Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim vsetkych zacinajucich traderov
mam za sebou zopar tyzdnov papertradingu v demo TNT na kukrici a ostatnych "kvetinkach" ... musim uznat ze TNT je fakt fajn software .... rad by som zacal ID testovanie YM a ES min ....po nainstalovani roznych platforiem a kombinacii ako IB + sierra chart ale zistujem ze tak komplexny software na ID historicke testy (so vsetkymi indikatormi , intuitivnym ovladanim a este k tomu zdarma ) ako je TNT na pozicny trading neexistuje ...alebo sa mylim ??? TO BY SOM BOL RAD :S....poprosim ma niekto prakticku skusenost a vie poradit ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Kuky !
Pokud budete používat Sierra charts, lze si pro backtesting přikoupit historická data od SC Magic a to minutová za 16 USD (případně 2-sekundová za 24 USD) pro jednu komoditu. Já jsem nedávno dokupoval YM a ER2 minutová. Začínají někdy od začátku roku 2003. A máte hned obrovský prostor pro testy kde se můžete vyřádit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kuky969:

Zdravíčko, neumím odpovědět, zda v platformně SR jsou k dispozici i historická data ke zmíněným trhům...(spíš si myslím, že ne) Já nikdy obchody na ID na historických datech netestoval, já se snažil vždycky testovat na demo účtu v reálném čase, jelikož si myslím, že mně to nejlépe připraví na o realné obchodování... A mimochodem mně bez problému prodloužili možnost testování na již zmíněném demo účtu... Úspěšné obchodování přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim kuky969,
Pred casem jsem resil podobny problem.. "Chytil jsem slinu" z TNT a podobne privetivy soft jsem ocekaval i pro ID .. Kazdy jsme jini a kazdy si pod pojmem "privetive" predstavuje neco jineho.. ja jsem nakonec zakotvil u Amibrokera.. Vyhovuje mi u nej, ze se na nej da koupit jednorazova licence a i kdyz je mu vytykano to, ze je primarne urcen pro akcie, je pro futures plne upravitelny.. Reseni IB+ SieraCharts nemohu posoudit, ale urcite pujde o kvalitni kombinaci, kdyz ji tolik lidi pouziva.. ;) zalezi jen na Vas a na Vasem rozhodnuti.. v kazdem pripade doporucuji zkouset dema.. Vim ze AB jde koupit i s cestinou (ja mam anglickou verzi), chvilku jsem s nim zapasil, ale ted import dat, upraveni prostredi a testovani funguje naprosto v klidu.. Pokud umite programovat muzete vyuzit i rozsahle moznosti automatickeho backtestingu (tady jeste hoodne pokulhavam) atd..

Co se tyce budoucnosti souhlasim s Libicem a jeho doporucenim, ze mame testovat na programu na kterem pojedeme i real.. Az ta chvile prijde tak bych chtel AB napichnout na zdroj zivych dat, coz jde, uz jsem videl moznost napichnout ho na data z IB tak i treba Esignal (musite mit ucet nebo platit poplatky ) atd.. ale to me ted netlaci jedu na historii.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím Vás,

dotaz: aké grafy (na akých stránkach) používate na sledovanie trhu e-mini Russell 2000? Ja som doteraz na papierový tréning používal trh e-mini S&P 500 a stránky www.futuresource.com, na štandard a možnosti ktorých som si zvykol. Keďže na týchto stránkach nie je možné e-mini Russell 2000 sledovať, vyskúšal som niekoľko iných (napr. barchart), ale tamojšie grafy a možnosti nastavovania mi oproti www.futuresource.com moc "nesadli". Nepoznáte prosím nejaké dobré stránky s ľahkým a rýchlym nastavovaním indikátorov; času 1,3,5 min. a pod., kde by sa dal dobre prevádzať nácvik na e-mini Russell 2000?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
Chěl jsem se zeptat jestli když v průměru jsem schopný s dobrým MM vydělat s jedním kontraktem 50doll. denně,tak to stačí pouze násobit přihazováním dalších kontraktů např 50x (v intradením obchodování s mini dow jones)aby byl výdělek lepší :D nebo při tolika kontraktech už zacíná být skluz v obchodování větší a tudíž stejný MM jako u jednoho kontraktu nepoužitelný.V demu je plnění pořád stejně rychlé.
Děkuji :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim steffann1,

Zalezi jak chces komodity (paper)tradovat, pokud pozicne muzes vyuzit k importu dat do AB jeho plugin AmiQuote.. Pokud intradenne muzes pres AmiQuote pouzit zdroj Lycos/Quote.com , ale ten uchovava intraday historii jen 500 baru nazpet..

- Vytvor novou databazi (v ni muzes nastavit zakladni casovy interval napr 5min pro intraday nebo End of Day pro pozicni)
[pokud zvolis zakladni interval v databazi 5min a pak pouzijes 1min data, muze to blbnout, mi se to stalo tak jsem to prehodil a ted si davam pozor, navic pokud mas AmiQuote nezaregistrovane tak ti bude automaticky stahovat data prave v tom zakladnim intervalu a menu, kde to jde zmenit zustane zasedle/neaktivni]

- Pokud mas vytvorenou databazi, pridej novy symbol a pojmenuj ho presne jak ho ma pojmenovany zdroj dat ze ktereho budes stahovat, treba LCG06 pak klikni na hlavnim panelu >Tools> Auto-Update Quotes (US & Canada) a pokud mas Symbol zadany spravne tak jak ho ma vedeny zdroj, napriklad Brite Futures melo by automaticky probehnout stahovani dat.. Taky tento postup muzes obejit primo pres AmiQuote, tak ze zapnes AQ zadas nazev Tickeru a stahnes ze zdroje..

Takhle muzes zkouset na EOD datech nebo na zpozdenych intradennich datech (MAX 500 BARU-aktualni kontrakt) z Lycos/quote.com

Pokud si koupis data k nejake komodite v ASCII formatu, tak je AB umi pohodlne importovat.. bud pres File > Import Wizard (je to s pomocnikem) nebo pres File > Import ASCII (trosku manualnejsiho razu, ale porad v klidu ;-) ). Najdes si soubor s daty na disku (AB zvlada milion souboru napr .txt .csv atd) a pak zvolis cim jsou jednotlive sloupce oddelene, priradis sloupcum jejich vyznam (treba Datum,Close,Open atd.) a importujes, je to hodne podobne jako kdyz importujes ascii do excelu.. Pokud mas jako ja historicka data po jednotlivych kontraktnich mesicich = milion souboru, tak pokud je struktura rozlozeni dat u kazdeho stejna, jde v AB ulozit forma a jenom rychle vybiras soubory a importujes..

Co se tyce Dalsiho upraveni pro futures tak u kazdeho symbolu muzes vyplnit informace o komodite, vyplnis tam treba vyse marginu k danemu symbolu, velikost Ticku, Velikost jednoho bodu atd.. Normanle kliknes na symbol pravym > Informace.. pokud vyplnis velikost marginu tak tusim v backtestingu si ji sam potahne.. Co se tyce rozdeleni komodit v okne Workspace, tak tady je to trosku chudsi ja mam vsechno pod zalozkou ALL takze ty dalsi skupiny urcene pro odvetvi akcii mam nevyuzite a stve me, ze je asi nejde smazat a prejmenovat..

Dalsi pluginy jako Portfolio a Auto-Analyser jdou taky trosku pomenit.. v Portfoliu toho moc nadelat nejde, snad jen ignorovat tlacitko dividenda :- ) .. v Auto-Analyseru je to uz ale podle me podstatnejsi i kdyz delam backtesting zatim rucne.. Kdyz zapnes Auto-Analyser tak v karte Settings zaskrkni Futures mode, ja mam verzi AB 4.70 v te je to myslim uz zbytecne, ale ve starsich verzich neumel Auto-Analyser shortovat pokud jsi to nezatrhl (pokud si dobre vzpominam).. Potom u pole Positions vyber Long and Short, na stejne karte muzes vyplnit velikost komisi, ticku a polozky urcene pro akcie treba vynuluj.. pak si jeste muzes pohrat se stoplossem a pokud umis AFL tak hura na auto backtest :-) .. Co se tyce psani automatickych pravidel pro backtest komodit je v manualu od Amibrokera zmineno par odlisnosti oproti akciim a jsou tam i nejake tipy jak u toho postupovat (napsani short pravidla, trailing SL atd..).. Ja zatim testuju manualne , ale v budoucnu to rozhodne chci vyzkouset..

Omlouvam se ze je to tak dlouhe/neprehledne, ale nudil jsem se..





Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...