bylo řečeno a nevidím důvod pokračovat filosofií.

Poslední poznám snad jen pro Jiřího S.

Nikdo se proti proudu jít nesnaží. Jde nám jen o to o co všem ostatním a to mít kvalitní data k backtestu na co nejdelší dobu. Nechápu tedy podobně lazené příspěvky. Pokud ti to nevadí ponechal bych rád toto fórum bez emocí a hodnocení ostatních přispěvatelů.

S pozdravem,
Vojta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vojcech:
jestli Ti jde o YM tak doufám, že už víš že každý čtvrtrok se ten kontrakt jmenuje jinak a že tedy pokud chceš na platném loginu získat rok stará data, měl bys také kontrakt správně pojmenovat a ten se až jeden rok zpátky do historie dohraje. Na to ale stačí pár minut z toho měsíčního funkčního loginu. Reálná data jsou vhodná pro papertrade, ale nejsou nutná pro backtest který požaduješ - ten reálná data rozhodně nepotřebuje. Myslím, že jednou za půl roku pak jde znovu jeden real funkční účet vytvořit a nová "stará" data dohrát a pak si na nich backtest také zahrát.

Jediný co by bylo dobrý a mohlo by být v duchu tohoto vlákna, je, jak dostat kvalitní zadarmová replay data do historie aby se dala data pro klasický backtest prodloužit na víc než rok a zkušební měsíc, bez čekání. Ono by stačilo kdyby někdo dokázal naprogramovat strategii či indikátor, který by v každém tiku při přehrávání Replaye zapisoval do souboru ve formátu importu příslušný tik a pak by se ten soubor do historie Ninji naimportoval, čímž by se dal pro backtest získat každý další kompletní "včerejší" den pomocí Ninja Market replay dat o kterých a o ničem jiném je toto vlákno.

Nemuseli by se pak ani ukecáváním otravovat brokeři dokud by se nepožadovalo už pokročilé trénování na papertrade kde právě vzhledem k měsíčním ruinovacím poplatkům malých účtů bude asi vznikat problém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...