Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trader na plný úvazek


Greeny

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

japapatramtara
hneď to pozriem, vďaka

Greeny
tiež mám len tri indikátory a čučím do grafov, správy o eurodoláre sledujem len semtam, lebo obvykle to býva "keď bude hento, tak bude možno tamto", okrem iných TF idem aj na M1 a nič moc. Už mi chýba len Trading for living, keby som ešte vedel čo to je. Google: Obchodovanie na životné

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

o full-time tradingu zatim jen snim a ani v planech a projekcich si nejsem jisty, pri jakem kapitalu bych odesel z prace, tj. ukoncil karieru v tom, co jsem vystudoval a co delam a venoval se pouze tradingu.

Muzete vy, co jste tak ucinili nastinit okolnosti, za kterych jste si to troufli (kolik let jste ZIVE obchodovali, kolik penez jste zhruba meli na trading account k dispozici a kolik z takoveho uctu v prumeru rocne delate zisku)?

Budu vam vecny za voditko. Ja mam nejodvaznejsi variantu nekde kolem USD 500k, ale obcas mi to prijde malo - co kdyby?

Diky,
Tom

"Everything should be done as simple as possible, but not simpler." -A.Einstein-

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty máš kapitál 500tis USD? V takovém případě bych si nedělal starosti. Do práce chodit nemusíš, čas můžeš věnovat studiu, papertradingu a časem vytáhnout $50tis a obchodovat živě jeden kontrakt a časem i víc. Určitě se na tom naučíš profitovat dřív, než ti dojdou peníze (což se asi nestane).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tomarossa.

Nejdříve si musíte odpovědět na otázku,jakou budete potřebovat finanční částku měsíčně k životu.
Jestli jste schopný unést emoční tlak,protože ono se vždy nedaří a z klidu zaměstnání se dostanete úplně do jiné situace.
Množství hotovosti je závislé na druhu obchodování.Já obchoduji akcie a tedy zde je nutná vyšší částka.Jestli budete obchodovat futures,můžete začít i s menší částkou,ale nedovedu na tuto otázku odpovědět,kde je ta hranice.Budete potřebovat hotovost stranou na horší časy,na přečkání několika měsíců,nebude se dařit,nebudou vhodné obchody.Jedna pravda říká,že Vánoce mohou přijít i v únoru.Nejhorší je situace,že musíte.Čím vyšší částka ,tím samozřejmě lépe,protože procentuální zhodnocení může být pak nižší a stejně i toto menší procento bude bez problému dostačující i za menšího rizika.Když by procento zhodnocení muselo být vysoké,narůstaly by i neúnosně tlaky z nejrůznějších směrů.
Já jsem začal obchodovat po třech letech a musím říci,že až soustavným denním koukáním do počitače jsem získal jakýsi přístup který se už nechá akceptovat.Ono když se chodí do práce a trading je jen koníčkem,je to o něčem jiném.
Ještě jedna otázka,na kterou si musíte odpovědět.Bude Vás to bavit,když se z toho stane zaměstnání se všemi pozitivy,ale i negativy?Máte ještě v záloze jiné obchodní aktivity?Určitá kreativita není na škodu.
Obchodováním člověk získá hodně svobody,ale zároveň hodně zodpovědnosti.Za pár dní se člověk odnaučí chodit do práce,ale případný návrat by byl horší i proto,že by nesl vinu,že neuspěl.Máte hodně otázek na zodpovězení,ale přeji Vám abyste měl ve svém rozhodování šťastnou ruku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dovolím si k tomuto napsat toto: Ze všech rad a doporučení traderů, kteří vědí o čem píší je jedna vlastnost, která je stále opakována a stává se dosti výraznou - je to samostatnost. Je jedno jestli v rozhodování, stavění obchodního systému či ostatních přidružených činností. Co to tedy znamená? Až si potencionální fulltrader dokáže odpovědět na otázky typu jaký kapitál, kolik zhruba času, jaký potenciál a mnoho dalších - tak je prostě připraven vydat se na dráhu fulltradera. Odpovědět si musí sám a čerpá z informací, které v nějakém čase zpracoval. Takže bych osobně studoval a zkoušel, cvičil atd. až do té doby - dokud nebudu schopen se o tomto sám rozhodnout a přijmout za to zodpovědnost.
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...