Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Realny učet a backtesting


luo

Doporučené příspěvky

Zdravim všetkych traderov,
v som v situácii, kedy by som si chcel otvoriť reálny učet, avšak neviem sa k tomu odhodlať:)

Resp. mám automatickú stratégiu, pomerne robusnú a profitabilnu (viem,že to niektorým nevonia a že radšej navšetko dohliadajú,aj ja som taký..ale uvedomil som si jednu vec,a to,že keď funguje,na každom kontrakte rok do zadu, prečo by to nemohlo i teraz-CHCEM VYLÚČIŤ DOLEŽITÝ FAKTOR TRADOVANIA A TÝM JE SAMOZREJME NAŠE NIEKEDY PREHNANÉ A ZBYTOČNÉ ROZMÝŠLANIE,už teraz som napetý:))

Ale k veci..robil som backtesting v Ninja Traderi (inak zda sa mi,že má stale veľa bugov), použil som ročné tickové data zo stránky libox.org/data/NinjaTrader a niektoré zo Zen-fire(pomocou reloadu)..graf vykreslujem pomocou Range Barov=3 a Session mám nastavený od 16:00 do 21:00.

Chcel by som spýtať na dôverihodnosť týchto dát vzhladom na vykonané backtesty?Môžem im veriť..je nejaká možnosť, že tieto data nesedia, alebo NT ich "zle" vykresil a tým mi prilepšil?
Taktiež dôverihodsnoť Zenfire+Mirus, myslim vzhľadom na dáta, objavila sa u niekoho nejaká nezhoda s reálnym stavom dát(niekde som tu čital, že brokery si data aj upravujú,to je hadam trestné nie)?
Posledná otázočka a sice čo znaména v tabuľke NT pre backtesting "Min. bars required"?

Diky moc za každy komentár..

Inak som pomerne "mladý"a neskúseny Trader - Education a trening mi trvalo približne 2mes. a práve toho sa bojím,keď v príspevkoch som neraz zahliadol,že ako dlho každy testuje a jak je to obtiažne...myslim si,ale že je to v prvom rade o tom aký máte system a ako mu a sebe veríte..


Nech sa Vám darí...tradovaniu zdar


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 55
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Také jsem si myslel, že ti kdo píší o dlouhodobé nefunkčnosti AOS nemají pravdu a že se mi podařilo vyvinout funkční portfolio, které jsem rok testoval a když jsem byl čtyři měsíce v plusu tak jsem si založil reálný účet a pustil jsem se do toho. Ale po prvním týdnu jsem to musel ukončit, protože nebyl ani jeden obchod do kterého bych ručně nezasáhl. Sice jsem ztratil jen asi 1 000 kč, ale ušetřil jsem se dalších ztrát, protože mé strategie začali chytat docela značné ztráty. Ztratil jsem sice rok, ale bez tohoto spálení bych dále šel touto pro mě slepou ulicí. Tak jsem se přesvědčil o tom, že zkratky nefungují, jak píší autoři finančníka a mnozí další. Tak již dva měsíce poctivě backtestuji a papertraduji, což se mi vždy zdálo nudné, ale poznal jsem jak moc mi to dává a asi jen tudy vede pro mě cesta, která bude ještě hodně dlouhá a trnitá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

luo:

Co se týče kvality dat ze Zenfire, už to pado v jiných diskusích jen zopakuji, kvalita dat z tohoto zdroje je naprosto v pořádku, mám účet u Mirusu a u Tradestationu a data se naprosto shodují.
Data, která jsi použil pro backtest jsou opět data vyextrahované ze zenfire a opět po srovnání s daty z Tradestationu naprosto v pořádku. Co se týče AOSu nejde o to, že by AOS nebyl funkční řešení, ale jde spíše o to, že i tak je potřeba neustálá údržba a je nemožné do AOSu zakomponovat některé diskréční přístupy, takže výsledky nemusí být takové jaké očekáváš, ale to neznamená, že by nemohly být uspokojivé. Jediné čím se pak bude lišit live obchodování od simu bez ohledu na to jestli je Tvůj přístup diskréční nebo AOS je slipage. Ta se liší trh od trhu podle likvidity, rychlosti a velikosti pohybů. Kombinace Ninja+Zen+Mirus je naprosto v pohodě, dostatek informací je v již existujícím vlákně na toto téma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro luo: Nevěřím, že by se zrovna vám podařilo to, o co se marně pokoupí i veliké instituce včetně několika národních bank. Vždyť oni mají pořádné HW i SW vybavení (záložní zdroje, disky, procesory, internetové připojení a já nevím co ještě) a celé týmy lidí s doktoráty z matematiky, statistiky, přesto bez ručních zásahů jenede ani Ň.

Zapoměňte velmi rychle na tuhle iluzi snadných peněz bez práce a přistupte k tradingu jako k jakémukoliv podnikání. Ztratíte čas i peníze jak už to při těchto procitnutích ze snů bývá ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro luo:

" Zapoměňte velmi rychle na tuhle iluzi snadných peněz bez práce a přistupte k tradingu jako k jakémukoliv podnikání. Ztratíte čas i peníze jak už to při těchto procitnutích ze snů bývá " (tu) (tu)

Minimalně rok trenink na demu. Pokud se naučite stale navyšovat a udržovat depozit, pak je možne začit na realu.
A musite umět VLNY.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pro Fletmaster:

dovolim si nesouhlasit s tvrzenim, ze je nutne umet VLNY. Na tomto foru i jinde najdete nespocet dukazu, ze neni nutne umet to nebo ono, aby trader profitoval. Mnohem dulezitejsi nez prvky TA, fundamenty , atp je pozitivni pristup a psychologicke zvladnuti tradingu. Dokud to clovek nema srovnane v hlave, nepomuze mu ani AOS, ani vsechny TA prvky sveta, ani brilantni money-management.

Hezky den,
D3trax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

O potrebe TA rovnez nepochybuji, at uz nekdo pouziva pouze cistou price action nebo ma cenovy graf posety indikatory, carami a fibonaciho urovnemi... Jen jsem se snazil poukazat na fakt, ze neni nutne umet 1 konkretni vec (a to VLNY) - kazdy at pouziva co je mu nejsrozumitelnejsi. Technicka analyza je pro mne pouze pomucka k urceni vstupu/vystupu a jsem presvedcen, ze v tradingu neexistuje dogma ohledne pouzivani konkretnich prvku TA.

Sam jsem zacinal s RSI, MACD, CCI a BoilingerBands na grafu... Precetl jsem nekolik knih o technicke analyze a obchodovani... Nejvice mne ale posunuly knihy zabyvajici se otazkou psychologie obchodovani - napriklad Trading in the zone od M.Douglase. Zacal jsem se vic zabyvat tim co od tradingu ocekavam a menil svuj pristup k obchodovani.
Ted mam holy cenovy graf, obcas pridam pro chut CCI14... a dosahuji nekolikrat lepsich vysledku nez s puvodnim systemem... Kazdy at si najde to prave orechove...

Hezky den,
D3trax


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Samozdrejmne ze nemuze, ale TA je to nejmensi v tradingu.
TA zvladne pri cviceni a zkouseni kazdy. Ale s psychologii, to je uplne o necem jinem.
Psal to Tomas a pise to i Douglas ve svych knihach 70% je psychologie, 20%TA a 10% zbytek.
Kdo zvladne kompletni psychologii obchodovani, ma jistotu ze bude profitovat.
Jinak u psychologie je pekne to, ze se to odrazi i v osobnim zivote.
A neni potreba umet vlny, existuje nespocet indikatoru a nastroju TA, kde si kazdy vybere to, co mu sedi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Fletmaster:

psychologie obchodovani a intuice spolu nemaji nic spolecneho.

TA je jenom 20% a to v tom smyslu, ze nejaky system dokaze postavit kazdy. Je to proste sada pravidel, jak obchodovat. A je uplne jedno, jestli je ten system zalozeny na intuici nebo na striktne definovanych pravidlech, kde naopak neni zadny prostor pro diskrecni rozhodovani.

Ale abys vydelal, tak musis bych schopny ten system presne obchodovat. A to, jestli to dokazes, zavisi na tve hlave - a to je ta psychologie obchodovani. Proto je v obchodovani nejdulezitejsi psychologie - abys vydelal, tak musis donutit sam sebe dodrzovat svuj system. A to je o psychice, to nema s TA nic spolecneho. A az budes v realu, tak poznas, ze na zacatku to neni zadna sranda.

To jenom tak pro poradek, abyste nemichali intuici dohromady s psychologii obchodovani.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax Napsal:
-------------------------------------------------------
> to Fletmaster:
>
> psychologie obchodovani a intuice spolu nemaji nic
> spolecneho.
>
> TA je jenom 20% a to v tom smyslu, ze nejaky
> system dokaze postavit kazdy. Je to proste sada
> pravidel, jak obchodovat. A je uplne jedno, jestli
> je ten system zalozeny na intuici nebo na striktne
> definovanych pravidlech, kde naopak neni zadny
> prostor pro diskrecni rozhodovani.
>
> Ale abys vydelal, tak musis bych schopny ten
> system presne obchodovat. A to, jestli to dokazes,
> zavisi na tve hlave - a to je ta psychologie
> obchodovani. Proto je v obchodovani nejdulezitejsi
> psychologie - abys vydelal, tak musis donutit sam
> sebe dodrzovat svuj system. A to je o psychice, to
> nema s TA nic spolecneho. A az budes v realu, tak
> poznas, ze na zacatku to neni zadna sranda.
>
> To jenom tak pro poradek, abyste nemichali intuici
> dohromady s psychologii obchodovani.
>
> Lada

Presne to je i muj nazor. Mas bod.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...