Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Obchodovanie a zamestnanie


Doporučené příspěvky

Nezbyva nez souhlasit s MERKUR1.

Znovu a znovu. I podle meho nazoru je 10 000 $ na jeden ucet mezni minimum k tomu,abychom obchodovali live.
To kolik je idealni pocatecni hodnota uctu k obchodovani jako hlavniho prijmu se vracet nebudu. Kazdy ma jine meze .
Jen jsem chtel znovu a zase podotknout, ze je mylne si predstavovat jistou budoucnost v obchodovani s pomerne malym kapitalem. Zaklad obchodovani je v eliminaci risku. Maly kapital = vysoke riziko . A at se klidne rozjede debata nad tim, jestli se da z mala uzivit ,ci ne. Zrovna jsem videl prispevek nekoho kdo udajne vydelava 1000 points ve Forexu tydne. Vse je mozne, ale realny obchodonik by nikdy takovym zpusobem nejen neobchodoval, ale ani neuvazoval . Je treba vytvorit realny obraz . A ne falesne nadeje. Trader by se mel drzet planu osobnich a jemu urcenych. Nekopirovat ostatni obchodni plany, jelikoz plan je striktne individualni . 10000 $ pro zacatek s rizikem ztrat 2% na pozici , velikosti pozice zhruba 20 % , je pri jednoduchych vypoctech a pri zachovani jednoducheho planu s maximalni eliminaci rizika prakticky nemozne se uzivit ,bez vedlejsiho prijmu . Aniz byjste neriskovali nad ramec.
Stress z neuskutecneni mesicniho predpokladaneho profitu Vam zabrani v dodrzovani spravne discipliny.
Vypada to ,jakobychom se snazili obchodniky odradit, ale realita mluvi jasne. Jak zde napsal PETR.
Trading je business a je nutne k nemu podle toho pristupovat . Pokud nehodlate zbankrotovat behem prvnich par mesicu , zamestnani v zadnem pripade neopoustejte. Zacnete obchodovat, jakmile budete zajisteni a bez nutnosti pravidelneho prijmu. Teprve potom se uspech dostavi. Realita 90% loosers snad mluvi za vse. Nepoucitelnost naseho hladu po obchodovani bohuzel umlci spoustu obchodniku ,jeste pred tim ,nez se jim zacne darit.
Jednoduse receno muzes si dovolit ztraty = Obchoduj
nemuzes si dovolit ztraty = Neobchoduj



Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 209
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 month later...
  • 1 month later...

V soucasne dobe premyslim presne nad timto tematem. Do toho, abych vydelaval v tradingu, mam jeste hodne daleko. Ale uz ted se snazim si v hlave vytvorit obraz toho, jak to pak bude vypadat.

Mam pomerne flexibilni zamestnani a tak jsem premyslel, jak to pak pujde skloubit s tradingem. Puvodne jsem premyslel o pozicnim obchodovani, ale jeden kamarad me od toho odrazoval (vyssi komise, vyssi marginy, nejistota co cena udela pres noc atd.) a jeho argumenty mely hlavu a patu, takze jsem se dival primarne na intradenni obchodovani. Rikal jsem, ze mam flexibilni zamestnani, ale to bohuzel spis znamena, ze tady muzu sedet od rana do vecera. Rano si nevi rady cinani, odpoledne amici... a takhle porad dokola.

Nicmene do prace se snazim chodit az tak po desate dopoledne a ten kamarad mi rikal, at se podivam treba na nejake evropske trhy, ktere se obchoduji rano. To by mohla byt take zajimava alternativa.

Jinak mam v umyslu pozadat v praci o zkraceny pracovni uvazek, az budu v tradingu vydelavat rozumne penize. Ale zatim bych si rozhodne netroufnul z prace odejit a "zkusit to". To by byl hazard s velkou pravdepodobnosti katastrofalnich nasledku. Takze jak uz tady bylo receno, pokud clovek konzistentne vydelava, staci mu to na dustojny zivot a ma rezervu dejme tomu na 6 mesicu, tak se da nejspis premyslet o full time tradingu.

Ale abych byl uprimny, ja bych stejne makal na castecny uvazek i kdybych vydelaval $ 30K mesicne, protoze jak rikal Czechdaytrader, potreboval bych ten kontakt s lidmi a pak ma ta prace jiny rozmer, kdyz to clovek dela spis jako konicek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo,
jestli můžu poradit, tak je jistě příjemné plánovat, jak to bude super, až budeš tradingem vydělávat, ale nevěnoval bych tomu zbytečně moc času, může to být zbytečně svazující, zejména na počátku, když nemá člověk za sebou moc live obchodů .. není nic horšího pro psychiku, než série ztrát, která tě jistě vzdaluje od naplánované bezstarostné budoucnosti ... (tu)
k pozičnímu obchodování ... pro vyšší komise neni důvod, vyšší marginy ano, nejistota držení přes noc taky, ale na druhou stranu podstatně víc času promyslet si obchod, naplánovat, řídit ..

pokud to myslíš vážně, tak začni pomalu, nic ti neuteče .. najdi si svoji cestu, svuj systém, svůj instrument, svůj trh .. nepřebírej, ale inspiruj se ... skloubit trading a práci se rozhodně dá, navíc jistota výdělku z běžné práce, taky jako krytí zad pro začínající trading neni k zahození

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravim, jaby som sa rada spytala, ako riesite pri full time tradingu napr. situaciu, ked si chcete kupit byt/dom za pomoci hypoteky. Banky aspon u nas na Slovensku nedaju hypoteku cloveku bez pracovnej zmluvy. Ako sa teda vysporiadat so situaciou, ked chcem na nieco uver, ale zisky z tradingu mi nikto nechce uznat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Anicka:

a proc vlastne uvazujete o hypotece kdyz mate pravidelne zisky z tradingu? Prece jednoduchym vypoctem jiste vite kam se da s uctem treba za 2 roky dostat. Nezlobte se ze takhle reaguji, ale pravidelne zisky na burze a hypoteky me proste nejdou dohromady. Pokud bych musel nutne resit bydleni tak bych si radeji neco pronajal a byty nebo domy bych nakupoval az bych si to mohl dovolit. Pisu to proto, ze pokud planujete nadale delat trading, tak vsechny hypoteky, uvery a pujcky Vam jej budou velmi komplikovat, jako spouste traderu se kterymi mam moznost komunikovat. Nejhorsi je pak varianta kdy se snazime tradingem zaplatit dluhy.

budte opatrna focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> mira_k

Diky za reakci (tu) Vracim se k tomuto tematu po dvou mesicich a musel jsem se usmat, kdyz jsem si cetl znovu svuj prispevek. Typicky priklad toho, kdyz se novacek zamysli nad tim, jak bude prechazet na full time trading, ikdyz nema nejmensi tuseni, co a jak vlastne jeste bude obchodovat :) Ubehla nejaka doba a ted se zajimam spise o pozicni obchodovani, ktere jde mnohem lepe skloubit se zamestnanim. Doufam, ze se brzo budu moct podelit o nejake live vysledky ;)

> focus

Nad podobnou veci uz jsem taky parkrat premyslel. Znam par lidi, kteri jsou docela uspesni podnikatele a i presto, ze maji hotovost na to, aby si koupili dum, vzali si hypoteku. S jednim kamaradem jsem se o tom pak jednou u piva bavil a rekl mi, ze je to pro nej mnohem vyhodnejsi. Hypoteka totiz predstavuje relativne levne penize. A pro nekoho sikovneho je mnohem lepsi si vzit hypoteku na dum za 10 milionu, nez zaplatit 10 milionu v hotovosti. Protoze z tech 10ti milionu dokaze za par let udelat treba nekolika nasobek, kdezto uroky z hypoteky jsou v radu jednotek az desitek procent. Ja jsem osobne dost proti zadluzovani, protoze me to v zivote prislo docela draho a bohati nejsou ti, co dluzi, ale ti, co pujcuji. Ale pro nekoho to muze byt docela vyhodna vec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja som s tradingom zacala len v decembri 2009, to bol aj tok ked som ukoncila studium na VS a nasla si svoje prve zamestnanie. Este v zamestnani som si vzala uver na otvorenie uctu u IB, po dvoch mesiacoch som z prace odisla a uver este splacam. Moja strategia je pomerne konzervativna, pocitam s rocnym hrubym prijmom okolo 20 tisic EUR, co nie je vela, ale staci to na pokrytie zivotnych potrieb a aj na nejake uspory pre pripad potreby. Ucet mam zalozeny na fyzicku osobu.

Preto si myslim, ze najlepsie riesenie ako sa dostat k vlastnemu byvaniu je pomocou hypoteky. Ale nase banky potrebuju pre uznanie hypoteky stabilny prijem zo zavislej cinnosti. Sice sa teraz dost hovori aj o hypo bez dokladovania prijmu, ale co som volala do bank, tak sa jedna bud o lekarske alebo pravnicke komory a ked aj nie, treba splatit 30 % ceny nehnutelnosti - no dokonca aj vtedy potrebuju vidiet pracovnu zmluvu.

Hneva ma takyto pristup, pretoze takymto sposobom budem musiet par rokov zit v podnajme a setrit zatial co by som tie peniaze co dam za najom mohla splacat vlastny byt.

Popri tradingu by som este rada zacala subezne aj podnikatelsku cinnost, no kym sa rozbehnu prijmy v tej oblasti, tiez to potrva. Som z toho vsetkeho deprimovana a hneva ma, ze banky pozeraju na kazdeho ako na skrachovanca ked nema zamestnanie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo

to je docela mozne. Ja osobne bych jeste rozdelil tuto myslenku na privatni a podnikatelskou. Sam vlastnim komercni objekt ktery jsem musel profinancovat pomoci uveru. Jenze od zacatku jsem vedel ze cast objeku bude v najmu ktery me bude hradit veskere splatky a poplatky vcetne energie a plynu. V druhe casti objektu mam sve vlastni aktivity ktere jeste neco vydelavaji. Kdyz je myslenka postavena takhle tak proc ne. Jinak souhlasim ze zadluzovani je v soucasne dobe velka metla.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Anicko, jste po škole, tak proč se zadlužovat na celý život kvůli tomu, že za 30 let budete vlastnit něco, co si možná budete schopna po 10 letech práce na sobě koupit v mnohem lepším provedení za hotové?

Chcete dělat trading a trading je o svobodě, která vám paradoxně průběžně zprostředkuje vše, po čem dnes toužíte a patrně mnohem více. Nenechte se ovlivňovat spotřební společností, kterou máme všichni kolem sebe. Užívejte si života, dělejte věci kreativně a s radostí a uvidíte, že za roky budete ráda, že jste do hypotéční oprátky hlavu nestrčila.

Mám kolem sebe bohužel hodně lidí, kteří si nabrali hypotéku a jediné co dnes mají je stres a nemovitnost, která jim možná jednou - na stáří - bude patřit. Já na druhou stranu žil spoustu let v nájmu a vůbec mi to nějak naublížilo :) No a dnes ti samí lidé říkají, že by také hrozně rádi bydleli u moře jako já, ale že to není možné, protože mají dluh támhle dluh tady atd. atd.
Každý máme život ve svých rukách a je třeba přemýšlet co jsou priority, co cíle a co je reklamní masáž ....

P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> anicka

Neber to spatne, ale kdybych byl banker a Ty jsi za mnou prisla s zadosti o hypoteku s tim, ze jsi pred 5ti mesici skoncila skolu, nastoupila do zamestnani, vzala si uver (ikdyz asi nejspis ne nijak velky vzhledem k nedavnemu nastupu do zamestnani), zacala s temi penezi obchodovat a ze zamestnani odesla, tak by jsi pro me byla na vrcholu zebricku rizikovych investic. Podivej se na to take z druhe strany.

Nevim, jak Ti obchodovani jde a jak dlouho jsi se tomu venovala, nez jsi sla live. Ale prijde mi, ze mas docela odvahu - uz jenom si brat uver na obchodovani (na to potrebujes rizikovy kapital, ktery si muzes dovolit ztratit) a posleze odejit ze zamestnani. Ja bych byl teda opatrnejsi, tohle by mohlo skoncit docela spatne... jen muj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viem, ze to znie riskantne, ale trading som robila live uz pocas studia pre istu firmu, mala som dobre vysledky uz pri malych poziciach a relativne nizkom riziku. Za tych necelych 5 mesiacov, co to robim pre seba som peniaze z uveru takmer zdvojnasobila a uver sa chystam predcasne splatit o 3 mesiace. tak aby mi na konte ostalo bezpecne vela penazi pre dalsie obchodovanie. Viem ,ze by bolo rozumnejsie ostat v praci a zivotne potreby kryt stabilnym prijmom, ale nebola som tam stastna, nicilo ma sediet 8 az 10 hodin v praci, ktora mi nic nedava, chcela som popri tradingu pracovat na vlastnych projektoch, co sa mi zatial aj dari a nastastie prijmy z tradingu mi kryju aj naklady na zivot aj pri navysovani kapitalu na konte. Verim, ze to tak este dlho vydrzi.

Viem, ze z pohladu bankara som momentalne rizikova investicia, ale ide mi skor o to, ze ked budem vykazovat stabilne vysledky hoci aj 5 rokov, tak pohlad banky na mna sa nezmeni.

Dakujem Vam vsak za nazory, mozno ta myslienka s hypotekou je skutocne od zakladov zla a moje zmyslanie by sa malo uberat inym smerom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...