Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

NinjaTrader market replay - playback data


Lucínek

Doporučené příspěvky

2 jeanpaulcz

Chtel jsem napsat ze ti sem dam kratke video ze ktereho to bude jasne, ale pak jsem si vzpomnel ze se sem videa nesmi davat... :) Ted jsem na jinem komplu, ale kdyz mi vyjde vecer cas tak ti sem dam screen co s tim.... Mac by v tom nemel hrat roli, Ninja je psany v Jave, je tudiz "vodeodolny" Mozna na Macu neni prave tlacitko to co ve Windows :) Mac fakt neznam...

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 224
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ani tohle nejde. Nabízí se mi hlasitost zvuku :-). Mac je prostě jiný.... Našel jsem ale variantu brod. Připojím se na Kinetick End of Day, kde se mi zobrazují data několik let nazpět. Alespoň dočasně je to pro mě nějaký zdroj dat, kde mohu sledovat a číst věci, které se teď učím. Problém ale je, že se zobrazují pouze denní data, kratší TF to nenačte ( to se zminuje i nekde na foru ). Takže stejně to budu muset do budoucna vyřešit. Máte zkušenosti s daty od Kinetick ? Koukal jsem na jejich stránky a nabízí historická data až 10 let nazpět - 50 USD za měsíc. Zároveň ale nevém, jestli to bude fungovat po 30-ti denní trial version NT7. Už jsem ho musel jednou odinstalovat a přihlásit se pod jiným mailem.

P.S. Doufám, že to není z mé strany něco jako "podej prst, sežeru celou ruku", ale fakt si s tím nějak nevím rady.

Moc děkuji za Vaše reakce, H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na Faq u Maců se píše že MAC je kompatibilní s vícetlačítkovými myšmi takže máš asi jablečnou myš, to tam pak píšou že pravé tlačítko se u něčeho docílí současným zmáčknutím klávesy Control.

Na otázku "Bude s počítačem Mac fungovat moje klávesnice a myš s pravým tlačítkem?" tam odpovídají že ANO.

Na čudly na Replay ale stačí jen levé a pak se tedy trápit s tím jeho přiblblým posuvníkem když by nešlo Go-To Datum. Přehled o tom co je nahraný jde ještě zjistit ze složky Dokumenty-Ninja-Db-Data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeanpaulcz:
nejjednodušší máš k užití a seznámení Market replay, tam si můžeš hrát kdykoliv a kdekoliv a i o víkendu a když jdeš na záchod tak to na Tebe i počká takže nic neuteče jako v reálu:
www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html
(tu).
(External Datafeed je v tom článku ale zbytečnost neboť to funguje i bez toho a nepatří to tam k tomu, ale nic se s tím neskazí).

Dej ještě do fóra vědět co přesně na MACu zafungovalo, ať to tu je i pro ostatní co na tom v budoucnu nabouraj a budou ochotni hledat a číst zpětně fórum, nebo si to ještě někdo zapamatujeme a poradí se zas příště dalšímu přesně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Všem dky :-). Co se týká Macu a zprovoznění NT7, je v podstatě potřeba nainstalovat Parallels Desktop a zde již pracovat jako na standardních Windows. Osobně jsem nezaznamenal žádný problém s tím, že by NT "padal", zasekával se apod. - upozorňuji, že využívám zatím pro čtení grafů a backtesting - ne live obchodování.
Market Data Reply jsem ještě nerozchodil, ale jdu na tom pracovat a dám info.....

Velice dobré zkušenosti mám se supportem NT - reagují v podstatě okamžitě na jakékoli dotazy a při problémech s napojením na Zen_Fire data se mnou byli dokonce na skypu a řešili jsme vše telefonicky.

Jinak co se týká napojení na data - jelikož mi už vypršela první Trial Verze s daty od ZenFire, musel jsem NT odinstalovat a pod jiným mailem se zaregistrovat a stáhnout znovu. Na data od Zen-Fire jsem se již nedostal, tak jsem to vyřešil přes Kinetick, kde můžete historická data používat v neomezeně dlouhou dobu. viz. odpověď od support NT viz níže.

Hello Jan,


1. When connecting to Kinetick Free EOD within NinjaTrader this will give you access to End of Day Daily data which may be used to create Day, Week, Month and Year charts.


If you are looking for a data provider for real time data as well hisotircal Tick and Minute data I recommend using Kinetick: (Our Preferred Data Feed Service Built Specifically for NinjaTrader 7). With a subscription to Kinetick you will then receive real time data and at least 120 days of historical tick data, two years of minute data, and ten years of daily data, much more for popular instruments.

Click Here to Subscribe to Kinetick


2. When using the free simulation key within NinjaTrader this license key will not expire and may be used for as long as you wish. [ital] [/ital]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem zjistoval moznost nastavení Market Reply Data přes support u NT. Je to přesně tak, jak psal Jiří v tomto vlákně. Toto info je asi spíš pro začátečníky, ale i tak to sem vložím, pokud by někdo potřeboval. jinak s Macem to pracuje stejně, jako s kalsickým Windows ( samozřejmě na Parallels Desktop ). Jediné na co je potřeba si dát pozor je to, že pokud již máte zobrazený graf a okno na přehrávání grafu ( tlačítko Play a posuvník ) musíte mít kliknuto na okno s grafem. Jinak se Vám nezačne přehrávat. Nebo alespoň já to na Macu tak mám.

Hezký den všem, Honza

PS. Dostal jsem taky nějaké odkazy na Help link od NT, ale nevím, zda to sem lze dávat.......


Jan,

Can you please go to File-->Utilities-->Download Replay Data-->Download Level I and Level II for the instrument you are interested in for a specific date.

Please click here for detailed instructions on downloading and recording market replay data

Next please go to File-->Connect-->Market Replay-->Move the slider to the right until the date you downloaded is shown in the Market Replay Controller title bar as referenced in the attached screen shot.

I have also provided a link below that goes over Replaying Market Replay data.

Next please let me know if you receive data within the Orders tab of the Control Center as well your chart. You can open a chart by going to File-->New Chart.

I have provided a link below to our Help Guide that goes over Creating a Chart.


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...