Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jakube,

jednak, čemu říkáte vydělávat denně 100 USD? Denně vydělávat fixní částku nelze. Budete mít ztrátové dny a budete mít dny, kdy vyděláte mnohem více. Takže - 100 USD počítám že myslíte průměrně, v rozmezí třeba 1 měsíce. Fixně vydělávat 100 USD každý den si skutečně představit nedovedu a neznám nikoho, kdo by každý den měl ziskový a každý den vydělal 100 USD. Dokonce i velmi úspěšní intradenní tradeři které znám mívají celé ztrátové týdny. A přesto vydělávají velmi slušné peníze.
Zda-li to jde s účtem 5000 USD? Pro velmi zkušeného tradera možná ano. Ale pro nováčka je to velmi vysoký cíl. Navíc vydělávat v průměru 100 USD denně chce už alespoň 2 kontrakty a pro obchodování se 2 kontrakty je třeba účet alespoň 6-8 tisíc (záleží na trhu/trzích, které obchodujete).
Takže, teoreticky lze všechno. Prakticky záleží na obchodníkovi, jeho systému, jeho zkušenostech a dovednostech a pokud začne pouze s 1 kontraktem tak i na štěstí. S přibývajícím účtem se zvyšuje počet kontraktů a s více kontrakty už takový cíl není tak těžký.
Pokud jste nováček, pak říkám, že je to prakticky nemožné. Jako nováček s účtem 5K si dejte za cíl vydělávat v začátku alespoň 10 USD denně (v průměru). Pokud toto dokážete, získáte sebedůvěru a zkušenost a můžete postupovat dále. Postupně se můžete vypracovat třeba i na 100 USD. Všechno chce svůj čas a píli. Nechtějte v tradingu hned vydělávat velké peníze - to je příliš rychlá cesta ke ztrátám. Znám obchodníky, kteří vydělávají na intradenním obchodování i tisíce dolarů denně (v průměru). Ale mají podstatně větší účty a hlavně - mají za sebou dlouhou cestu. I oni se museli na začátku naučit přežít den alespoň s minimálním ziskem v rámci doslova pár dolarů.
Konec konců, odpověď by jste měl ale hledat převážně u svého obchodního systému a paper-tradingu.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,

moc děkuji za Vaší reakci. Jsem nováček a chtěl jsem spíše vyprovokovat diskuzi, abych věděl jaký cíl si zhruba můžu klást, myslím, že i pro ostatní nováčky bude Váš příspěvek hodně říkající. Mohl byste, prosím ještě doporučit nějaké komodity (podle Vašich zkušeností) pro začátek s tímto účtem pro ID.

Ještě jednou díky

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube, mini S&P, mini DJ, mini Russel a Euro. Nejhojněji obchodované intradenní trhy. Skvělá likvidita, intradenní pohyby... Vyberte si 1 nebo 2. Soustřeďte se na 10-20 USD denně. To by jste měl dokázat relativně brzy a tak získat potřebnou sebedůvěru. Pak můžete začít zkoušet své cíle zvyšovat.
Hodně zdaru,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak já si myslím, že počítat s cílovou částkou + 10-20$ denně je prakticky nemožné(pokud nebylo myšleno měsíční průměr). I kdyby nakrásně byla úspěšnost obchodů 80%. Podle mě je u těchto trhů minimální SL 60-100$. Když budeme brát skvělých 80% vítězných obchodů v měsíci s výdělkem netto 10$ tak to je 16x10 = 160$. Pokud bude jen 20% ztrátových řekněme s 60$ tak je to 4x60=240$.
Tohle mě jenom tak proběhlo hlavou, když jsem teď četl předchozí příspěvky. Podle mého stálezačátečnického názoru je vhodný si stanovit hranici denního výdělku kolem 200-500$ ( záleží na trhu ), to stejný pro ztrátu a pokud dojde k překročení těchto hranic, přestat pro ten den obchodovat. Pokud je úspěšnost obchodů měsíčně minimálně 60% měl by (záleží na komisích a, počtu kontraktů....)měsíční výsledek být kladný. A pokud pár měsíců nejsem výrazně v kladných číslech, tak bych vůbec neuvažoval o ostrém začátku. Živě je to o mnoho horší.
S tou hranicí mám takovou zkušenost - když jsem ve velkém zisku, přestávám většinou dodržovat své zásady obchodu a všude vidím jasné signály na další růst zisku, ale opak je pravdou. Většinou se dostanu zpátky k "0". To stejný když jsem ve větší ztrátě - hned mě to nutí ztrátu otočit do zisku a nakonec tu ztrátu prohloubím.
Po určení těhle finančních hranic je všechno mnohem lepší.

Zdraví PET

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PET,

samozřejmě je myšleno 10-20 v průměru za den z pohledu měsíčního průměru - to jsem jasně zdůrazňoval. 20 USD v průměru za den = musíte měsíčně vydělat 400 USD. Záleží na stylu a způsobu obchodování. Pokud hrajete obchodování formou "runnerů" - t.j. spekulujete převážně na výrazné pohyby, pak vám stačí doslova pár obchodů a naplnit takový měsíční target by nemělo být nic složitého. Pokud hrajete opatrně, spekulujete na malé, drobné pohyby, ale též máte malinkaté ztráty, bude to vyžadovat mnohem více obchodů, ale též není nijak extra-náročné v průměru 400 USD na kontrakt vydělat. Jeden ze systémů, který obchoduji, má např. RRR 1:2,3 a úspěšnost 40%. Hraju na malé pohyby, takže riskuji v průměru 40 USD. Udělám cca 5 obchodů denně. Tj. cca 100 obchodů měsíčně. Snadno si spočítáte, že měsíčně mít 400 USD na 1 kontrakt je poměně snadné i s takovýmto systémem.
Skutečně ale záleží na preferencích a systému jednotlivého obchodníka. Já osobně si neumím představit dávat si za cíl více jak 500 USD denně - málokdy jsou celkové intradenní pohyby natolik velké a s tolika jasnými příležitostmi, aby bylo možné takovou částku vydělat. Nepochybuji ale o tom, že to někteří dokáží.
Hodně zdaru a dobré obchody,
TOmáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hele Bojliku... jeste je otazka z jak velkym uctem chces zacit, ale kazdopadne se niceho neboj, vzdyt jde jen o prachy a ja kvuli nim sel az do usa. Tak hlavu vzhuru a jdi do toho. Mas moji podporu , aspon tedy moralni.... vis ono je to i o tom, ze ja zacal s uctem 3k coz je moc malo, a jeste jsem zacal delat DJ index, a kdyz se podivas na graf, vybral jsem si opravdu "skvele" obdobi. cca 15 dnu stale v 'nerozhodnutem' smeru a nezbyva nez verit ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Jakube,
Vase otazka, kolik asi budu vydelavat s takovym a makovym uctem se neda zodpovedet. Zalezi na strategii, znalostech, money managementu a mnoha dalsich faktorech, ktere ovlivnite pouze Vy sam. Dokonce i kdyz budete slepe kopirovat jiny system, tak budete v diametralne jinych cislech nez clovek, ktery dany system vytvoril. Pokud Vam mohu dat vice nez dobrou radu, vemte papir, tuzku a bezte testovat. Tam dostanete skutecnou odpoved k Vasi otazce a uvidite sam, ze bude zcela jina nez odpovedi, ktere zde dostavate. Muze se stat, ze si nevydelate ani dolar a o uvedenych $5.000 prijdete a take se muze stat, ze budete delat stovky dolaru denne. Obchodovani na burze je velmi individualni zalezitost, kde sve poznatky ziskate pouze a jenom testovanim trhu. Moje odpoved se Vam asi moc nelibi, ale mohu Vas ubezpecit, ze k tomuto nazoru stejne drive nebo pozdeji dojdete sam.

Mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

děkuji všem za jejich příspěvky. V tuto chvíli již nějakou dobu intenzivně testuji a zatím jsem dlouhodobě v profitu. Mám svůj systém i money management, ale podle Vašich příspěvků mám pořád obavy začít ostré obchodování ačkoliv svému systému plně věřím. Chybí mi právě ty zkušenosti. Asi jsem špatně položil otázku, chtěl jsem hlavně vyvolat diskuzi o Vašich začátcích a výsledcích s ostrým obchodováním. Taky jsem potřeboval pár doporučení, abych se ujistil, že jsem na dobré cestě. Za to Vám taky děkuji. Až začnu obchodovat naostro, tak sem určitě napíšu své nové zkušenosti.

Ještě jednou díky za všechny Vaše názory a doporučení.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Jakube,
pokud obchodujete papirove a chystate se na realne obchodovani, pak se snazte v realu drzet na 100% svuj papirovy system, ktery musite mit otestovany take na 100%. Tedy musite vedet, ze Vas system papirove je co nejvice podobny realu a ze tento system produkuje profit. Soucasne musite mit velmi dobre zmaknuty money management a byt pripraven dopredu tak, aby jste nemusel jednat pod tlakem aktualni situace. Musite znat obdobi, po dobu ktereho jste byl v minusu a na takova obdobi byt psychicky a financne pripraven [mam tim na mysli, pokud vite, ze jste byl treba dva mesice za sebou ve ztrate, pak musite zalozit ucet tak, aby volne prostredky dokazali toto obdobi kryt. Musite znat obdobi, po dobu ktereho jste byl v plusu a jak s profitem nalozite = neco ponechat na ztraty, neco na reinvestice atd]. Nejtezsi zmena pri realu je hlavne napor na psychickou stranku obchodovani, kterou muzete odstranit pouze a jenom 100% duverou ve Vas system. Jakmile zacnete delat zasahy do obchodovani v prubehu realneho obchodu na zaklade jakychkoliv pocitu a pod tlakem aktualni situace, pak jste na nejlepsi ceste polozit svuj ucet [nektere situace se nedaji predpovedet, avsak cim mene necekanych situaci Vas potka, tim lepe pro Vas a Vas uspech]. Takze, nez zacnete realne, ujistete se, ze znate dokonale svuj system, ujistete se, ze mu na 100% verite a ridite se pouze kroky v ramci sveho systemu a pak tento promitnete do realu. Ze zacatku to budou nekdy trochu nervy, ale behem par prvnich obchodu uz pojedete jako pri papirovem obchodovani.

MNOHO USPECHU!!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,
mám dotaz ohledně obchodování na trhu FOREX. Zkouším paper trading na demo platformě od společnosti Fortissimo, spol. s r.o. Je to obchodování s kurzy měnových párů.( Nevím jestli se tomu dá také říkat obchodování s komod. nebo ne, ale každopádně princip obchodů je velmi podobný. ) K platformě zdarma jsem ještě dostal 10 000 USD demo účet, takže zkouším jako divej. :)
Prosím Vás zkušenější tradery o názor ohledně obchodování na trhu Forex, protože jsem zde zatím četl jen o kukuřici atd. a nebylo by na škodu si přečíst pár chytrých řádků také o měnových párech. Je 5000 U.S.D. dostačující pro rozjezd ostrých obchodú na FOREXu? A máte někdo zkušenosti se službami, které nabízí Fortissimo, spol. s r.o.? Jsou solidní? Jejich demo verze obchodování na Forexu se mi líbí...
Děkuji za názor všem traderům, kteří mi odpoví a hodně štěstí ve obchodech přeje Marťas...
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...